"Gdy kochasz jakikolwiek sport, dorastasz do miłości kulturystyki. Możesz tylko spróbować, czy dasz radę, ale to cholernie uzależniające. Gdy złapiesz stalowego wirusa to już po tobie. Nie boisz się treningów, diety, tych wszystkich tortur, bo podświadomie wiesz, że są tego warte. Gdy jesteś na masie, jesz jak koń, ćwiczysz ciężarami, o których większość śmiertelników nawet nie marzy, bo wiesz, że z każdym powtórzeniem, każdym kęsem kurczaka wepchniętego do gardła, wyglądasz lepiej. Chcesz być lepszy od wszystkich. Ta motywacja jest nie do opisania. Niektórzy nigdy nie zrozumieją, dlaczego pokochaliśmy to g****."
1. Podstawowe Info
2. Aktualne/ stare fotki
3. Trening
4. Rozklad tygodnia
5. Dieta & Suple
1. Podstawowe Info
Wiek: 19
Waga: 72 kg
Wzrost: 175
Staz treningowy: 24 miesiace = 2 lata
Przysiad tylny: 140 x 1
MC: 160 x 2
WL: 100 x 4
Wioslo: 100 x 4
Waga 2 lata temu (Maj 2010): 65kg /poczatek cwiczen
Waga rok temu (Maj 2011): 75 kg /kalorie mocno na plus
Waga w tym roku (Maj 2012): 87 kg /FAT! czas na redukcje
Waga aktualna (Lipiec 2012): 72 kg
Teraz planuje budowac mase ale czysto miesniowa (nizej fotki z 'agresywnej' masy). Z tego powodu do silowni dorzucam bieganie 2x tygodniu.
2. Aktualne/ stare fotki
Aktualne (21.07.2012):
http://i1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Lipiec 2012/102_0841_00.jpg
http://i1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Lipiec 2012/xxz.jpg
Reszta => http://s1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Lipiec 2012/
Przed rozpoczeciem treningow:
=> http://i1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Inne/przedcw.jpg
Lipiec 2011 (po roku treningow):
=> http://s1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Stare/?start=0
Agresywna masa (Kwiecien/Maj 2012):
=> http://s1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Agresywna masa/
3. Trening
Aktualnie FBW by Knife 3x w tygodniu:
*Push-press zamieniam na Wyciskanie Zolnierskie.
TRENING A:
1. PRZYSIADY 6-10 serii RAMPA, 75-85% CM, 5-10 powt.
2. POMPKI NA PORĘCZACH 5-6 serii, 75-85% CM, 5-10 powt.
3. WIOSŁOWANIE SZTANGĄ 5-6 serii, 75-85%, CM 5-10 powt.
4. UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ: 4-6 serii, 75-85% CM, 8-12 powt.
TRENING B:
1. MARTWY CIĄG 6-10 serii RAMPA, 75-85% CM, 3-8 pow.
2. PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU ŚREDNIM NACHWYTEM 5-8 serii, 75-90% CM, 3-10 powt.
3. WYCISKANIE ZOLNIERSKIE 4-6 serii RAMPA 75-85% CM, 5-10 powt.
4. WYCISKANIE WĄSKIM CHWYTEM 5-8 serii RAMPA, 75-85% CM, 5-10 powt.
Na koniec lydka/ brzuch i ewentualnie unoszenie.
A wczesniej? Bylo FBW (na 12 cwiczen w zestawie) ale glownie split partia 1x w tygodniu. Az trafilem na Knife-a i traktora na SFD a pozniej bezposrednio na B-F.
4. Rozklad tygodnia
PON: silownia
WT: -
SR: silownia
CZW: bieganie (interwaly, 30 min)
PT: silownia
SOB: -
NDZ: bieganie (interwaly, 30 min)
Czasami wpada plywanie, czasami rower. Nie jestem z tych ktorzy nie pojada rano do sklepu rowerem bo "masa spadnie".
5. Dieta & Suple
Dietka w proporcjach:
B: 2,5-2,8 g/kgmc
WW: 4 g/kgmc
T: 1 g/kgmc
B: 4 jaja, 600g indyka, 150g twarogu, 40g odzywki
WW: 120g platkow owsianych, 300g ryzu
T: oliwa z oliwek
+warzywa, 300ml mleka, odrobina miodu/ dzemu.
Suple:
Olimp Vita-Min Sport
Hi-Tec C6 Whey Protein
Plany do najblizsze kilka lat (w kolejnosci) =>
-budowa masy miesniowej z minimalizacja przyrostu tluszczu (priorytet!)
-zwiekszenie sily w podstawowych bojach (przysiad, MC, porecze, WL, wioslo, drazek, wyciskanie stojac)
-poprawa kondycji w bieganiu (1 KM, 10x10)
-20-25x podciaganie na drazku (silowo)
1. Podstawowe Info
2. Aktualne/ stare fotki
3. Trening
4. Rozklad tygodnia
5. Dieta & Suple
1. Podstawowe Info
Wiek: 19
Waga: 72 kg
Wzrost: 175
Staz treningowy: 24 miesiace = 2 lata
Przysiad tylny: 140 x 1
MC: 160 x 2
WL: 100 x 4
Wioslo: 100 x 4
Waga 2 lata temu (Maj 2010): 65kg /poczatek cwiczen
Waga rok temu (Maj 2011): 75 kg /kalorie mocno na plus
Waga w tym roku (Maj 2012): 87 kg /FAT! czas na redukcje
Waga aktualna (Lipiec 2012): 72 kg
Teraz planuje budowac mase ale czysto miesniowa (nizej fotki z 'agresywnej' masy). Z tego powodu do silowni dorzucam bieganie 2x tygodniu.
2. Aktualne/ stare fotki
Aktualne (21.07.2012):
http://i1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Lipiec 2012/102_0841_00.jpg
http://i1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Lipiec 2012/xxz.jpg
Reszta => http://s1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Lipiec 2012/
Przed rozpoczeciem treningow:
=> http://i1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Inne/przedcw.jpg
Lipiec 2011 (po roku treningow):
=> http://s1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Stare/?start=0
Agresywna masa (Kwiecien/Maj 2012):
=> http://s1083.photobucket.com/albums/j387/krisking2012/Agresywna masa/
3. Trening
Aktualnie FBW by Knife 3x w tygodniu:
*Push-press zamieniam na Wyciskanie Zolnierskie.
TRENING A:
1. PRZYSIADY 6-10 serii RAMPA, 75-85% CM, 5-10 powt.
2. POMPKI NA PORĘCZACH 5-6 serii, 75-85% CM, 5-10 powt.
3. WIOSŁOWANIE SZTANGĄ 5-6 serii, 75-85%, CM 5-10 powt.
4. UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ: 4-6 serii, 75-85% CM, 8-12 powt.
TRENING B:
1. MARTWY CIĄG 6-10 serii RAMPA, 75-85% CM, 3-8 pow.
2. PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU ŚREDNIM NACHWYTEM 5-8 serii, 75-90% CM, 3-10 powt.
3. WYCISKANIE ZOLNIERSKIE 4-6 serii RAMPA 75-85% CM, 5-10 powt.
4. WYCISKANIE WĄSKIM CHWYTEM 5-8 serii RAMPA, 75-85% CM, 5-10 powt.
Na koniec lydka/ brzuch i ewentualnie unoszenie.
A wczesniej? Bylo FBW (na 12 cwiczen w zestawie) ale glownie split partia 1x w tygodniu. Az trafilem na Knife-a i traktora na SFD a pozniej bezposrednio na B-F.
4. Rozklad tygodnia
PON: silownia
WT: -
SR: silownia
CZW: bieganie (interwaly, 30 min)
PT: silownia
SOB: -
NDZ: bieganie (interwaly, 30 min)
Czasami wpada plywanie, czasami rower. Nie jestem z tych ktorzy nie pojada rano do sklepu rowerem bo "masa spadnie".
5. Dieta & Suple
Dietka w proporcjach:
B: 2,5-2,8 g/kgmc
WW: 4 g/kgmc
T: 1 g/kgmc
B: 4 jaja, 600g indyka, 150g twarogu, 40g odzywki
WW: 120g platkow owsianych, 300g ryzu
T: oliwa z oliwek
+warzywa, 300ml mleka, odrobina miodu/ dzemu.
Suple:
Olimp Vita-Min Sport
Hi-Tec C6 Whey Protein
Plany do najblizsze kilka lat (w kolejnosci) =>
-budowa masy miesniowej z minimalizacja przyrostu tluszczu (priorytet!)
-zwiekszenie sily w podstawowych bojach (przysiad, MC, porecze, WL, wioslo, drazek, wyciskanie stojac)
-poprawa kondycji w bieganiu (1 KM, 10x10)
-20-25x podciaganie na drazku (silowo)
Krzysztof Piekarz



Widze podobne podejście do masy jak u mnie, bede wpadał w miare możliwości .