Witam.
Nie trenuję żadnych SW ale chciałbym się dowiedzieć :
1. jak zapnie się komuś dźwignie na ulicy to czy przeciwnik da radę posłużyć się zębami ?
2. do jakiego momentu powinno się dusić przeciwnika ?
3. czy mniejszy da radę pokonać w jakimkolwiek grapplingu na ulicy większego (np. różnica ok 30 kg ) oczywiście chodzi mi o zwykłego dresa który ćwiczy jedynie na siłce ( jeden z moich znajomych twierdzi ze nie da się ) ?
4. czy można złamać przeciwnikowi rękę zakładając dźwignie
?
wiem ,że moje pytania są śmieszne ale totalnie nie znam się na bjj ( zresztą na żadnym SW ) mam kolegów którzy śmieją się , że graplling to takie tarzanie się po podłodze itd. ( wiadomo w Polsce zakorzenione jest raczej że wygrany jest ten kto nabije przeciwnikowi limo pod okiem i złamie szczękę
) Choć ja tak nie uważam a grappling mi się podoba w szczególności obalenia i ewolucyjne dźwignie .
Nie trenuję żadnych SW ale chciałbym się dowiedzieć :
1. jak zapnie się komuś dźwignie na ulicy to czy przeciwnik da radę posłużyć się zębami ?
2. do jakiego momentu powinno się dusić przeciwnika ?
3. czy mniejszy da radę pokonać w jakimkolwiek grapplingu na ulicy większego (np. różnica ok 30 kg ) oczywiście chodzi mi o zwykłego dresa który ćwiczy jedynie na siłce ( jeden z moich znajomych twierdzi ze nie da się ) ?
4. czy można złamać przeciwnikowi rękę zakładając dźwignie
?
wiem ,że moje pytania są śmieszne ale totalnie nie znam się na bjj ( zresztą na żadnym SW ) mam kolegów którzy śmieją się , że graplling to takie tarzanie się po podłodze itd. ( wiadomo w Polsce zakorzenione jest raczej że wygrany jest ten kto nabije przeciwnikowi limo pod okiem i złamie szczękę
) Choć ja tak nie uważam a grappling mi się podoba w szczególności obalenia i ewolucyjne dźwignie .
Krzysztof Piekarz