Arthur Peacock to 84-letni kulturysta i emerytowany stolarz z Jackson. Jest jednym z najstarszych Pro kulturystów na świecie. Startuje od ponad 50 lat w zawodach i zdobył aż 150 nagród w kulturystyce! Arthur krótko służył w siłach powietrznych Wielkiej Brytanii Royal Air Force, a w późniejszym czasie zamieszkał w Kalifornii, gdzie wciągnął się w kulturystykę. Po raz pierwszy wystartował w 1968 roku podczas Mr. Venice Beach, gdzie zajął 2 miejsce.

Startował w 5-8 konkursach co roku, zajmując zawsze wysokie lokaty. Stał na jednej scenie wraz z innymi wielkimi z czasów "złotej ery kulturystyki". Arthur mówi, że nigdy nie brał sterydów, a wspaniałą sylwetkę wypracował ciężkimi treningami. W ostatnich latach choroba kilkakrotnie przerwała treningi Peacocka i prawie doprowadziła do zakończenia kariery w kulturystyce.

W czerwcu 2012 roku miał zawał serca, ale już trzy tygodnie później wygrał Mr. Nevada masters. Mimo słusznego już wieku trenuje od 4 do 6 razy w tygodniu po 2 godziny. Jego ulubionym ćwiczeniem są przysiady i uważa, że wykonywanie ich jest niezbędne, jeśli chce się zbudować doskonałą sylwetkę. Jaką ma radę dla początkujących kulturystów? “Nigdy się nie poddawaj! Jeśli ja mogłem spełnić marzenia, to Ty też możesz to zrobić.”

https://youtu.be/yMVx6xtTthE

Komentarze (4)
PowerAvocado

idealne nazwisko dla kulturysty

0
lodzianin1

szacunek za włożoną prace

2
Gryfina_Rabarbell

'On the top of the wooooooorld'- niesamowity! Adoptuje go!

1
domosos

Dziadzio fajnie wygląda, dobrze zakonserwowany.

0