SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

poachu/Dziennik - redukcja moim priorytetem !!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 235


Chciałem na początku powitać wszystkich forumowiczów :)
No a teraz troche o mnie... otóż mam 19 lat, przez 10 lat trenowałem hokej wyczynowo, lecz poszedlem na studia i musialem rzucic trening :/ poki co bo od przyszlego sezonu bede sie starał wrocic do gry :) no i odkad przestalem trenowac przytylem 6-7kg (życie studenckie ) ... w sumie w ciagu roku ! moja normalna waga w sezonie wynosila ok 80kg ! zawsze miałem na sobie troche tłuszczyku, no ale wreszcie chciałbym to zmienić, dlatego głównie też zakładam ten dziennik treningowy :) m.in. dla nabrania większej motywacji, moze nie do samego treningu ale do diety :) no i mam nadzieje ze osiagne wymarzony efekt :) czyli spalenie zbednego fata!!! a później kto wie... może masa itd!

nie wiem czemu ale gdzies mi wcieło te tabelki do wypełniania wzrostu itd... no ale moze jakos sobie z tym poradze :)

Płeć : Mężczyzna
Wiek : 19
Wzrost 174 cm
Waga: 87 kg

co do obwodów to postaram sie zrobic szybką aktualizacje...

Klatka : 105 cm
Biceps : 35 cm
Uda : 56 cm (o ile dobrze pamietam)
po weekendie dokonam dokladnych pomiarow wszystkich obwodów :)

Szacunkowy poziom tk. tłuszczowej : kiedyś na badaniach sportowych zrobili mi pomiar i na brzuchu wynosił około 20%, no ale teraz podejrzewam ze sie troche zwiększył !

Aktywność w ciągu dnia : szkoła do ok 16, czasem do 20 :/

Uprawiany sport lub inne formy aktywności : siłownia 3 razy w tyg.

Odżywianie : 4 dzien na diecie...

Cel : głównie redukcja zbednego fatu, pozniej moze nabranie troche masy mięśniowej

Ograniczenia żywieniowe : brak

Stan zdrowia : bdb.

Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, rower

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : wcześniej - HMB, Hard Mass Trec'a, NitroBolon, Kreatyna, Fat Burner... aktualnie - THERMO FAT BURNER, L-karnityna

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak

Stosowane wcześniej diety : brak :/

Dieta!!

Póki co to zdołałem ułożyc 1 jadłospis na ktorym staram sie utrzymac, no ale juz mi cięzko patrzec non stop na ryż, piers itd... dlatego mam prosbe o pomoc w ułożeniu spisu na pare dni :)
no i oczywiscie poprawe ew. błedow w diecie !! :) licze na wielka pomoc z waszej strony :) gdyz ciezko mi sie przerzucic z normalnego zarcia przygotywanego przez mame, na ryz, kasze, kuraka i tak w kołko :P

zapotrzebowanie ok. 2670 kcal, ucialem 200 kcal na poczatek !!

rozklad makroskladnikow :
B:2,3g/kg masy (198)
ww:2g/kg masy (172)
tł:1g/kg masy (86)

I posilek :
jajecznica na masle 240g
ser twarog poltlusty 60g
mleko 0,5% 125g
płatki owsiane 30g

II posilek (szkoła):
jaja kurze 120g
migdaly 20g

III posilek (szkoła):
chleb zytni razowy 60g
ser gouda 20g
twarog poltlusty 60g

IV posilek(przed treningiem) :
piers z kurczaka 100g
kasza gryczana 70g
oliwa z oliwek 5g

V posilek(po treningu) :
ryż biały 70g
piers z kurczaka 200g

VI posilek (sen) :
tunczyk w oleju 100g

co radzicie zmienic, co zostawic, jakie zamienniki np na inne dni... wolność słowa hehe :)

TRENING !!

uczeszczam 3 razy w tyg na silownie... w wtorek i czwartek do gym'u a w sobote robie w domu! w domu mam do dyspocyzji praktycznie sama sztange i obciazenia wiec zazwyczaj robie nogi i barki... staż na siłowni mam troche dłuzszy bo zazwyczaj robilismy siłownie pod hokej :)

no ale napisze mniej wiecej moj plan treningowy (odrazu przepraszam za brak fachowego nazewnictwa) :

wtorek:

klatka: wyciskanie sztangi leżac (ławka prosta), wyciskanie na ukośnej, rozpiętki

triceps(tutaj akurat nie znam fachowych terminow wiec sprobuje opisac jak to wyglada...:P): trzymam sie 2 rurek (rownolegle polozonych) i schodze w doł i pozniej w gore,wyciskanie hantelka nad głowa oburącz,przyciaganie sznurka do ktorego jest przyczepione obciazenie(od zgietej reki do prostowania)

no i cwiczenia na brzuch

czwartek:

plecy:przyciaganie obciażenia za głową, przyciaganie obciazenia na klatke,grzbiety (czasem zmieniam rodzaj cwiczenia)
biceps:modlitewnik,sztanga ukosna,hantelki na zmiane(raz stojac, innym razem w pozycji siedzacek)

sobota:

nogi:przysiady ze sztanga, łydki ze sztanga na barkach (tutaj nie wiem co jeszcze dołozyc bo akurat silownie robie w domu i mam tylko sztange do dyspozycji)
barki:wyciskanie sztangi stojac w gore,wyrzuty sztangi stojąc na wysokosć barkow (pojawia sie podobny problem j.w.)

NO I TO CHYBA TYLE !!
odrazu przepraszam za chaotycznosc tekstu... brak ankiety mnie troche zamotał :P

aaa wrzucam 4 fotki... z zeszlych wakacji i tych teraz !! poki co nie moge sobie zrobic fotek aktualnych gdyz nie mam aparatu, ale 2ga fotka z wakacji mniej wiecej oddaje moj stan zatłuszczenia :P
no i prosze sie nie smiać HEHEH :P

POZDRAWIAM SERDECZNIE I CZEKAM NA RADY I POMOC !! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
Oczywiście, jeżeli miał by ułożoną i trzymaną (DIETE) +trening siłowy + trening aerobowy + trening RUGBY + suplementacja to efekt mógł by być b. ciekawy!

jednak na to trzeba sporo czasu i $ o bólu i pocie nie wspominam...

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 235


yyy nie wiem jak sie wrzuca pare fotek naraz... wiec wrzucam kolejna! te fotki sa w miare aktualne ! jak sie dowiem jak wrzucic wiecej to dam znac ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
No to jedziesz z koksem. Pierwsz fota mnie rozwaliła. "redukcja miom priorytetem" a tu kiełbaski z grilla. Jescze browarek i ok!

Dajesz wypiski - będą komenty.

Trzymam kciuki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No kolejny dziennik, tak jak Kuro trzymam kciuki, zapraszam również do siebie i życze powodzenia

www.sfd.pl/-t385732.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 235


ha ha no dokladnie... wakacje i kiełbaski !! już mnie Madu zdążyła poinformowac ze dieta do zmiany :/ wiec moze jakas pomoc... wogole czy podzial makroskladnikow jest dobry ??? zamotałem sie juz ... :/

p.s. wrzucam fote z zeszlych wakacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Dietę daj w dziale Odżywianie. Jak tu się zacznie poprawianie to tylko zaciemni dziennik i nikt tego nie będzie czytał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 235


kolejna fotka... sorry ze w tylu postach ale nie rozkminilem jeszcze jak pare naraz wrzucic :P mam jeszcze czas hehe :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Generalnie to wszystkie mięsnie w górę a brzuch w dół. I bedzie dobrze. Ale na pierwszy rzut oka to barki rażą malizną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 235
nie wiem czy z dietka nie odczekac tygodnia i wziac sie ostro do roboty po swietach ??!! ogolnie na silownie uczeszczam w kazdym tyg wiec nie bedzie zadnej przerwy :) no ale ta nieszczesna dieta... no ale juz czekam na info HEH :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
Witam

a więc tak:

DIETA

TRENING
SIŁOWY

TRENING AEROBOWY



Potem zajmiemy się suplementacją

https://www.sfd.pl/RZEŹBA_2007_-_NAJLEPSZA_FORMA_W_12_TYGODNI-t324266.html

za bardzo u ciebie nie ma co rzeźbić, ale trening dobry, intensywny

AEROBY?
nie robisz aerobów/hiit a na redukcji to jedna z podstaw!

Dieta:
masz artykuł Pana Jacka R. z Kaizen teamu
poczytaj, przeanalizuj i porównaj ze swoją

https://www.sfd.pl/DIETA_PRZY_REDUKCJI-podstawy-t312041.html 

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
haj!
Powodzenia, będę zaglądała i trzymała kciuki. Fotki z zeszłorocznych wakacji zdecydowanie fajniejsze Ta kiełbasa z grilla mówi sama za siebie Wymiękłam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do oceny...

Następny temat

Kąpiel

WHEY premium