SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

konkurs/loferne/pokazałam czy też nie konkurs skończył się podsumowanie str.18

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21069

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Ze swojego doświadczenia z chondro powiem, że na ćwiczenia dynamiczne mam bana. Bieganie sporadycznie, żadnych przeskoków na jedną nogę.
Im bardziej nogi zmęczone treningami, tym mocniej muszę uważać.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4263 Wiek 51 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 35910
Zasuwasz na treningach uczciwie, te 20 km na rolkach mnie powaliło!
Kurcze ja się chyba obijam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 863 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42841
4nn, dzięki za info, no właśnie myślę nad zmianą treningu, chociaż szkoda mi tego, bo niby krótki a daje ostro popalić.
Dynamiczne są fajne, ale pewnie one winne (+ technika, która wyłazi przy większym obc.). Wczorajsze przysiady przeszły bez problemu, obowdy też (ale akurat spokojne -TGU, pompki, burpee aero), a tu rano niespodzianka

dziś był w planach dzień 2 - w obwodach tuck jumps - na co mogę to zamienić? thrustersy nie przeszkadzają? -ze względu na tempo też się ich trochę boję, ale dużo mniej niż na początku


Fela, dystans jest ~, ale sama się zdziwiłam, póki jeździłam było dobrze, dopiero jak ściągnęłam rolki to na parę minut zgłupiałam w nogach (pewnie też swoje dorzuciły do pieca)

-----
wt, 26.04



trening siłowy dzień 1
poprzedni: https://www.sfd.pl/konkurs_/_loferne_/_pokażę..._czy_nie_pokażę_-t726569-s6.html#post5



+ rozgrzewka sztangą 10kg
1.przy 37,5 było już ciężko, a 42,5 w 4. powt. jak siadłam to musiałam zebrać siły by się podnieść
2. no zrobiłam, uwag szczególnych nie mam, ogólnie szło lepiej niż w poprzednim tygodniu,
poza tym zastanawiam się czy to co ja robię to nie jest raczej RDL niż na prostych, dziś wyszukałam: https://www.sfd.pl/[FAQ]_TECHNIKALIA_ĆWICZEŃ_SIŁOWYCH-t522241-s40.html#post8

obwody po powrocie do domu


-----
śr, 27.04 DNT


wieczorem winko

skorzystałam z tego jednego DNT w tygodniu (drugi to niedziela), ale dziwnie tak z własnej woli nie iść na siłkę, przyjść do domu i zjeść obiad (był ok. 16:30).


Kolano nieco przystopowało, co napawa mnie optymizmem Tak więc dziś wypada nieodwołalnie dzień 2. Nie wiem tylko na co zamienić tuck jumps (wypady? wejście na stopień?) będę pewnie improwizować coś na miejscu.

----
gdzie się podziała strona: http://thepaleodiet.com/nutritional_tools/fruits_table.html 


Zmieniony przez - loferne w dniu 2011-04-28 13:45:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 863 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42841
czw, 28.04



trening siłowy dzień 2
poprzedni: https://www.sfd.pl/konkurs_/_loferne_/_pokażę..._czy_nie_pokażę_-t726569-s6.html#post6



+ rozgrzewka sztangą 10kg

1.uff, wycisnęłam te 27kg, ale ostatnie powt. było już chyba widocznie zachwiane, no to będzie trzeba dołożyć
2. słabo szło już od początku, ale sztanga była niżej niż wcześniej - na wysokości pępka

obwody:
zamiast tuck jumpów zrobiłam wypady; SDLHP poszło te 15kg;
dobrze, że nie dołożyłam do thrustersów, bo bym chyba musiała robić długą przerwę w każdym obwodzie, i tak musiałam chwilę przed nimi odsapnąć -przerzucanie sztangi z tyłu do przodu było challenging
raz czy dwa zrobiłam o 1 thrustersa i 1 SDLHP za dużo


Ponadto raz walnęłam się sztangielką w brodę i sztangą w nos (całe szczęście nie mocno) , ogólnie całkiem zdrenowało mi siły (umysłowe również), po treningu czułam się dosłownie jak chodzący trup przez jakieś 1-1,5h

Tylko czemu od rana czuję tyłek (przy pedałowaniu)?

Mimo zmiany w obwodach kolano dziś znów trochę bardziej marudzi, podejrzewam obijanie w burpees (mimo starań), muszę jednak pomyśleć nad kolejną modyfikacją.


Dziś w planach dzień 3. czyli push press i zarzut.

Wymyśliłam, ze push press zamienię na wyciskanie na barki stojąc zaś zarzut na 'Kettlebell Dead Clean'
(ze sztangielką, bo ketelków u mnie nie ma) - http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/kettlebell-dead-clean

Może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 863 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42841
pt, 29.04



kolacja była później i nie pamiętałam że olimpu miało być 5g

trening siłowy dzień 3
poprzedni: https://www.sfd.pl/konkurs_/_loferne_/_pokażę..._czy_nie_pokażę_-t726569-s6.html#post6



1. max 22kg; byłam zdziwiona, że poszło x5, następnym razem spróbuję 19 i 22 w ost. seriach
2. nie wiem czy w miarę dobry zamiennik, ale kolano nie ucierpiało prawą ręką jakoś naturalnie wychodzi, lewa się jeszcze "gubi" z motoryką
obwody:
czas dłuższy o 15 s, myślę że przez wznosy z opadu - do tej pory tylko 1x robiłam z 5kg (1,5mca temu): 2 przerwy w obwodzie obowiązkowe, nie byłam w stanie po tym zejść z ławki, poza tym miałam wrażenie sprawniejszego wykonania situpów, wznosy kolan wyżej i szybciej, otucha wstąpiła już przed 15-kami (co oznacza tylko, że wznosy były bez przerw )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
loferne to nie rob pompek przy burpee jak ci zle idzie postaraj sie tylko chociaz lekko ugiac rece
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 863 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42841
O, Obli
spóbuję te pół-pompki next time


właśnie zjadłam obiad (sporo surówy wyszło), najgorsze, że mam za sobą dopiero 1000kcal, masakra, jeszcze drugie tyle muszę wymyślić i zjeść (hehe, to przeraża najbardziej )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie jedz na sile jak nie mozesz, to nie jest zdrowy odruch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3674
Najpierw owoce, bo się szybko trawią, potem tłuste mięsko, bo łatwo nabija kalorie, a na koniec odżywka białkowa, bo słodkie zawsze wchodzi

Ups... odwołuje

Zmieniony przez - hakkuna w dniu 2011-04-30 19:33:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 863 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42841
wiem, Obli, że nic na siłę, chociaż czasem takie przejedzenie też czegoś uczy (no bo kto mówi, że ja mam tylko zdrowe odruchy )
przyznam, że trochę spanikowałam, po wrzuceniu do dietetyka wygląda to całkiem realnie - i oczywiście "na słodko"

(hakkuna, wybacz, ale na wieczór tłuste mięsko nie przejdzie, nawet myśli o nim - wolę łyżkę oleju kokosowego albo nawet oliwy )

so, 30.04



+ do drugiej kolacji będzie winko

trening siłowo-wytrzymałościowy C - tydzien 3,7,11
100 sit up na ławce skośnej, mały skos, bez przerw, ew. wolniejsze ruchy
50 thrustersow ze sztangielkami 2x4,9 kg; 2 lub 3 przerwy; w następnych 3 lub 4, poza tym chyba ze 3 razy z rzędu usiadłam na tyłku
25 MC 28,9 kg - chciałam 25kg, ale uznałam że lepiej założyć 10-ki - będzie wyżej; po pierwszych 4powt. przerwa, potem jeszcze dwie, sytuacja powtarzała się identycznie w następnych 'obwodach'; ogólnie zabiło to mój "krzyż", ciekawe czy jutro będę miała tam zakwasy
100 pompek w oparciu o sztangę - wysokość pępka, przerw mnóstwo co 8-10 powt.
50 thrustersow
25 MC
100 skokow na podwyzszenie podwyższenie tylko ~20cm, uznałam, że tym sobie krzywdy nie zrobię, parę przerw było + 1 na koniec w opadzie tułowia (co by serce z żołądkiem wróciły na swoje miejsce)
50 thrustersow
25 MC

czas: 40:05
momentami było głośno, dobrze, że ludzi niewiele, bo wygląd też pozostawiał sporo do życzenia
po treningu na nic nie miałam siły, nawet pić mi się nie chciało, nawet gruszka w plecaku nie wzbudziła entuzjazmu, dopedaliłam do domu w tempie ok. 15/h

Zmieniony przez - loferne w dniu 2011-04-30 20:31:38
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

konkurs/1kaszmirka/Do dzieła!!! podsumowanie str.22

Następny temat

Koszulki Ladies - niebawem

WHEY premium