SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na mase do oceny 75

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3014

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 605
Witam,
proszę o ocenę diety na masę 76kg

Trenuję FBW od miesiąca, przestrzegając tej diety. Nabrałem trochę mięśni, ale też tłuszczu ( z 72 kg na 75kg). Postęp siłowy rownież jest zauważalny.
1. Jakie poprawki wprowadzić do diety?
2. Czy przy takim poziomie zatłuszczenia nie powinienem zamiast masy zrobić najpierw redukcji a dopiero potem wrócić do robienia masy?

Cel :budowa masy mięśniowej
Płeć : mężczyzna
Wiek : 29
Waga : 75
Wzrost : 174
Obwód klatki : 93
Obwód ramienia : 32
Obwód talii : 87
Obwód uda : 56
Obwód łydki : 37
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 18,3%
Aktywność w ciągu dnia : praca fizyczna
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : jestem w stanie przestrzegać ścisłej diety
Cel : budowa masy mięśniowej
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia + basen
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : nie
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

W dzień nietreningowy wywalam posiłek z tuńczykiem
Pozdrawiam,





Zmieniony przez - celownick w dniu 2015-12-20 15:40:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9059 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699808
co to za posiłek
banan lub banan z kefirem?
pierwszy posiłek brak białka
drugi posiłek kiepskie źródło białka
brak tłuszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 605
banan z kefirem to posiłek zaraz po treningu. 40 minut po trening jem makaron+tuńczyk+pomidory.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
zapotrzebowanie 3058 kcal, dostarczono 2817 < gdzie ta masa? reszta jw

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 605
Przesyłam poprawiony dziennik.

Tak jak napisałem banan z kefirem to posiłek tuż po treningu. 40 minut po trening jem makaron+tuńczyk+pomidory+oliwa. Taką dietę stosuję od miesiąca razem z planem FBW dla początkujących, który rozpisał Ronie220, z tym, że tak jak powiedziałem, zacząłem łapać tłuszcz wokół brzucha, więc nie wiem czy idę w dobrym kierunku, biorąc pod uwagę to, że mój poziom tkanki tłuszczowej wynosi obecnie ok 18%.

Proszę o informację czy dieta jest ok i robić dalej masę czy redukować tłuszcz.

Pozdrawiam,







Zmieniony przez - celownick w dniu 2015-12-20 18:26:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Wrzuć zdjęcie to doradzimy co robić

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Troszkę za dużo według mnie masz białka jak na masę prawie 3 gram/kgmc wychodzi. Możesz obniżyć do 2 gram czyli 150-160gram i teraz moje pytanie dla czego tak rozbijasz posiłki ? Jeśli sam widzisz że masz spory poziom tkanki tłuszczowej to dlaczego chcesz masować ?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 605
Moja praca narzuca mi w dużym stopniu godziny posiłków- stąd taka liczba i godziny. Moim celem jest budowa masy beztłuszczowej tak, żeby po redukcji zostało około 75 kg i 10%tłuszczu, ale jak widać fat jest teraz moim skutkiem ubocznym, więc zastanawia mnie czy korygować diete czy zrobić wcześniej redukcję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 605
Poza tym kiedy zaczynalem trening przeszło miesiąc temu ważyłem jakieś 71-72 kg i w pasie było mniej, więc założyłem, że masowanie to dobry kierunek. Po tym czasie zastanawiam się kednak czy podążam we właściwym kierunku, czy może zmniejszyć nadwyżkę kaloryczną i poczekać na efekt. Ja nie wiem dlatego pytam mądrzejszych :) pozdrawiam


Zmieniony przez - celownick w dniu 2015-12-21 01:22:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Wrzuć zdjęcie sylwetki i spokojnie popraw jadłospis na te 4-5 posiłki pełnowartościowe.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 605
OK,
dziękuję za dotychczasowe opinie.
Pozmieniane wg wskazówek, bilans 130 kcal na plus. Proszę o ocenę i wskazówkę co dalej? Czy zostać przy takiej diecie czy coś jednak jeszcze zmieniać? I co z moim brzuchem? Nadaje się na dalsze masowanie czy raczej na redukcję. Dziękuję, pozdrawiam i lecę na trening :)

P.S. zdjęcia sprzed miesiąca (początek treningu) oraz z wczoraj.










Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to dobry shake?

Następny temat

HIIT na rowerze?

WHEY premium