Martwy ciąg to bardzo powszechne i ciężkie ćwiczenie. Świetnie rozwija i wzmacnia plecy, nogi, pośladki, jest ćwiczeniem bardzo złożonym. To fantastyczne ćwiczenie ma jednak pewien "efekt uboczny" Wykonywane z dużym ciężarem bywa bardzo głośne.

Niżej martwy ciąg z gigantycznym ciężarem w wykonaniu Ronniego Colemana

https://www.youtube.com/watch?v=uYm7SJn_6ZI

Czasem, z pewnej wysokości musisz upuścić ciężar, co jest bardzo hałaśliwe. Pewien członek siłowni nie toleruje takich odgłosów. Nastolatek trenujący tej na siłowni został chamsko potraktowany właśnie podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Ponoć wcześniej został kilkukrotnie ostrzeżony oraz został poproszony o umieszczenie pod ciężarkami czegoś co wytłumi dźwiek upadającej stali.

To co przydarzyło się nastolatkowi wykonującemu martwy ciąg, jest niebywałe!

https://www.youtube.com/watch?v=hJmVlt98FLA

Jak widać na nagraniu, nastolatek został kopnięty podczas podnoszenia ciężaru, a następnie zaatakowany i wyrzucony z siłowni poprzez jednego z ćwiczących.

Sprawa rozprzestrzeniła się po internecie w zaskakującym tempie. Wszyscy którzy prowadzą strony i konta związane z fitnessem, mają coś do przekazania na temat tego incydentu, a co Wy o tym myślicie?

Komentarze (21)
ojan

Nigdy nie rzucam ciężaru przy ćwiczeniu w domu i siłowni publicznej!

4
pjoooter

no a kto robiac martwy ciag tak halasuje? xD

0
monkey22

Ja rozumiem że hałasuje , że rzuca ciężar i komis to przeszkadza , ale można załatwić taką sprawę bez potrzeby robię ją z siebie idioty , d****a i chama .

2
ojan

Kopnięcie w gryf było bardzo niebezpieczne dla ćwiczącego i potwierdza głupotę oraz chamstwo interweniującego. Może to był właściciel tej siłowni?
Szanuję sprzęt którym trenuję i dziwi mnie na filmikach zamieszczanych nawet przez rodzimych kulturystów odrzucanie hantli na podłogę. Na niektórych siłowniach widzę potem uszkodzone hantle - odrywające się kawałki gumy je pokrywające.

3
Kaziupir

To jeszcze nie jest rzucanie. U mnie na siłowni są tacy, co napi**dalają jakby chcieli się przebić przez podłogę.

3
Kaziupir

Wg mnie jak ktoś musi rzucać ciężarem, to znaczy że założył zbyt dużo, bo nie ma siły kontrolować ruchu w dół.

5
Anonim

Może taki był jego cel - wykonywać tylko ruchy kon­cen­tryczny?

2
Antos098

po to ma podkładki.
Niech sobie hałasuje, to nie jest muzeum ani kościół.
Idiota rzucił się na niego, indolencja umysłowa aż bije z daleka.

3
wisniansw16

lol czemu mu nie j***ał ? loool

1
Anonim

Chyba dobrze, że skończył tylko na kopnięciu :-?

3
lodzianin1

I bardzo dobrze zrobił ,pełno takich przecinków co rzucają wszystkim czym popadnie .byle głośniej byle patrzyli .

1
Anonim

Bardzo proszę obejrzyj jeszcze raz film. On rzuca sztangę na materace.

4
lodzianin1

To napisz mi dlaczego zawsze największe wyciory krzyczą najgłośniej i nawalają sprzętem ?? Skoro nie ma siły odłożyć niech zejdzie z ciężaru ,ja nie toleruje takich ludzi robią hałas który przeszkadza w treningu .kiedyś podchodziłem do rekordu na płaskiej w polowie wyciskania obok mnie chłopak kończył wyciskanie hantli max moze po 20 kg ostatnie powtórzenie to był normalnie rzut nimi o podłogę ,ja prawie upuscilem sobie sztangę na klatkę .od tamtej pory mega mi to przeszkadza ,tylko u mnie ten chłopak kilka razy wczesniej dostawał reprymendy i po tym rzucie opuścił siłownię mniej kulturalnie niż tutaj .właściciel przy wyjściu oddał mu za cały karnet i dostał zakaz wstępu .
Jak dla mnie reakcja słuszną jak chce rzucać ma sale do crosa do tego ale tam na takiego lamusa nikt nie zwróci wtedy przecież uwagi i lipa z filmiku

1
Anonim

To ty może zamieszkaj w bibliotece. 2 lata na sekcji trójboju siłowego i nigdy nie miałem problemu jak chłopaki robili martwy, a czasem przy ostatniej serii przy dużym ciężarze różnie bywa. U nas z kilkanaście osób na sekcji i nikomu to nie przeszkadzało.

1
marianzulek

suchoklates dowalil ciezaru zeby zaimponowac... robie marty ciag i wiem ze mozna odlozyc sztange bez takiego halasu. Wezcie pod uwage ze w lokalu pod silownia moze byc np salon spa albo sukien slubnych i komus z sufitu leci na leb, do talerza lub na kiecki olsniewajaco biale;-) osobiscie rozumiem krzyki przy cwiczeniach bo czasem tez cos sie wydrze z japy, rozumiem napinanie sie przed lustrem bo po cos sie cwiczy i listra nie be zpowodu sa zainstalowane. Jeszcze wkurza mnie wyrzucanie nie zgniecionych butelek do smietnika, dwie butelki i pelny, nie zamyknie szafek w szatni, leb idzie rozbic... obladowanie sie ciezarami i odkladanie hantli na nie swoje miejsce%-) za to bym dawal bany!

0
Anonim

Wy jesteście jacyś dziwni. U nas nie raz na sekcji trójboju puszczali sztange z hukiem i nikt problemu nie robił. Jak ktoś robi siłę i robi ostatnią serią i robi w tej serii 3 powtórzenia i spory ciężar dla siebie to nic dziwnego, że puści. Ma cichutko odkładać sztangę z takim ciężarem? Wy kiedyś robiliście martwy ciąg, ale nie 60 kg tylko trochę więcej?

3
Waldasiek

Ja robiłem, może nie jest imponujący wynik ale 120kg x 4 powtórzenia i był to dla mnie wysiłek ale kontrolowałem ciężar w 100% a nie byle podnieść i j** o glebę (tak to bym zrobił pewnie z 10 powtórzeń...)

0
Testosteron250

Wy wszyscy jesteście nienormalni. Każdy z rekordem mniejszym niż 220 kg w ciągu wypad i morda w kubeł. To jest właśnie poprawnie zrobiony ciąg. Poniżej kolana sztanga leci z pełnym impetem na ziemię bez żadnego kontrolowania czy innego pedalstwa. Wystarczyło pooglądać trochę fachowych materiałów z Kotem albo z Barbelsami i nie pisalibyście takich durnot o odkladaniu powolnym ciężaru w CIĄGU!!!!! Zrresztą typ który zaatakował tego małolata już ma sprawę o napasc założoną.

0
Anonim

Dzięki że się specjalnie zarejestrowałeś aby nas zwyzywać od pedalstwa ;-)

0
domosos

d**** i tyle, dobrze że chłopakowi się nic nie stało, od tego są materace, z drugiej strony niech założy mniej i opuszcza normalnie, lepiej mu to wyjdzie.

0
czarus11a

To bylo na silowni w Montrealu, widzialem na francuskich stronach. Gosciu, ktory sie przyczepil do mlodego zostal wywalony z silki. A mlodemu, wiele silowni w miescie zaoferowalo darmowy karnet.

0