Brian Shaw jest wielkim fanem Hummer Tire Deadlift czyli martwego ciągu wykonywanego na sztandze z obciążeniem opon od Hummera. Zdecydował się zlecić wykonanie jednej z nich na własny użytek, a nawet ujawnił, że włączy ją do nadchodzącej imprezy Shaw Classic. Sam widok sztangi z gigantycznymi oponami po obu stronach to legenda i coś, co w dużej mierze rozsławiło zawody Arnold Classic. Przed tymi zawodami i przygotowując się do konkursu World's Strongest Man, Brian postanowił opublikować film na YouTube, demonstrując swój nowy nabytek, który kosztował go około 10 000 USD. 

https://youtu.be/Z9Zfu2oR2Tg

„Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ zeprezentujemy zestaw Hummer Tire Deadlift. To jest to, co będziemy dzisiaj robić. Pracowałem z różnymi ciężarami w martwym ciągu. Nadal nie wiem, jaki będzie martwy ciąg przy WSM, z jakim ciężarem, czy na maksa, czy na powtórzenia. Ale postaram się popracować nad tym, aby dobrze się przygotować i jak tylko otrzymam oficjalne informacje, będę mógł zrobić to lepiej. Drugim powodem, dla którego chciałem pokazać ten sprzęt jest to, że jest to martwy ciąg, który zamierzamy zrobić w grudniu na Shaw Classic. Szczerze mówiąc, kto nie chciałby  zrobić Hummer Tire Deadlift?”

Po tym wstępie Shaw zabrał się do pracy. W pierwszej serii robił wszystko na spokojnie, zakładając tylko dwie opony i wykonał trzy powtórzenia. Stopniowo zwiększał wagę, by na koniec założyć sześć opon na sztangę. Na dobitkę dołożył jeszcze dwa talerze z obciążeniem. Czterokrotny zdobywca tytułu najsilniejszego człowieka na świecie doskonale wie, że martwy ciąg jest ważnym elementem siłowej układanki. Z pewnością koledzy z branży zazdroszczą mu nowej zabawki.

 

Komentarze (1)
jarabco

Ciekawe ile wazy jedna taka opona z dyskiem w srodku ?

0