SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"We were born to be the best" - dziennik skl15

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 395 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2210
A ja tam się nie boję wyrażac wlasnej opinii, bo to w koncu moja opinia i nikt nie każe nikomu sie do niej stosowac :)
Co do dipsów i rozpietek to zauważ ze sa to de facto dwa rózne cwiczenia. Osobiscie wybral bym dipsy - jak by nie patrzec cwiczenie wielostawowe i wg mnie daje popalic :) Rozpietki natomiast to cwiczonko izolowane na rozciagniecie klaty i tyle.
Co do barków i ilosci powtorzen to operujac w rejonach 8-6 powtorzen balansujesz na granicy masa/sila (moze nawet blizej sily). Osobiscie zmiejszyl bym ciezar i zwiekszyl delikatnie ilosc powt. Aczkolwiek z ta iloscia powtorzen odpowiadajacych roznym celom to tez nie da sie powiedziec ze 100 procentowa pewnosca gdyz, wiadomo, roznie na roznych ludzi to dziala :) Gdzies czytalem art w ktorym polecal autor robic 15 i wiecej powtorzen na mase :)

Zmieniony przez - sixstus w dniu 2009-08-24 22:22:24

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Jak Mawashi bedzie to pewnie obali tekst : " Rozpietki natomiast to cwiczonko izolowane na rozciagniecie klaty i tyle. " Widzialem rozne tematy o rozpietkach i nasz mod mial nieco inne zdanie co do rozpietek. Ja sie nie bede wypowiadal na ten temat, bo poprostu nie wiem

Natomiast warto mieszac w treningu cwiczenia z roznym zakresem powtorzen.
No pewnie ze mozna robic 15 powtorzen na mase ( przyklad fbw 15/10/5 ). Nawet wiecej mozna ale to sie chyba stosuje na poczatku przygody z ciezkimi cwiczeniami ( MC , przysiad ) i np. przy lekkiej kontuzji.

Lekki edit.

Zmieniony przez - kooteK92 w dniu 2009-08-24 23:29:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
kotek - jesteś pojechany

sixtus - art był krzycha666, też go czytałem

kootek część dalsza () nie mam takich ciężarów, aby przy nogach i plecach robić po 5 powtórzeń może przy plecach coś pokombinuję, albo przy wspomnianych wcześniej barkach
a co powiecie o regresji? z tych 8 powtórzeń po 7.5 kg, może zejdę do 6.5 i będę robił po 12? czyli by to wyglądało tak: 7.5-6.5-.6.5 kg, 8>10=12 lub 8>12=10

Zmieniony przez - skl15 w dniu 2009-08-25 07:58:02

Zmieniony przez - skl15 w dniu 2009-08-25 07:58:13

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 395 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2210
Kombinuj, kto próbuje nie bładzi (na dluzsza mete) :) Zmieniajac ciezary i ilosc powtorzen zaskakujesz miesnie nowymi bodzcami co nie pozwala im sie "przyzwyczaic".

Co do rozpietek to az jestem ciekawy co Mawashi powie, chetnie wzbogace moją wiedze :)

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Na Twoim poziomie zaawansowanie wybrał bym dipsy, tempo 2 sek w dół, 1 sek na dole i góra jak najbardziej dynamicznie.

Co do barków - stały ciężar, zakres powtórzeń 6-8 będzie optymalny + ćwiczenie uzupełniające.

Co do rozpiętek, moje stanowisko 7 lat temu (ale ten czas leci ) nadal aktualne:
https://www.sfd.pl/ROZPIĘTKI_-_coś_więcej-t22045.html


Zmieniony przez - Mawashi w dniu 2009-08-25 10:00:43

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
będzie tylko problem z "góra jak najbardziej dynamicznie", muszę sobie "lekko" pomagać w dipsach.

zapomniałem się wczoraj rozciągać - dzisiaj mam tego skutki

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bede zagladac, ja tez prawdopodobnie niedlugo znowu zaczynam cwiczyc i pewnie tez zaloze dziennik.
Powodzenia w budowie sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
dzięki i wzajemnie

dzisiaj: nogi - plecy - biceps. trzymajcie kciuki

Zmieniony przez - skl15 w dniu 2009-08-26 09:26:13

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
trzymam kciuki
o której trening, żeby mi nie zsiniały

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
koło czwartej, to sobie potrzymasz

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PUSH - UP zobacz!!! i ocen!!!

Następny temat

HST do korekty

WHEY premium