SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiany/Duże zmiany czyli zbieramy masę i poprawiamy błędy natury:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4525

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1101 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2537
Posiadasz mało wiedzy na temat kulturystyki ćwiczeń odżywiania się i diety, oczywiście nie mam na celu obrażania czy wyśmiewania się z Ciebie ponieważ sam jeszcze 2-4 miesiące temu byłem zielony w tych sprawach. Chcę tylko powiedzieć że musisz popracować nie tylko siłowo ale i umysłowo, przeczytać poradniki jakąś lekturę na sfd bo będziesz miał duże problemy a nie oto chodzi. Oczywiście zadawaj pytania postaramy się wytłumaczyć pomóc w razie czego sam nie wiem wszystkiego ale podstaw musisz się nauczyć bo bez tego ani rusz ;) Widzę dietę poprawiłeś i ćwiczysz, dziennik czasami kuleje ale to wiadomka jak nie masz czasu to nie możesz systematycznie dopisywać. Piszesz że często zmieniasz ćwiczenia to dobrze przyswajasz się do nowych ćwiczeń technik itp. Jak już opanujesz technikę to już wtedy nie ma problemu. Ale najlepiej jak ustalisz sobie 1 plan treningowy i będziesz się go trzymał przez jakiś dłuższy czas. Mi osobiście orzechy znudziły się po 2 tygodniach w smaku, zamieniłem na słonecznik. Aaaa i witam na sfd będe odwiedzał o ile pozwoli czas. Jest ok ale pamiętaj że zawsze może być lepiej, pozdrawiam .

Zmieniony przez - Esbe w dniu 2011-03-09 21:38:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 445
No witam witam;)
Oj spokojnie ja nie śmiałbym powiedzieć ze mam jakąkolwiek wiedzę w kulturystyce czy odżywianiu;) Więc zgadzam się z tobą bez obrażania;p

Może trochę źle to ująłem,te zmiany ćwiczeń itd itd to praktycznie już nie wchodzą w grę obrałem takie jakie najlepiej na mnie oddziaływają a chyba o to w tym chodzi tak?

Nie jestem w stanie chodzic 3 razy w tyg na siłkę dlatego trening mam prosty i banalny rozłozony na 2 dni (pon+piat)
pon
Klatka +plecy+triceps
piatek
klatka+ barki(lub plecy zalezy jaki sprzet jest wolny)+biceps

DOkladne rozpiski cwiczen są na poprzednich stronach jesli masz jakies propozycje co do zmian w tych cwiczeniach to chetnie poslucham od tego to forum jest;)

DIeta jest-tzn rama jest bo nie zawsze mam mozliwosc i czas do trzymania jej tak równo jak jest rozpisana(niestety to koszta,czas,itd itd nie zawsze moge ) i powiem szczerze nie interesuje mnie co kto myśli o tej diecie no wybaczcie robie to dla siebie a nie dla was;) przed treningowy po treningowy jest,sniadanie jadam ,warzywa owoce są,zmiana zywienia napewno na plus co zreszta widac w efektach.

Ktos powie ze to mnie tłuszczem zalewa a ja na to jak na lato;p Cel był jeden nabranie masy -nie pisalem ze interesuje mnie tylko suchy miesien tłuszcz jest wskazany i szukany,lecz wbrew pozorom takie poziom tłuszczu jaki jest na zdjeciach to ja mam juz pare lat ;)(obwod w pasie zmalał o 2cm a waga wzrosła)

Ale słucham mow co proponujesz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1101 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2537
Jeżeli dobrze sprzyjają na Ciebie ćwiczenia to ok może zostać oto właśnie chodzi. Te forum nauczyło mnie jednego : jeżeli chcę otrzymać pomoc muszisz 1. Pokazać sam od siebie że Ci zależy 2. Nie używać słów nie odpowiednich (no wiesz jeżeli piszesz że dbasz o dietę ale w sumie masz na nią wy***** albo może masz wy***** czy jest poprawna)to tylko świadczy o Tobie i przedstawia Cie w takim świetle : ''ćwiczę bo ćwiczę'' a oto nie chodzi. Sam dostałem ochrzanu parokrotnie na samym początku najlepiej nie pokazuj się od takiej strony ale wiesz lepiej jak teraz Ci się to powie łagodnie niż jakiś porządny doświadczony forumowicz wleci to i zobaczy ten ''bajzel'' ;). Jeżeli masz duże odstępy czasu od posiłków (np: III posiłek a obiad) to weż do szkoły jakieś jabłko lub inne warzywo owoc żebyś nie czuł się głodny podczas tak długiego odstępu czasu do następnego posiłku . Dieta jest hmm jakby Ci to powiedzieć OGROMNIE ważna tu nie chodzi tylko oto że może Tobie zalać brzuch, złe odżywianie może zalać klatę bicepsy i porobić boczki itp a nie po to chyba ćwiczysz hmm ?? Więc jakiekolwiek batoniki chipsy wypier** i zacznij dbać o dietę ;)
Ps: Tak to Twoja sprawa i Twoja dieta ale ludzie mogą przestać Ci pomagać jeżeli np: pomagają w układaniu diety a Ty chodź starasz się czasami możesz ominąć dietę i zjeść batonika ;p. Ofc jeżeli w jakiś sposób uważasz że moja wypowiedz miała na celu obrazy lub spowodowania konfliktu - nie mam i nie miałem tego na myśli, powodzenia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 239 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11602
zmiany a czemu w twoim treningu nie ma ćwiczeń na nogi?


Zmieniony przez - Tomek-timi w dniu 2011-03-10 17:37:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 445
@Esbe ,zaprawdę powiadam Ci że poziom Kultury twych wypowiedzi jest zaiste zacnie wysoki ;) Nie będę się obrażał ja rozumiem i dziękuje za wytykanie mi błędów ,z tym że chyba nie do końca dobrze przekazałem o co mi chodziło z tą dietą;)
A mianowicie chodziło mi o to że nie chce żeby ktoś mi truł że 4 razy w tygodniu nie zjadłem jakiegoś posiłku albo tam czy tu nie zjadłem warzyw czy czegokolwiek-Ja jestem świadom tego że coś poszło nie tak i że mogą być tego konsekwencje( zalanie tłuszczem czegokolwiek na moim ciele,osłabienie organizmu, czy nawet strata masy czy cokolwiek innego) z tym że często mam takie sytuacje że nie jestem w stanie trzymać w 100% tej diety i zazdroszcze tym którzy mogą i dają radę;)
Pytanie mam co do tej części twojej wypowiedzi:
.."Nie używać słów nie odpowiednich (no wiesz jeżeli piszesz że dbasz o dietę ale w sumie masz na nią wy***** albo może masz wy***** czy jest poprawna"...
- Gdzie ja tak napisałem?? staram się raczej nie klnąć jeśli już;)
co do batoników,chipsów krakerów ciastek ciast itd itd czy czegoś takiego to odpowiadam jasno;) Nie jem ;) Rama jest i jej się trzymam, naprawdę bardzo rzadko jest taki czas kiedy jadam cokolwiek czego tam nie ma wpisanego;)

A co do pomocy innych to naprawdę jeśli ktokolwiek mi pomaga to nie olewam jego pracy włożonej w pomoc mojej osobie;)

A co do ćwiczeń wiem że to nie jest dobry trening (chodzi mi caly czas o to ze ni to HST ni to Split ni to nic;p i do tego tylko 2 razy w tyg) lecz naprawdę każde ćwiczenie już jest dobrane tak by dać bodziec z każdej prawie strony.

@Tomek-timi - już odpowiadam, Mam dość duże problemy ze stawami kolanowymi i skokowymi ,sam nie wiem co mi jest a lekarze nic konkretnego mi nie powiedzieli opróćz tego że nic mi nie jest lub że rosne ;) Przysiady czy cokolwiek gdzie ćwiczyłbym nogi(chodzi o obciazenie dodatkowe nie tylko moje ciało) i używał tych stawów doprowadziłoby mnie do takiego stanu ze na nogach z siłki bym nie wrócił- wiem bo już probowałem;/ teraz powoli to się uspokaja biorę jakies tam tabletki moze w przyszłym miesiącu spróbuje znów. Nogi bardzo odstają od reszty ciała i irytuje mnie to lecz miedzy chodzic a nie chodzic to wiadomo co wybieram;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 239 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11602
Aha, no to szkoda, że nie dasz rady na razie nóg trenować bo na pewno byś miał lepsze wyniki. A w sobotę i niedziele nie dasz rady ćwiczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
jak już nie robisz tych nóg to wez chociaż inaczej podzaił zrób:P
np
Klata barki tric

Plecy biceps przedramie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 445
@tomek ja na siłke chodze na sale z 1km od domu a w weekendy zamknieta;/ w tyg niestety na nauce trzeba sie skupic wiec praktycznie kazdy dzien odpada;/
@boksero ja praktycznie tak cwicze jak napisales;p
znaczy skoro tak podales to zamienie i w pon bedzie klatka barki (lub plecy w zaleznosci jak ze sprzetem) i tric a w piatek klatka plecy i bic(przedramie robie sobie hantlem miedzy seriami cwiczen na bico);
czy taki podzial odpada? wiem klatka 2 razy w tyg jest lecz w pon dostaje mocno po dupie a w piatek troche mniejszy wycisk ma,czy nadal to sie kłócic bedzie ze sobą?

Zmieniony przez - zmiany w dniu 2011-03-11 16:40:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1101 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2537
W sumię to tamtego dnia troszkę senny byłem więc poziom mej wypowiedzi był iście prostatki ;). Tak czy owak chodziło o przekaz reszta się nie liczy. Szkoda że w weekendy nie masz tej siłowni. Nie wiem czy to dobry pomysł : "przedramie robie sobie hantlem miedzy seriami cwiczen na bico" Chcesz powiedzieć że : ćwiczysz 1 serie ćwiczenia na bica i masz np: 120 sekund odpoczynku. Czyli w tej własnie przerwie tych umownych 120 sekund robisz przedramie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 445
Esbe spokojnie poziom był na tyle wysoki ze nie ma z tym problemu a sens Twej wypowiedzi zrozumiałem wiem o co ci chodziło no i ja tez w sumie zle przekazalem to o co mi chodziło;)a co do cwiczen no to dokładnie tak.Wygląda to np tak:robie tam sobie ćwiczenia na biceps a pozniej na koniec Uginanie ramienia hantla w podporze o kolano z supinacją,robie jedna reke pozniej drugą i w przerwie robie sobie przedramie jednej i drugiej reki,wbrew pozorom wygodnie mi tak a i siłe na reszte serii bika mam.Czyli 3serie tego i w miedzy czasie 3 serie tego. Chodzi o to że generalnie strasznie dużo mi to czasu wszystko zajmuje(same ćwiczenia,czekanie na zwolnienie sprzetu,zagadywanie przez znajomych itd) a jak bedę jeszcze tak rozkładał to na części ente to w ogole moge wejsc o 16 a wyjsc o 21...;/ sam nie wiem jak to poukładać sensownie dlatego wciskam gdzie popadnie żeby choc troche kazdą parie wymęczyć...

Zmieniony przez - zmiany w dniu 2011-03-11 22:41:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening masa lat 17

Następny temat

ACT do oceny prosze

WHEY premium