SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zastój a nawet regres

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
W wakacje ćwiczyłem splitem, ale pod koniec zmieniłem na FBW( celem była masa) i początkowo było nieźle (białko+ mono), później gdy zszedłem z mono efekty były jeszcze przez jakiś czas potem się zmniejszyły a ostatnio nawet mimo treningów odczuwam spadki. W splicie ćwiczyłem 3,4 razy teraz tylko 3.Dodatni bilans kaloryczny.Co to może być? Wstawiam plan:
A:
5x5 Front squat
5x5 Wiosło sztangą
5x5 płaska
4x5 Żołnierskie
5.3x10 biceps hantlem chwytem młotkowym
3x10 francuskie hantlem
3x20 allachy
B:
4x5 Martwy klasyk
3x10 Prostowanie w siadzie
4x8 podciąganie szeroko
3x10 Skos dodatni hantlami
4x12 arnoldki
2x12 Herkulesy
2x12 dipsy
3x20 allachy
3x12 face pull
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
np Tudor Bompa "Periodyzacja teoria i metodyka treningu"
na chomiku znajdziesz, a jak lubisz to sobie mozesz kupić wydanie papierowe.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12954
Zależy jakie to spadki. Gdy kończy się nasycenie kreatyną organizm pozbywa się nadmiaru wody. To może zmniejszyć nie tylko wagę ale i obwody. Może to być zmęczenie organizmu (nie może cały czas pracować na pełnych obrotach), może to być za mała kaloryka (skąd wiesz, że jesteś na dodatnim bilansie?), może to być związane z dziesiątkiem niezależnych od siłowni rzeczy jak kiepski sen, stres itp. Ciężko zgadnąć. Jak tam progresja z ciężarami? Kiedy ostatnio deload robiłeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie zawsze się da jechać na 100%, nieraz się wprowadza treningi o mniejszej intensywności dzieli na różne cykle masowe, siłowe, wytrzymałościowe, napisz coś więcej o sobie, najlepiej wypełnij ankietę działu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
Deload robiłem tydzień przed świętami później jechałem normalnie, czy to możliwe że mięśnie nie zdążą się zregenerować?A może intensywność za mała? Ćwiczę tylko 3x w tyg abab. Jak wrócę do domu wypełnię ankietę działu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
Płeć :

Wiek : 18 lat

Waga : 83,1kg

Wzrost : 176cm

Cel treningowy : Masa,siła

Staż treningowy na siłowni : 1 rok na siłowni wcześniej pół roku siłownia ale tylko zestaw dyskotekowy(czyli prawie nic)

Uprawiane inne sporty : Pływanie ,WF w szkole

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Full osprzęt siłownia

Dieta : Jest

Przeciwskazania medyczne : Brak

Zażywane suplementy : Cm3 treca, serwatka

Ostatnio przerabiany plan: FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Od końca wakacji trenujesz tym planem? Nic dziwnego, że złapałeś zastój.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
Czyli zmienić plany Treningowy? Myślę że fajny by był Góra dół albo push pull ale mam tylko 3 dni w tyg bo matura w tym roku.Poza tym czasami mam wrażenie że w Fbw miałem problem z regeneracją małych
partii.Podczas jednego treningu nie zrobiłem tricepsu i miałem więcej siły na wyciskaniach na następnym treningu.



Zmieniony przez - KlataJakUPirata w dniu 2017-01-13 09:10:41

Zmieniony przez - KlataJakUPirata w dniu 2017-01-13 09:17:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W 3 dnie też się da to jak masz push pull to w jednym tygodniu robisz push pull push a w drugim na odwrót pull push pull

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
też dobra aopcja, sam tak robiłem kilka lat temu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 378 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4535
Anubis, pytanko co do

"Nie zawsze się da jechać na 100%, nieraz się wprowadza treningi o mniejszej intensywności dzieli na różne cykle masowe, siłowe, wytrzymałościowe, napisz coś więcej o sobie, najlepiej wypełnij ankietę działu."

Slysze o tym dzieleniu na cykle juz ktorys raz a jeszcze ani razu nie spotkalem objasnienia jak to dokladnie mialo by wygladac, od czego zalezy ktory cykl kiedy itp

spotkalem tez podzial

"W cyklu masowym masz:
Cykl adoptujacy do masowo-silowego treningu
Cykl extremalnej masy [ tu 2*tydzien, potem 2*dzien ]
Cykl extremalnych specjalizacji [2-3 cykle *1-2 partie 3*na tydzien]
Cykl masy jakosciowej [splity 5-6 razy tydzien]
Cykl rozladowujacy "

(post pumy https://www.sfd.pl/TEST_planów:_kazda_partia_2_razy_w_tyg._V.S_kazda_1_raz_w_tyg._-t478768.html )

Masz pojecie jak to ogarnac albo gdzie o tym poczytac?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja !!! Proszę o pomoc i radę !!

Następny temat

Lepszy Trening

WHEY premium