SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wycisaknie sztangi na płaskiej - regres?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4463

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1490
Na dzień dzisiejszy mój staż to 8 miesięcy.

W 5 miesiącu mojej przygody z siłownią mój rekord w wyciskaniu wynosił 105kg.
Od 5 miesiąca zacząłem ćwiczyć wolnymi ciężarami, eliminując wszelakie maszyny.

Od tamtej pory (przez 3 miesiące )
Robię 4 ćwiczenia po 4 serie, dokładając ciężar:
pompki na poręczach
ławka ( głównie skos góra/dół )
2 x hantle ( wyciskanie rozpiętki)

Klatka widocznie się powiększyła, hantle którymi trenuje są coraz cięższe ale w wyciskaniu na ławeczce, nie dość, że nie przybyło siły, to maksymalny ciężar jaki mogę obecnie podnieść to 90kg.

Czy to jest normalne? Gdzie tkwi błąd?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Za dużo serii i ćwiczeń. Od razu rzuca się to w oczy.
Zależy kiedy podchodziłeś pod rekordowe (owe 90 kg) podejście, na początku czy na końcu treningu.
Czasami jest tak, że opanowujemy pewien ruch (tu wyciskanie sztangi na płaskiej), ale wykonując go odzwyczajamy się od niego i mimo, że masa mięśniowa i siła mięśnia rośnie, to notujemy regres wracając do ćwiczenia, którego przez pewien czas nie robiliśmy. Chcesz być dobry w wyciskaniu sztangi na płaskiej? Rób je zawsze, zmieniaj tylko ćwiczenia pomocnicze, ilość powtórzeń, techniki itd. Ja osobiście tego ćwiczenia nienawidzę, ale myślę, że takie rozwiązanie będzie dla Ciebie dobre.

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Na bank to sprawa slabej techniki.

Obejrzyj dave'a tate'a szkoleniowke o WL.

Osoby ktore nie lubia WL w wiekszosci nie maja po prostu pojecia o WL I dlatego zle im idzie.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Nie zgodzę się z Tobą knife. To sprawa budowy ciała. Ja na płaskiej z użyciem sztangi nie czuję takiej pompy, jak przy hantlach. Dorian też nie robił płaskiej...

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Wyciskanie leżąc - NIE JEST dla pompy. Tylko dla siły i masy.

Pompa w ogóle niewiele oznacza w treningu. Jeśli sądzisz, że pompa jest ważna - spompuj się do bólu, codziennie, wykonując 5 x 30 pompek - wąsko, szeroko itd. Urośniesz na tym?

W życiu!

Za mały bodziec.

Ostatnio robiąc tylko wyciskania na poziomej - dołożyłem kilka cm w klatce. Ciekawe czemu

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Bo masz inną budowę. Kuźwa nie dziwi mnie poziom waszej wiedzy skoro moderatorem tutaj jest wodyn. Przygotowuje mnie jeden z najlepszych trenerów w Polsce, ale Ty wiesz lepiej.

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
To że ktoś tam cię przygotowuje, nie znaczy że cokolwiek wiesz. Ja od paru lat intensywnie trenuję, a jeszcze więcej czytam publikacji naukowych, o fizjologii człowieka, o treningu. Rzeczy o które ciężko w sieci. Wiedza przeciętnego pakera jest wręcz żadna.

Wracając do pompy: maksymalną pompę możesz zyskać prostymi ćwiczeniami - ale wcale nie musi się to przekładać na jakiekolwiek efekty w treningu. To jest fakt.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Oczywiście że pompa nie jest wyznacznikiem dobrego treningu.
W ćw. wielostawowym głównym nie konieczne jest mind muscle-pompa etc.
Jak sama nazwa wskazuje pracujemy wieloma stawami-przez co nie da się wyizolować partii docelowej.

Ale jednak może się zdarzyć że mimo prawidłowej techniki-wyc. sztangi na poziomej pozostaje bezowocne w aspekcie siłowym jak i masowym.A jeżeli coś nie działa-jest sens się tego trzymać?

Są skuteczniejsze pod względem budowania masy ćw. niż owy wycisk na 0 kącie- ale jednak może on służyć wielu ćwiczącym.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2011-01-08 20:50:08

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Knife, ja już nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać. Uwierz, że ja też trochę czytuję i prowadzę treningi personalne. Ale ok, jest wiele szkół.

I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 253 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1234
Dave Tate's co w jego instrukcjach jest takiego wielkiego aby go ubostwiiac?

Pomogłem? daj SOGa ;*

Zajmuje się pomaganiem ludziom w problemach zdrowotnych
masz pytanie odnośni Twojego zdrowia? pytaj!
Postaram się pomóc i odpowiednio Cie pokierować co masz zrobić

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena Planu , pytanie o mozliwość dodania cwiczeń na biceps .

Następny temat

Plan dla Początkującego.

WHEY premium