SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wejście na nowy plan treningowy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zrób sobie wyciskanie sztangielek na poziomej i po problemie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Ok. Zaciekawiła mnie jedna rzecz. Zwykle kazałeś mi robić progresje z serii na serie. Np klatka : 10 , 30, 50, 70, 90, 110 x8

Antos napisał w pewnym temacie : " bo masz progresję co tydzień. Chodzi o utrzymanie liczby powtórzeń i adaptację z danym ciężarem. Z doświadczenia wiem, że jak nie zrobisz na danym ciężarze kilku serii to siłowo będziesz stał w miejscu. "

W splicie 2x partia jego autorstwa, w ciężkich ćwiczeniach jest stały ciężar a progresja tylko co tydzień.

"No dokładnie to czuć. Progresja co serię świetnie Cię spompuję, da trochę siły, ale nie masz przyzwyczajenia pod ciężarem. Ciągła zmiana. To jest o wiele lżejszy bodziec siłowy, gdyż mięśnie będą takie do jakich kg są przystosowane. Jeśli przyzwyczajasz je do wzrastającego ciężaru z serii na serię to tracą część swojej wytrzymałości, za to zyskują na generowaniu minimalnej mocy, stąd też możesz robić cały czas progresją i tkwić w zastoju. "

Możesz się jakoś do tego ustosunkować?. Całe życie robiłem progresje a teraz nagle czytam, że progresja ssie

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Klucz to periodyzacja.
Siedzenie na stałym ciężarze w końcu ci się znudzi.

Każde ma swoje plusy i minusy aczkolwiek coś w tym jest że do budowania porządnej siły,stały ciężar się sprawdza lepiej.Ale tu już mowa o stricte siłowym planach z których zbyt dużo masy mięśniowej nie przychodzi.Wtedy 10x5/10x3/5x5/3x3...itd.Generalnie robisz jedno ćwiczenie 40/50min czyli jednym słowem NUDA

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Więc dlaczego Antoś zastosował stały ciężar w splicie 4d ustawionym głównie na budowę masy?. Szczerze przyznam, że robiąc obecnie Push/Pull/Legs (Progres) 2-3 dni po klatce czuje się zregenerowany ( Wydaje mi się ,że to po prostu zjawisko superkompensacji. )Dziś zrobiłem na próbę 20kg 6p , 50kg 6p, 70kg 6p, 90kg 6p(4s) i 60kg 8p na klatę. Po takim zestawie byłem mega wymęczony.

Przykładowo. Kiedy robiłem plan Twojego autorstwa, w którym jest klatka i nogi 2x w tyg, czułem progres siłowy. Kiedy z Push/Pull/Push przeszedłem na plan Push/Pull/Legs siła w wl zaczęła stawać w miejscu, a nawet miejscami spadać ( Oczywiście odjąłem 10% od maxa w danej ilości powtórzeń i progresowałem 2.5kg/week )

Dopiero teraz zauważyłem, że robię trening z etapu " Pierwszy rok treningów "

Zmieniony przez - Trimax49 w dniu 2013-04-05 13:12:39

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Mógłbyś mi doradzić czy mogę zrobić tak, że sztangą robię progress z serii na serie. A sztangielkami stały ciężar i progress tygodniowy?

Na ogół doradź mi coś co do planu lub jego rodzaju. Bo od jutra zaczynam cykl kreatynowy i chce ogarnąć wszystko na tip-top

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Możesz tak zrobić.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Trochę informacji o tobie pozapominałem,ale może sprówałbyś 4 dniówki z każdą partią raz w tygodniu? Coś mocnego i typowo kulturystycznego.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Chwila-mam gdzieś na dysku porządny mezocykl.Spodoba ci się.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Klatka piersiowa

1.Wyciskanie sztangielek na poziomie rampa 6 + regresja-3 sety po max rep
2.Gilotyna na skosie 5 x 15p/stały ciężar/rest 45s
3a Rozpiętki na poziomej 4 x 15p
3b Pompki klasyczne z nadgarstkami zwróconymi do wewn.(nie total,lekki skos) 4x max

Bicepsy + ram./ram.prom

1.Uginanie stojąc rampa 8+ 2s regresji na max rep
2.Uginanie sztangielek leżąc na ławce skośnej 5 x 15p
3a.Zootman curl 5 x 15p
3b.Uginanie nachwytem sztangi 5 x max rep

Grzbiet

1.Martwy ciąg rampa 6 + 2s regresji
2.Podciąganie na drążku 5 x max rep
3.Wiosłowanie sztangą rampa 10 + 2s regresji
4.Cable row siedząc 5 x 20p/rest. 30s/stały ciężar
5.Szrugsy ze sztangą 6 x 15p/rest 30s/stały ciężar

Naramienne
1.Wyciskanie sztangielek siedząc rampa 10 + 2s regresji
2.Wznos boczny siedząc 6 x 15p-stały ciężar/rest 30s


Tricepsy

1.Wyciskanie wąsko rampa 8 + regresja 2s
2.Frncuz siedząc zza głowy 4x15p
3.California press 4 x 15p

Nogi

1.Przysiad tylny rampa 8 + regres 2s
2.Wykroki krótkie ze sztangielkami 5x12p -staly ciężar/rest 60s
3.Sissy squat 5xmax
4.Martwy ciąg na prostych nogach ze sztangielkami 5x12p
5.Uginanie podudzi 5x15p-stopy wyprostowane
6.Wspięcia stojąc 7x20p-stały ciężar/rest 45s


4-8 tygodni.
Białka min. 2,5g zwierzęcego.
Rozerwie cię.



To ostatni plan który ode mnie dostałeś.Później się odczep

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Seria pytań teraz

1. Co znaczy 3a / 3b? Że raz to, raz to, czy do wyboru mam ?

2. Czy przechodząc na 8 tyg na sztangielki moja siła w wyciskaniu leżąc sztangą pójdzie do góry?

3. Jakie to jest ogólnie połączenie?

Klatka + Biceps
Plecy
Barki + Triceps
Nogi

Tak ?

4. Co znaczy np Rest 30?

5. Regres czyli odejmuję od serii właściwej np 10kg potem 20kg i robię tym założoną serie powtórzeń?

6. Ile % odejmować przy regresie ? zachowywać tą samą liczbę powtórzeń jeśli nie ma maxa?

7. Cable row w jakim uchwycie?

No to jak na razie chyba tyle

Lovam Cię

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ktora rozpiska lepsza

Następny temat

trening na tył barków

WHEY premium