SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wejście na nowy plan treningowy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21172

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Progres siłowy bardzo duży powiem szczerze. WL zaczynałem 8powt 66kg

WL 88kg 6powt
MC 126kg 6powt
Siad 108g 6powt

Co do ramion to sam nie wiem , jakaś wizualna poprawa jest no ale zobaczymy jak będzie przy pomiarach

Wizualny progres jest bardzo widoczny przy klatce - ta partia poprawiła się znacznie

Siad mi coś nie idzie ostatnio przez ból w kolanach - sam nie wiem czym spowodowany...poprostu wstałem jednego dnia bodajże w czwartek 2 tyg temu i zaczęły mnie boleć... taki stan utrzymuje się do dziś raz odpuszcza raz boli ale treningu staram się nie przerywać. Smaruje tam jakimiś maściami

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
No przyrosty ładne.
Jedz więcej,ćwicz technicznie-a przelejesz je na hipertrofię.

Czeka cię jeszcze 1 faza,można by powiedzieć max effort,więc dorzucaj do pieca.Ciężary będą szły jak szalone.

Co do kolan-smaruj,i daj sobie spokój na jakiś czas z przysiadem.Jeżeli nie minie-lekarz.Ale powinno minąć,zapewne po pijaku gdzieś na kolanach latałeś....

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Dobre wytłumaczenie, tyle że nie pije ani kropli

Dziś robiłem przysiad i trochę zmieniłem technikę i kolana w sumie nie bolały, wychyliłem się bardziej do tyłu i nie wkładałem w to aby wstać pełnej siły tylko po prostu delikatnie aby tylko się unieść.

Być może bolały mnie przez to że chcąc podnieść sztangę z dołu strasznie szarpałem - a teraz powoli delikatnie do przodu

Myślałem aby trochę odizolować ręce i zrobić np biceps sztangielkami

1. Perfect Curl 6powt 4 serie
2. Młotki te co mówiłeś mi kiedyś 6powt 4 serie

I myślę czy by nie dodać jakiegoś innego ćwiczenia lekkiego na biceps jako 3. Gdyż jednak jest spora różnica schodząc na 6 powt z 10 i wydaje mi się że może być za mało.

Co do tricepsu to myślałem:

1. Ściąganie drążka wyciągu górnego
2. Wyciskanie sztangielką zza głowy siedząc

Bo robiłem do tej pory pompki w podporze i trochę barki mnie już łupią od tego wychylenia rąk więc chętnie bym to zmienił przynajmniej na jakiś czas

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W treningu rąk można spróbować wyższych stref powtórzeń.
Co do samych ćwiczeń:

Młotki to nie jest ćwiczenie na biceps.Dostanie,ale główną pracę wykonuje brachioradialis/brachialis.

Może dla odmiany spróbuj:

1.Uginanie stojąc-normal rampa 10 tempo 4/0/1/1
2.Uginanie hantli leżąc na ławce incline 4x15p

Triceps:

Jednak jakieś siłowe ćwiczenie bym zostawił.Wycisk wąski lub poręcze.Później możesz zrobić jakiegoś francuza/wyciąg.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Hm, a to drugie to jak to robić ? nie da się czegoś mniej skomplikowanego? np zwykłe uginanie z suplinacją albo coś Wiesz, pytam bo ćwiczę na ubogiej w sprzęt siłowni

Więc na triceps będzie
1. Pompki w podporze 6powt 4serie
2. Ściąganie drążka powiedźmy 15powt 4 serie

Lepiej?

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
To nie jest skomplikowane ćwiczenie.
Kładziesz się na skośnej ławce(kąt ok. 70st.),ręce zwisają swobodnie i uginasz.Pilnuj tylko aby łokcie nie przemieszczały się w przód.

Co do tricepsa

Nie wiem czy te pompki nadają się na ćwiczenie heavy.
Migiem dojdziesz do 100kg i wyżej,a nakładanie takiego ciężaru na kolana jest problematyczne.

Pompki ale na poręczach lub wyciskanie wąsko.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Co Ty mówisz, ja męczę się z 20kg na nogach przy tych pompkach .

Okey a wyciąg może być?. spróbuje jutro wyciskanie wąskie i zobaczymy.

Co do ćw na biceps - to jest z supinacja / młotkowo / czy normalnie po prostej?

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Bez supinacji,podchwyt.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Ronie, miałem tydzień przerwy przez święta od treningów i dieta też nie szła najlepiej - wiadomo rodzinne żarcie itp ( choć starałem się trzymać +/- )

Gdy wróciłem na siłownie byłem aż zaskoczony spadkiem siły...siad robiłem 109kg 4powt bez problemu a po przerwie 70kg6x już stanowiło poważny problem.

Możesz mi dać jakiś plan aby szybko wrócić do formy? bo sam nie wiem co robić, z treningu na trening jest coraz gorzej...

Potem myślę nad jakimś planem typowo kulturystycznym bo Twojego FBW nie ma sensu już ciągnąć po takich spadkach - zacznę go bliżej wakacji

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Aż w taki spadek siły nie wierzę.Pewnie kilka kg poleciało-wróci.

Zdarza się niestety.Pewnie jakieś % wpadły.A siłę najszybciej odrabia się na fbw,więc przemyśl.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-04-21 17:13:38

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ktora rozpiska lepsza

Następny temat

trening na tył barków

WHEY premium