SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 196: McGregor vs. Diaz – wyniki i dyskusja

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100844

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816





no ale ródy nie ma ani lowkickow ani zapasow i dostanie sromotny wpyerdol
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
mmmateusz
annihilus
Ja też bym nie przesadzał z ta niewiadomo jaką szarżą, walka nie była nie wiaodmo jak intensywna, fakt że poszło dużo wymian i ciosów, ale porównywanie Conora do Velasqueza czy do szarży Carwina z walki z LEsnarem to absurd

RDA w tej samej wadze walczy w o wiele intensywniejszym tempie od Conora i jakoś się nie wygazowuje

Zgadzam sie, tylko...Conor sie w tej walce nie wygazowal. Zostal trafiony w stojce w drugiej rundzie, do tego byl zlamany psychicznie. Wygazowal to sie Lombard ostatnio czy Reem w swoich glupich walkach, ale bez kitu nie Conor.


Pamiętam, że oddychał ciężko po pierwszej rundzie i w drugiej już był mniej ofensywny, jeszcze przed strzałem na szczękę
1

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Conorowi nie wystarczy tylko "inna taktyka" czy "ostrożniejsze dobieranie ciosów". Trochę czasu ma to powinien moim zdaniem nawalać kondycję kondycję i jeszcze raz kondycję. Bo tak jak mówi Annihilus, on już pod koniec 1-ej rundy ciężko oddychał. technicznie chyba było dobrze nie licząc tego że odczuł brak przewagi zasięgu. A patrząc na dane to Nate nie miał nad nim dużo większego zasięgu ramion.
Nate dobrze fizycznie to chyba zaczął wyglądać od tej walki z Johnsonem i liczę że teraz też tak będzie. STOCKON 209 DZIFKI
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
W tak krótkim czasie to co Conor może zrobić to:

- lepsza adaptacja pod wagę 170 (weryfikacja niektórych ruchów, ciosów, kopów, cardio również bo poprzednie cardio w FW wystarczało na leciutkie ciało a teraz trzeba pompować więcej krwi)

- KOPY na tułów. Imo super ważne. Diaz to jak Brown - ciało słabsze od szczęki, bo szczęka niezniszczalna (Conor nie wygeneruje rękami takiej siły jak Thomson High Kickiem)

- nie walczyć głupio. Czyli tak jak Reem mówił. Czy to będzie presja + kontry (jak z Mendesem) czy to będzie cofanie się + kontry (ale jednak Conor nie cofa się za bardzo). Conor w pierwszej walce nie dość że inicjował ataki, to nawet jak wchodziły czysto jak w masło to były PRZEWIDYWALNE. A Diaz jako pojętny uczeń boksu umię odchylać sie w stronę ciosu i amortyzować nawet bomby - o ile je przewidzi. Cios z Aldo nie był mocny, był nieprzewidywalny - najmocniejsze ciosy to te których nie widać.

Tak więc Conor ma nad czym pracować - to duży plus dla niego - tak samo jak Ronda imo miałaby w chvj do poprawy do ewentualnego rewanżu z Holm. Tego już nie można powiedzieć o Cormierze, bo imo w pierwszej walce z JJ zrobił wszystko dobrze i u niego faktycznie jest problem co zrobić w rewanżu? Jedyne co mi przychodzi do głowy to , TO SAMO, tylko jeszcze lepiej, jeśli to w ogóle możliwe.

No, ale camp u Diaza + ogromna motywacja ( u Conora duża motywacja to norma - nie zmienia się, u Diaza z kolei jestem pewien ze większa niż zawsze) to ogromne zmiana na plus dla Diaza.

Tak więc, nie ma wątpliwości że Panowie wyjdą duuuuużo lepsi niż w pierwszym starciu, ale Conor to ogarnie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Conor wiele razy trafiał Diaza nie tylko przewidywalnymi bombami, ale też: nie telegraficznymi precyzyjnymi ciosami (jeden z takich odłączył Aldo) plus nawet nie telegraficznymi precyzyjnymi bombami prosto w szczękę. I nic. Serce mi waliło jak szalone jak głowa Nate'a odskakiwała w tył bo się bałem że zaraz padnie, ale na szczęście widać że Nate'a odłączyć może chyba tylko kop w głowę jeśli chodzi o ciosy ludzi z jego kategorii wagowej. najmocniejszy cios Conora to chyba był ten podbródkowy. jeśli się nie mylę to "przewidział" że skończy Diaza podbródkowym ale nie przewidział że Nate to wszystko wytrzyma.
A przetrwanie wp******u dla nóg i torsu to dla Diazów to też żadna nowość.

Może tak jak mówisz Conor się lepiej zaadoptuje do tej wagi i będzie miał lepszą kondychę no ale Nate teraz też będzie lepiej przygotowany. WAR DIAZ


Zmieniony przez - Puar w dniu 2016-03-31 13:37:04
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Imo głowa Nate'a "odskakiwała" bo wyłapywał na odejściu tą głową i nie zbierał całej siły na łeb i to tak wyglądało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
jw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
od 8:45 powtórki
http://www.mma-core.com/videos/Conor_McGregor_vs_Nate_Diaz_UFC_196_Part_2/10123799

2:34 ten podbródek, 3:49 strzał który kogoś innego mógł by powalić, od 5:50 powtórki
http://www.mma-core.com/videos/Conor_McGregor_vs_Nate_Diaz_UFC_196_Part_3/10123800

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KSW 34: New Order - wyniki walk i dyskusja

Następny temat

I'm not surprised motherfuckers !!!

WHEY premium