SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening wysoko-objętościowy, cardio i efekty

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 15
Cześć,
Przychodzę do was z pytaniem. Trzy razy w tygodniu ćwiczę trening FWB, i zazwyczaj pod koniec jestem jeszcze dosyć "ruchliwy", co często kończy się sesją cardio na rowerze (ok. 10-15 km). Czasem jest to mniejsze tempo, czasem większe, co pozwala mi skończyć trasę w mniej niż godzinę. Ale do rzeczy. Czy tym sposobem nie niweczę sobie efektów? Dodam tylko że staram się uzupełniać kalorie przed samym rowerem, poza tym w dni nie treningowe skupiam się na ABS, co skutkuje krótkim treningiem na tę partię, ale także sporym wysiłkiem cardio, na skakance albo po przez bieg w miejscu. Czy taka aktywność nie wpływa negatywnie na hipertrofie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Coś mi się nie zgadza z Twoim treningiem. Szkoda, że go tutaj nie zamieściłeś bo jak dla mnie problem może być w nim samym. A tutaj warto jak byś podał więcej informacji jak trenujesz, czy cały czas progresujesz z ciężarem i czy faktycznie Twój trening przynosi oczekiwane efekty Istotne też jest w jakim etapie cyklu treningowego jesteś.

Jeśli niedawno zacząłeś mikrocykl treningowy to pewien zapas energii może jeszcze pozostać po zakończonym treningu bo ciężary z reguły nie są jeszcze bardzo duże i bez problemu dajemy radę progresować, a im dłużej tym ciężej powinno być bo ciężary w treningu powinny rosnąć.

Kolejna rzecz to jaki jest cel tego dodatkowego wysiłku bo jeśli chcesz popracować nad ogólną kondycją można dać jakieś aeroby, ale nie 15km bo to faktycznie może mieć negatywny wpływ na ogólną formę przy budowaniu masy mięśniowej. Bo ta dodatkowa aktywność sprawia, że musisz jeść więcej żeby być w nadwyżce kalorycznej, a po drugie może mieć wpływ na ogólną regenerację.

Gdy dla Ciebie ta dodatkowa aktywność jest ważna to zostaw, ale w mniejszej ilości, a sprawdź czy trening ma odpowiednią intensywność.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-06-13 08:24:04
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 442 Napisanych postów 912 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10978
Według badań niweczysz bo adaptacje po treningu siłowym potrzebują 8h ale rower tempem 15km/h przez godzinkę to w sumie odpowiednik spacerku więc też aż tak nie wpływa. Krótko, jeżeli progresujesz ciężarami to nie widzę przeszkód żeby zostawić wszystko tak jak jest teraz


Zmieniony przez - Kury w dniu 2023-06-13 07:17:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400710
Jak wyrabiasz z regeneracją i nie brakuje kalorii, to nic złego się nie dzieje
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12069 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
Wpływ aktywności kardio na hipertrofię może być zależny od różnych czynników, takich jak intensywność, czas trwania i częstotliwość treningu. W przypadku treningu FWB (Full-Body Workout) istotne jest, aby dać mięśniom wystarczający czas na regenerację między sesjami treningowymi. Jeśli ćwiczysz FWB trzy razy w tygodniu i dodajesz do tego trening kardio, ważne jest, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych i czasu na regenerację.
Na pewno bym nie robil blisko siebie aktywnosci silowej i treningu cardio jak zalezy Ci na zmaksymalizowaniu efektu treningu silowego.
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 86 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2286
10-15km na rowerze w godzinę to nie jest duży wysiłek więc za dużego wpływu na trening miał nie będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 15
@rion10

Wróciłem do treningu po miesiącu przez kontuzje palca (ucięty opuszek), przez co wkręcam się na nowo. Jeśli chodzi o ciężary, progresowałem dosyć powoli, ale zauważałem zmiany w sylwetce (docięcie, minimalne zmiany w objętości).
Zawsze staram się dawać z siebie wszystko na treningach, zwracam uwagę na pozycję, zawsze dociągam powtórzenia do końca. Mój plan po wypadku wygląda następująco:
1. Wyciskanie na płaskiej (50 kg) 2x10 1x12-13 (niby upadek mięśniowy, ale staram się zostawiać jeden-dwa powtórzenia zapasu)
2. Wiosłowanie w opadzie (40 kg) 3x10 1x12-13 (ta sama śpiewka)
3. Martwy Rumuński) (50 kg) 2x8 1x10
4. OHP (40 kg) 2x7 1x9
5. Wiosłowanie do klatki (40 kg) 2x10 1x12
6. Wyciskanie francuskie na łamanej 1x14 1x17 (15kg) (gdzie zazwyczaj staram się ćwiczyć do upadku mięśniowego)
7.Uginanie łamanej (15kg) 2x10 1xdo upadku
Pod koniec brakuje mi tlenu. Nadal jestem początkujący, zbieram wiedzę w tym zakresie. Ze wszystkich dotychczasowych planów,ten jest najefektywniejszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607806
Po pierwsze celem treningu nie ma być totalne zajechanie i dokładnie cardio żeby się zmęczyć to nie zawsze dobry pomysł. Po drugie patrząc na ten trening to ja bym się skupiła przede wszystkim na progresji obciążenia. Jak już te ciężary będą konkretne to możliwe że ochota na dodatkową aktywność będzie mniejsza Masz taki sam ciężar w Wl i w Rumuńskim martwym więc tu jest jeszcze napewno duży zapas, bo w martwym można naprawdę spore ciężary dźwigać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
kmarcink
10-15km na rowerze w godzinę to nie jest duży wysiłek więc za dużego wpływu na trening miał nie będzie.


Tylko po co go robić jak nie jest potrzebny?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 442 Napisanych postów 912 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10978
Ogólnie to cardio zawsze warto robić nawet na masie
Z tego co pamiętam to WHO zaleca jakieś 3-5h maszerowania lub 1,5-2,5h biegania w tygodniu dla zdrowia, także ten rower na propsie ale może lepiej w dni bez siłowni


Zmieniony przez - Kury w dniu 2023-06-14 10:26:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
No w pewnym zakresie zgoda tylko who ma swoje zalecenia dla przeciętnego zjadacza chleba, który nie rusza się w ogóle na siłowni, a tylko zasiada przed telewizorem i ma nadwagi 40kg
No ale dobrze wplecione aeroby mogą być zależy co kto lubi.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 442 Napisanych postów 912 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10978
No dodatkowo ponadto zalecają 2 treningi siłowe :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spadek siły na redukcji

Następny temat

Pospinane mięśnie - porady

WHEY premium