SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na zwiększenie siły

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 248
Witam. Poniżej zamieszczam trening jaki zamierzam rozpocząć jak najszybciej. Moim celem jest zwiększenie siły dynamicznej potrzebnej do mocnego uderzenia, zwiększenie siły ogólnej oraz wytrzymałości.
Liczba powtórzeń jest przykładowa. Bardzo mi też zależy na wzmocnieniu przedramion i zwiększeniu ich masy, dlatego do tych ćwiczeń poniżej dołącze jeszcze ćwiczenia ze ściskaczami, praca nadgarstkami na hantelce 7kg itp.

wzrost: 175
waga: 78
wiek: 21
staż treningowy: kulturystyczny żaden, od czasu do czasu pompki i inne domowe ćwiczenia. Kiedyś chodziłem na boks i przygotowywuje się żeby wrócić na treningi.
suplementy: obecnie biorę odżywkę białkową i Bcaa oraz omega 3 i glukozaminę
dieta: nie mam ścisłej diety, ale staram się utrzymać bilans kaloryczny oraz zdrowo się odżywiam (tzn. nie pije, nie jem fast-foodów itp)

Co myślicie o tym treningu?

Strength Training
Frequency: 5 times per week - Workout A (M, W, F), Workout B (T, Th)
Sets: As indicated
Reps: Indicated
Weight: Bodyweight

Workout A:

Pushups - 25, 25, 25
Pullups - 10, 10, 10
Diamond Pushups - 15, 15, 15
Wide Pushups - 15, 15, 15
Chinups - 10, 10, 10
Mountain Climbers - 20 each leg

Workout B:
Squats - 100, 75, 65
Lunges - 100 each leg
Standing Calf Raises - to failure, to failure, to failure
Wall Sit to failure, to failure, to failure
Burpees - 20, 20, 20


For Speed and Explosiveness
Plyometrics
Frequency: twice a week (not on same days as Workout B - Strength Training)

Squat Jumps - 10, 10, 10
Bounding - 50metres, 50 metres
One legged hops - 20 metres frontwards, 20 metres backwards (both legs)
Clap Pushups - to fail, to fail, to fail
Step Jumps - 30, 20, 10


Zmieniony przez - tabsik6 w dniu 2012-10-09 00:43:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 248
Nikt nie odpowiada? W takim razie mam inne pytanie.

Posiadam drążek, hantlę z obciążeniem 2x1 i 2x2,5 kg, skakankę, ściskacze bez możliwości regulacji oraz niedługo będę miał poręcze.

Jak doradzalibyście połączyć ze sobą następujące ćwiczenia:
-pompki zwykłe
-diamentowe pompki
-szerokie pompki
-pompki na poręczach
-podciągnięcia na drążku z nachwytem
-podciągnięcia z podchwytem
-mointain climbers (nie wiem jak po polsku, ale tu jest link)


-przysiady
-przysiady z wykrokiem
-wznosy łydek
-burpees


-trening hantlą (czego, z czym, jak?)
-trening ściskaczami

Chodzi mi o to które w jakie dni, jak łączyć itd.

Zmieniony przez - tabsik6 w dniu 2012-10-10 09:35:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ja wiem, czy te 100 przysiadow poprawi Ci dynamike? Na pewno wytrzymalosc, ale dynamika i sila raczej znikome.
Te hantelki 1kg i 2,5kg bo to jest śmieszny ciężar.
Najlepiej cwiczyc na sile maksymalna, wtedy dynamiczna bedzie tez szla w gore.

Na pewno musisz dojsc do przysiadow na jednej nodze i pompek na jednej rece. A do tego podciaganie i inne cwiczenia na brzuch i prostowniki.
Na przedramiona najlepiej zwis na drazku, na jednej, badz dwoch rekach. Fajne sa tez uginania, ale tymi hantlami bedziesz robil przez godzine i nie bedziesz mial dosc. Mozesz je trenowac izometrycznie, wykonywac ruch podobny do zawijania ciezarka na sznurek na drazku. Sciskac go z calejsily. oczywiscie na czas. Kilka razy po ok. 5 sekund.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Tak jak MojeImie.
A ten pierwszy plan wygląda Ok, nie licząc tych powtórzeń. :)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chcesz być dynamiczny to żyłuj wynik w siadzie i rób ćwiczenia podobne pod względem mechaniki ruchu do sytuacji mających miejsce w Twoim sporcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 248
Dziękuję bardzo za pomoc.
Odnośnie tych ciężarków to chodziło mi o to, że mam 2x1 kg i 2x 2,5 kg ciężarków, które zakładam na jedną hantlę, co daje w sumie (przy założeniu, że sama hantla waży około 0,5 kg) ciężar 7,5 kg.
Napisałem tylko o tych ciężarkach osobno, z myślą, że może ktoś poleci mi na przykład niektóre ćwiczenia z wykorzystaniem osobno ciężarków.

Mam ostatnie pytanie. Zdecydowałem, że będę robił trening taki jak na początku pisałem tylko że chcę do tego dołączyć trening karku oraz ABS II na brzuch. Doradźcie, czy te ćwiczenia dorzucić do Workout A czy B.

Zmieniony przez - tabsik6 w dniu 2012-10-11 20:34:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
ABS do B. Ale lepiej zrób własny trening brzucha.
A ten trening karku, to po co?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 248
Chcę wrócić do boksu. Przydadzą się mocne mięśnie karku.

PS. Krzyh93
O co chodzi z żyłowaniem wyników w siadzie?

Zmieniony przez - tabsik6 w dniu 2012-10-11 20:38:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
No to ten kark do A. W końcu góra ciała. ;)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 248
Dziękuję bardzo :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ACT - trening obwodowy

Następny temat

Trening bez diety

WHEY premium