SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na zwiększenie siły klatki - czy dobry?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2515

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25
Witam wszystkich, jestem tutaj nowicjuszem :) Chcę posłuchać waszych opinii na temat tego treningu. Mam 17 lat, 184cm wzrostu oraz 74kg wagi i od miesiąca zacząłem ćwiczyć. Mój max, jaki udało mi się wycisnąć to 70kg, więc wspólnie z kolegami zaczęliśmy program, który dał nam kolega, który wcześniej według niego ćwiczył. Program zacząłem z myślą o 80kg, tak więc on wygląda:
1 tydzień:
Pn:
2powtórzenia po 6 serii (64kg - waga robocza, 80% tego co chcę wziąść)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

2 tydzień:
Pn:
3powtórzenia po 6 serii (64kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

3 tydzień:
Pn:
4powtórzenia po 6 serii (64kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

4 tydzień:
Pn:
5powtórzeń po 6 serii (64kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

5 tydzień:
Pn:
6powtórzeń po 6 serii (64kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

6 tydzień:
Pn:
5powtórzeń po 5 serii (68kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

7 tydzień:
Pn:
4powtórzenia po 4 serie (72kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

8 tydzień:
Pn:
3powtórzenia po 3 serie (76kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

9 tydzień:
Pn:
2powtórzenia po 2 serie (80kg)
Pt:
2powtórzenia po 6 serii (64kg)

10 tydzień:
Pn:
1 powtórzenie, 1 seria (80-85kg)

Czy ten program jest dobry?? Czy znacie podobny? Pozdrawiam i proszę o opinię.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Rozumiem, że twoim celem jest tylko zwiększanie siły w wyciskaniu leżąc ? Jeśli tak to stary popatrz na swój staż. Ćwiczysz dopiero od miesiąca. Nie znasz jeszcze dobrze techniki wykonywania ćwiczeń i nie jesteś dobrze wytrenowany. Poćwicz jeszcze trochę ogólnierozwojowo i dopiero potem przestaw się na jakąś specjalizacje. Jeśli chodzi o sam plan to nie jestem specem jakimś ale nie wydaje mi się on jakiś super. Wejdź do działu dla wyciskaczy i tam daj go do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
j/w
pzdr.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Wyjaśnię coś, bo pewnie myślisz sobie "heh cwaniaki co was obchodzi moja technika Romek ćwiczy od poczatku na siłe i dużo pcha na ławie"

Romek ma szczęście Poczekaj trochę - nie chodzi o "przepisowy staż" a o to, że na początku mięśnie jak i STAWY oraz ŚCIĘGNA muszą sie przyzwyczaić do dużych obciążeń albo - trach - i kontuzja. Wtedy dużo nie wyciśniesz zapewniam.

A co do treningu (pewnie i tak masz głęboko w dupie co napisałem ). to dałbym progresję, kolo 5-6 serii i zakres powtórzeń 1-5 np. 5-4-3-2-2-1

Pozdrawiam

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25
Nie mam tego w du***, bo gdyby mnie ni interesowały wasze opinie to bym tu nie pisał :)
Przyzwyczajałem mięśnie około 3 tygodni do tego treningu... No i przed siłownią też robiłem ćwiczenia bez obciążenia (pompki, scyzoryki, brzuszki, podciaganie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
Moj znajomy ktory zaczal cwiczyc, zrobil najpierw 3 tyg ACT, a pozniej robil to samo na klate co ja. Efekt? 7 kg do przodu w ciagu miesiaca [co i tak nie jest rewelacyjnym wynikiem na poczatku] i bolace nadgarstki.

Rob co chcesz ziomus .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1676 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25938
nie polecam nikomu z takim stazem schodzenia ponizej 5-6powt w seri w zadnym cwiczeniu.. pierwszy rok treningow poswiec wypracowaniu poprawnej techniki, jednoczesnie przyzwyczajajac stawy, miesnie, i wiazadla do pozniejszego typowego treningu "na sile". pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening bicepsa

Następny temat

Klata 2x

WHEY premium