SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening metaboliczny - efektywne spalanie tłuszczu !

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22701

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 656
Jestem w trakcie przygotowywania planu treningowego i diety do mojej pierwszej porządnej redukcji, która mam zamiar rozpocząć od września. Mam zmniejszyć liczbę aerobów czy wcale nie ich nie kręcić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2054
Skerx właśnie tak

Buwiti więcej nie znaczy lepiej. Zacznij delikatnie ew. po pewnym czasie zacznij dodawać sesje aerobowe. 3x trening siłowy, 2x metaboliczny i jeszcze aeroby codziennie to dużo za dużo na start.
Zacznij od 3x trening siłowy oraz 2x metaboliczny albo 2-3x aerobowy albo 2x HIIT.



Zmieniony przez - kunscik w dniu 2011-08-15 17:53:36

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
3 treningi siłowe
2 aerobowe
1 metaboliczny przez pierwsze dwa tygodnie

potem przez kolejne 2 tygodnie
3 treningi siłowe
2 aerobowe
2 metaboliczne

następnie przez kolejne 4 tygodnie
3 treningi siłowe
2 aerobowe
3 metaboliczne (tu kompleksy lub HIIT, jak ci pasuje).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 656
Dzięki panowie:P do końca wakacji będę ćwiczył zgodnie z radami kunscika, zostane przy aerobach. A od września skorzystam z rozpiski Dudka. Dzięki za pomoc, łapcie po SOGu:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 288
Spróbowałem w wakacje hted3 zrobić przez 2 tyg. Cholernie mi się nie spodobało (nie czułem tak fajnie mięśnia i tyle). Wróciłem z krainy siły do kulturystycznego splita Potem spojrzałem na brzuch i zacząłem redukcję. Zmniejszyłem ostatnio ilość treningów siłowych w tygodniu, ponieważ mówiąc szczerze - około treningowo za dużo jem. Staram się trenować systemem nie tygodniowym a 6-dniowym, różnie wychodzi (3 treningi na 6/7 dni).

Pytanie: gdzie wpakować trening metaboliczny?

Hipotetycznie w wersji 7 dniowej:
pon klata+tric
wt
sr plecy+bic
czw
pt barki+nogi (wiem, wiem, nie trzeba tłumaczyć jak fatalne jest to połączenie, wolę ćwiczyć splitem 4-5 dniowym; teraz jednak robię w ten sposób i koniec)
weekend --
aeroby-jeszcze nie rozplanowałęm

trening metaboliczny, który lubię wykonywać:
MC
rwanie
high pull
dzień dobry
wiosło

ostro jedzie po prostownikach mówiąc krótko, ale może po prostu odpuścić sobie ich trening w środę i tyle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2054
Spróbowałem w wakacje hted3 zrobić przez 2 tyg. Cholernie mi się nie spodobało (nie czułem tak fajnie mięśnia i tyle).



Jeśli dobrze zacząłeś ten trening to te 2 tygodnie nawet nie miały na celu być jakimiś ciężkimi treningami, jedynie przygotować do progresji. Ale katuj dalej splita w sumie hted to już nie trening dla laików chcących tylko "pąpować bajcepsy"

Metaboliczny w takim rozkładzie co podałeś dałbym napewno w niedzielę, gdyż w pon prostowniki nie będą angażowane i drugi raczej we czwartek. Celem jest redukcja, więc w środę MC i tak nie powinieneś wykonywać na ciężarach zbliżonych do CM.

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
@DUDEK, a co myślisz o włączeniu kompleksów sztangowych jako dodatkowego treningu raz na 2-3 tygodnie w czasie budowania siły/masy jako odmiany od typowego treningu siłowego?

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2054
Możesz i częściej, trening działa na takiej zasadzie jak interwałowe piekło/HIIT czy inne interwały, więc możesz takie treningi wpleść i 2x w tygodniu przy zapewnieniu odpowiedniej regeneracji. Wszystko zależy od tego jak trenujesz, z jaką częstotliwością, co jest Twoim celem etc.

Zmieniony przez - kunscik w dniu 2011-08-24 15:32:33

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2132 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23447
a co sadzicie panowie o polaczeniu metody shotgun z treningiem metabolicznym?

Wygladaloby to tak:

PN- shot
WT- shot
SR- meta
CZW- shot
PT- shot

"Robiac byle co, stajesz sie byle kim"

Moj dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/_GET_BIG_OR_DIE_TRYIN_by_zinko-t918364.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 821
Witam, mam pytanie. 3xTyg Pon, Śr, Pią robię trening FBW 5x5 (zapożyczony z artykułu o SW) :

TRENING A:
POWER CLEAN 5 X 5
PRZYSIAD PRZEDNI 5 X 10
SUMO DEAD LIFT HIGH PULL 5 X 5
PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 3-5 X 10
POMPKI NA PORĘCZACH (dips) 5 X 5
ĆWICZENIA NA KARK 3-4 X 15
KAPTURY 3-4 X 15
BRZUCH

TRENING B:
CLEAN AND JERK (PODRZUT SZTANGI) 5 X 5
PRZYSIAD TYLNY 5 X 5
WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC 5 X 5
WIOSŁOWANIE (podciągam się do sztangi na suwnicy zwisając w dół)
UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJĄC 3-5 X 10
BRZUCH

SEKWENCJA A,B,A


Czy mogę w wolne dni Wtorek i Czwartek robić Trening Metaboliczny ? Jeśli tak to jakie ćwiczenia wykonywać ? Czy mogę powtarzać te z FBW tylko w formie przedstawionej w artykule ? 3 serie po 6 ?

Gdy idę korytarzem... ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siłowo-wytrzymałościowy

Następny temat

Ocena FST7

WHEY premium