SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening klaty w domowych warunkach

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3753
Tak jak ktoś już napisał, pompki na poręczach są bardzo dobre. Możesz kombinować także z rozstawem rąk, ułożeniem nóg ( wyżej, niżej ). Na prawdę, jest bardzo dużo możliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 852
Mogłoby to wyglądać tak ?
-pompki klasyczne,
-pomki z waskim rozstawem,
-pompki z nogami wyzej,
-pompki na poręczch,
-pompki w staniu na rękach (oparty o sciane),

Powtorzenia bede na bierząco zmianiał. Coś dodać, coś wyrzucić ?

Zmieniony przez - JaceX77 w dniu 2012-02-16 14:04:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 852
Podbijam. Czy ktoś mogłby mi powiedzieć czy trenująć co drugi dzień z dobra dieta będą z tego jakieś efekty ? Czy dobrze jest dopasowane ? Coś dodać, coś wyrzucić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Za dużo, za często, jak ćwiczysz inne partie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Walnij sobie klatkę 1-2xtyg
Podziel na górę/dół, środek/boki.
Możesz robić np.
- trening A - pompki z rękami wąsko/szeroko - po 3 serie po 10-15reps (jak ci to mało, to rób powooooooli)
- trening B - nogi wyżej/niżej na szerokość barków - po 3 serie po 10-15reps (jak ci to mało, to rób powooooooli)

Sukces chyba tkwi w przepracowaniu całej klatki :)

Ćwicząc powyższą metodą skupiasz się na jej poszczególnych częściach - góra/dół, część środkowa/zewnętrzna.

Ja przynajmniej coś takiego planuję..

Podpórki (choćby krzesła, ksiażki, etc.) zwiększą zakres ruchu - warto stosować..
Generalnie - kombinuj, ale się nie przetrenuj :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 852
Do 94Maly: Ćwiczę mięśnie nóg (przysiady, wspięcia na palce) oraz brzucha (ABS II). Chodzi mi, jak już wcześniej wspominałem, o poprawe estetyki klatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 852
Do panteon: Wielkie dzięki wreście konkretna i rzeczowa odpowiedź. SOG. Wystarczy 2 razy w tyg. ? Dziwie sie, bo teraz robiłem praktycznie codziennie przed spaniem. Czyli w 1 dzień robić plan A a za kilka dni plan B ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Codziennie - jak się zajeżdżałeś, to pewnie paliłeś klatę, a nie rozbudowywałeś. Co innego codzienny trening o różnej intensywności, objętości itd..

Rób 2x tyg. Jak Ci mało, to może daj sobie po 4 serie..
Jakieś równomierne przerwy pomiędzy treningami - pn/czw dla przykładu..

Podaj jeszcze ile jesteś w stanie zrobić pompek w seriach i jaki jest Twój max!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 852
Ok, tak sobie ustale. Najwygodniej będzie mi pon/pt. Max około 60 w seriach nigdy nie sprawdzałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Max = 60, to serie może rób po 15-20, ale dosyć wolno, żeby te 15. powtórzenie było dosyć ciężkie..
Wchodzisz w bodybuilding i teoretycznie powinieneś sobie utrudniać - skracać przerwy, robić coraz trudniejszą dźwignię.
Może 4 superserie po 15-20rep??
Możesz dodać ćwiczenia plyometryczne (1x tyg)

Podsumowując:
PN - (15rep szeroko + 15rep wąsko) x4
PT - (15rep z nogami wyżej + 15rep normalnie na szerokość barków) x4

Rób w miarę powoli, a przerwy sam musisz wyczuć.. Może zacznij od 2min, i ewentualnie potem sobie dodasz/odejmiesz?

Wyjdzie Ci 4 serie po 30rep 2xtyg.. Trzymaj tak 2 tyg i potem się przypomnij :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch w domu

Następny temat

Trening sztangielkami oraz trening brzucha

WHEY premium