SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening klaty w domowych warunkach

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3892

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Daj cały plan jakim trenujesz, zamiast drążka na plecy możesz robić odwrotne wiosłowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Plyometryczne na klatkę.....
Np. pompki z klaśnięciem, pompki ze zmianą pozycji dłoni...

http://www.youtube.com/results?search_query=plyometric pushup&oq=plyometric pushup&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=12&gs_upl=563l7893l0l9192l16l10l0l0l0l0l0l0ll0l0

Ło takie tam różniste...
Chodzi o to, żeby dać popalić klacie :)

Poniedziałek - (15powt. szeroko + 15powt. wąsko) x4 serie - OK
Piątek - najpierw 4 serie jednorącz, a potem superseria (15powt. z nogami wyżej + 15powt. normalnie na szerokość barków ) x4

Tak proponuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 852
Ok, tak będę robił. Ćwiczenia plyometryczne na klate mogę robić w środy ?

Oprócz tego robię:
-nogi:
przysiady 10x3
wspięcia 20x3 (10 na każdż noge)
-brzuch: ABS II

Czy robić te ćwiczenia 2x w tyg. i czy razem z klatą czy w inne dni ?
Nie mam zbytnio gdzie robić odwróconego wiosłowania a specjalnie dla 1 ćwiczenia nie będę kilka kilo na stadion zasuwał :) ale dzięki za propozycje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trzeba ćwiczyć CAŁE CIAŁO.. taka prawda!

Co do plyometrii to nie wiem - nigdy nie ćwiczyłem w ten sposób.
Z tego co się orientuję - może jeden z treningów (ten, który jest wg Ciebie lżejszy! myślę, że ten bez pompek jednorącz) zacznij od ćwiczeń plyometrycznych.

Poszukaj sobie ile tam serii i powtórzeń robić, ale z tego co pamiętam - to niewiele..
Może ze 2 ćwiczenia po 3x8.. NIECH KTOŚ POPRAWI, bo nie chcę chłopaka na manowce wyprowadzić (a nie chce mi się szukać!).

Poniedziałek - Plyo - 2ćw po 3x8 + (15powt. szeroko + 15powt. wąsko) x4 serie
Piątek - jednorącz 3x..(ile tam dasz radę w seriach) + (15powt. z nogami wyżej + 15powt. normalnie na szerokość barków ) x4

Wykorzystasz zasadę wstępnego zmęczenia mięśni - tak to się ładnie nazywa.

Ja sobie pojadę podobnie, tylko bez tych "wstępów" i zamiennie..
Aktualnie tak pospadałem w wynikach, że 4x(15+15) będzie odpowiednie :)

Widzimy się za 2-3 tygodnie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma chce tylko klate = droga do nikad. Zakup porzadne hantle chociaz regulowane i ze 40 kg obciazenia do nich. Wowczas bedziesz mogl robic trening w domu. I trening musi obejmowac cale cialo a podstawa to nogi. Jak sie skupisz na jednej partii to ani z tej klaty nic nie bedzie ani z calej reszty. Musisz cwiczyc z obciazeniem = albo ciezko z masa wlasnego ciala albo z obcizeniem. I podstawa dieta. A jak robisz mase to nie rzezbisz = jedno albo drugie a nie wszystko naraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Kiepsko z tymi przysiadami u Cb, może hantle nie są potrzebne (sam ich nie używam) ale zainwestuj w drążek jak będziesz miał możliwość, nogi i plecy to podstawa, bez nich nie będziesz miał ładnie rozbudowanej sylwetki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 852
Po kilka tygodniach się przypominam.
Co do treningu to nie daje rady zrobić 4 serii więc robie 3, chociasz narazie.
Mam w planach kupić drążek ale to narazie plany :)
Jeśli chodzi o nogi to już ósmy rok gram w piłkę, więc są dość nieproporcjonalne do reszty ciała ale do tego robie jeszcze przysiady i wspięcia oraz 2x w tygodniu trening/mecz.

Zmieniony przez - JaceX77 w dniu 2012-03-11 00:33:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spoko - rób 3 serie, jak nie możesz 4..
Nic nie napisałeś o efektach. Widzisz/czujesz różnicę??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 376 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2630
może się przyda:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

kup sobie xpander jeśli nei stać CIę na hantle, pokombinuj z plecakiem i encyklopediami haha :D

Zmieniony przez - beomzw w dniu 2012-03-11 11:43:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 852
Narazie żadnej różnicy w wyglądzie nie widzę, to dlatego, że od jakiś 3 miesięcy jest mi ciężko coś przybrać. Nie wiem czemu tak się dzieje bo przez pierwsze 2 miesiace przytyłem 2 kilo a teraz lipa. Na początku ledwo dawałem rade zrobić 3 a teraz już łatwiej mi idzie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch w domu

Następny temat

Trening sztangielkami oraz trening brzucha

WHEY premium