SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Masowy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1365

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

53

Wzrost

180

Staż treningowy

0

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

bieganie

Możliwosci finansowe

Srednie

Cel/problem/opis

Masa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Witam mam na imię Adrian i jestem ektomorfikiem. Przeczytałem wiele artykułów na temat ektomorfii i wyszło na to że powinienem już ułożyć sobie dietę, ale wiem tylko że mam dać 2g białka/1kg masy a nie wiem co z węglami i tłuszczem doradzicie jak to rozłożyć moja dzienna dawka wynosi 3000kcal podniosłem ją o 600kcal więc dzienne zapotrzebowanie powinno wynosić 3600kcal proszę o pomoc w rozdzieleniu białka, węgli oraz tłuszczy. Mam jeszcze jedno pytanie jeżeli jestem ektomorfikiem to powinienem zacząć swoją przygodę z siłownią od razu z jakimiś suplementami typu "cabro", odżywki białkowe, tłuszcze omega3, staki witaminowe. Dziękuję za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
To jak pomorze ktoś skorygować dietę ? bo jutro chciałbym zacząć.

Zmieniony przez - ~liquid.! w dniu 2012-09-28 20:19:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Jak masujesz, to węgle do 5g, tłuszcze ok ~1,2g.
3600kcal na 53kg ? przesadziłeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 186 Wiek 112 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4173
Mu chodziło pewnie że jako nadwyżke kaloryczną wziął 600kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
No nie wiem czy przesadziłem :D a jeżeli o te 600kcal to jest to nadwyżka kaloryczna. Jeżeli normalnie wyszło mi 3000kcal (nie wiem czy prawidłowo wyliczyłem ale stosowałem się do wzorów) to ile powinienem wziąć nadwyżki ? Oraz jak z tymi odżywkami, omega 3, carbo na początek ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 186 Wiek 112 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4173
Lepiej wylicz zapotrzebowanie z tego kalkulatora: https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html A co do suplementów to możesz kupić omega 3 a te carbo nie potrzebne, skup sie lepiej na naturalnych produktach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Policzyłem sam jeszcze raz wszystko i wyszła mi podstawowa 2740kcal dodawać do tego jeszcze nadwyżkę z powodu że jestem ektomorfikiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Więc jak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
O suplementach zapomnij.

O ekto,mezo czy endo również.To teoretyczne podziały nie uwzględniające trybu życia,profilu hormonalnego,chorób...itd..

Więc zacznij ćwiczyć i sam OBSERWUJ swój organizm.W końcu znajdziesz złoty środek.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Aha rozumiem dzięki a co do węgla i tłuszczy to ile g dziennie powinienem tego spożywać przy masie 53kg 175cm wzrostu i 17 latach ;d?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
węgle-3/4 g na kg masy ciała.
tłuszcze-jakiś 1g.


Choć to tylko taki "odnośnik".Wyjdzie w praniu czy węgli nie za dużo/mało.Tak samo z tłuszczami.Wtedy zaczyna się kalibracja.


ps.Pilnuj proporcji 1:1:1 w tłuszczach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 255
Właśnie pilnować ale jeżeli wychodzi mi coś takiego w diecie? chyba za dużo zdecydowanie jak na moje 53kg 175cm i 17 lat ?




Zmieniony przez - ~liquid.! w dniu 2012-09-27 20:09:01

Zmieniony przez - ~liquid.! w dniu 2012-09-27 20:09:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie Widze Rezultatów,Pomocy! (Dieta+Ćwiczenia)

Następny temat

Częstotliwość Ćwiczęń

WHEY premium