SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Test IHS nr 4 -Damska figura z Iron Shape wg Viki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 86526

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22626 Napisanych postów 11153 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356340
Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda dobry plan na trening uzupełniający pod bieganie ultra, to warto poczytać dziennik rbn_run w tym dziale, a że tu ostatnio rzadko zagląda, to pełne rozpiski są na jednym dużym forum biegowym. Kopalnia wiedzy.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Viki

No cyrk z tym przysiadem jest. Ustawiłam nogi szerzej i place lekko na zewnątrz, niby tak nie powinno byc wg lamparta, ale tak mi najwygodniej. Z rękami kosmos. Nie dam rady podnieść łokci wyżej, bo wtedy sztanga nie leży na barkach tylko dociska do szyi i mnie dusi W drugiej serii się wkurzyłam i złapałam na krzyż (też źle wg lamparta ).


Gdzieś już u Ciebie wspominałem, że "lampart" jest przereklamowany
Musisz popracować nad mobilnością stawu łokciowego i nadgarstka. Spróbuj szerszego chwytu na sztandze. W książce, o ile pamiętam, były porady dotyczące ustawiania szerokości chwytu. Nie widać tego z perspektywy na filmie, ale wydaje mi się że za słabo rozpychasz kolana na zewnątrz podczas przysiadu.


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 4/6/2018 9:35:56 PM

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2211 Napisanych postów 6189 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311259
"Gdzieś już u Ciebie wspominałem, że "lampart" jest przereklamowany"

Zgadzam się, i powtórzę...ilu ćwiczących, tyle różnych przysiadów. Anatomia, kontuzje, to wszystko ma wpływ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
@Paatik dzięki, obejrzałam, kilka rzeczy zanotowałam Ale z tych ciężkich ćwiczeń całkiem nie zrezygnuje,bo po prostu je lubię
Co do przysiadow, ruch w górę zaczynam od bardzo mocnego spięcia pośladków, nie wiem jak to opisać ale ściskam je mocno i z tego napięcia idzie siła w górę. Dziś nadal nie mogę siedzieć
Był kiedyś cykl artykułów w dziale Ladies autorstwa Obliques o pośladkach, dużo tam było o prawidłowym zaangażowaniu i aktywacji, to jest ruch którego trzeba się nauczyć bo można robić milion ćwiczeń na tyłek a on i tak nie będzie pracował jak powinien.

@Panie Janie ja również jestem słaba w wykrokach, nie lubię bo mnie bardzo nogi bolą, ale dla korzyści warto

@Ghorta dzięki, poszukam i poczytam. Cały problem polega na tym, że o ile trening nóg to dodatek do biegania, o tyle trening góry jest tak samo ważny jak samo bieganie, albo nawet ważniejszy, a to wymaga sporej ilości czasu, której nie mam

@Szajba dzięki, poprobuje i nagram następnym razem z przodu.

@Ajazy pewnie masz rację. Starret uważa, że jak czegoś nie da się zrobić prawidłowo wg wzoru to świadczy to o ograniczeniach nad którymi trzeba pracować. Dlatego staram się robić ksiazkowo. W wielu ćwiczeniach bardzo mi to pomogło i uporalam się z kontuzją ręki



Wczoraj jednak ścianki nie było. Dałam się namówić na film, usiadłam przed Tv (bez piwa ) i... zasnełam
Może to i dobrze, że rąk nie meczylam, bicki nadal bolą a ilość okien do umycia dzisiaj mnie przeraża.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22626 Napisanych postów 11153 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356340
Viki,
odnośnie planu na łączenie biegania z treningiem siłowym, to pewnie czytałaś, ale warto zajrzeć do dzienników Lejjli (w tym dziale) i Spawareczki w Lejdisach.
I w Lejdisach był fajny dziennik Kosheen z treningiem uzupełniającym pod wspinaczkę na ściance - tam są świetne rzeczy na wzmocnienie góry, zdecydowanie warto zajrzeć.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
Ghorta dzięki Dzienniki Lejjli i Spawareczki czytałam, Kosheen poszukam.

Tak w skrócie - sobota luz, jedynie sauna wieczorem, wczoraj pobiegane i troche rowera, wypiski wrzucę jak będze trochę czasu, bo od 2-3 dnia ledwo ogarniam i z niczym nie mogę sie wyrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
Ghorta jeszcze raz dzięki za namiary na dziennik Kosheen Siedzę z Młodym na placu zabaw i właśnie skończyłam czytać.

Generalnie po przeczytaniu słów:
Natomiast mogę napisać, że podciągam się nachwytem z doczepionymi 35kg na jedno powtórzenie i 20kg na 5 powtórzeń.
szczęka mi opadla O_O

W każdym razie u niej trening był obwodowych. Ćwiczenia podobnie jak u mnie, zarówno ciężkie typu WL, MC jak i z cc - pompki, podciągania, dipy. Swing który Szajba proponował też był w planie
No i teraz się zastanawiam czy robić ćwiczenia normalnie, w seriach czy wrócić do treningu obwodowego, ale nie takie 3-5 obwodów tylko 10-15 Może nie od razu bo umrę, ale docelowo...
Jak myślicie?


Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-04-09 17:51:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131207
Musisz rozważyć czy to na teraz czy jako przygotowanie do biegania po przeszkodach.
Jeśli na kratę na lato to większa ilość obwodów.
Do toru przeszkód mniejsza pozwoli zachować uczucie mocy i świeżości (no i zajmie mniej czasu ).
To takie moje dywagacje laika, który nie biega i nie pokonuje przeszkód na trasie biegu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
Biegi to priorytet, szczególnie że sezon startowy się zaczął
Krata to próba "dwóch pieczeni na jednym ogniu"
Trening o którym wspomniałam był jako uzupełnienie pod ściankę wspinaczkową. Wydaje mi się, że powinien też poprawić wytrzymałość siłową. Zawsze mogę zacząć od mniejszej ilości obwodów i zobaczymy jak pójdzie. Tylko czy obwody bardziej mi się przydadzą niż typowe ćwiczenia w seriach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131207
Zależy jakie ćwiczenia wchodzą w obwód.
Obwody wyrabiają kondycję.
Należy dobrać ćwiczenia tak aby nie były trenowane po kolei te same grupy mięśniowe czyli lepiej przeplatać np. górę ciała z dołem (no ale to wszystko już wiesz jako doświadczona zawodniczka.
Typowe ćwiczenie w seriach to takie pompowanie mięśni. Więcej siły będą miały mięśnie, które dłużej odpoczywają bo można z nich więcej wykrzesać. Dlatego dla budowania siły stosuje się dłuższe przerwy odpoczynkowe stosując równocześnie większe obciążenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IHS Test nr 5: Z High Kick 2.0 wg Jezoo

Następny temat

IHS Test nr 5: Z High Kick 2.0 wg kabo9

WHEY premium