SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z masa - HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3471

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2974
ah przechodze kryzys kur...............

3,5 miecha temu ważyłem 83kg teraz 89kg i wyglądam prawie tak samo z tą mała różnicą że z 88 cm w pasie mam 95 cm. super ;(

Tragedia jakaś


Zmieniony przez - ikar13 w dniu 2008-11-15 01:02:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
A jakim planem cwiczysz?
Wiem, ze wiekszosc zwala na diete ale moge wiedziec jakich cwiczen uzywasz?
Jak wyglada Twoj plan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2974
1. Przysiady/ MC
2. Wyciskanie na klatke górny skos/dolny skos. ( na dipsy jestem za słaby)
3.Wiosłowanie - sztangą.
4. Barki hantalmi siedząć
5.Biceps sztanga ( prosta, łamana )
6.Triceps - francuskie wyciskanie.
Jak robie mniej ćwiczeń to jak bym nie robił wcale ;] Tyle jest akurat. Robie zgodnie z HST

Dieta.

1. 3 jajka, oliwa z olwiek, 4 kawałki chleba razowego , kawałek wędliny, pomidor, ogórek.

2. 100 gram kaszy gryczanej, mięso ( kurczak, wołowina, cielęcina, schab - zalerzy co mam w domu ) jaka surówka , pomidor, papryka, kukurydza itp. oliwa z olwiek, olej lniany

3. 100 gram kaszy gryczanej, mięso ( kurczak, wołowina, cielęcina, schab - zalerzy co mam w domu ) jaka surówka , pomidor, papryka, kukurydza itp. oliwa z olwiek, olej lniany

4. 100 gram kaszy gryczanej, mięso ( kurczak, wołowina, cielęcina, schab - zalerzy co mam w domu ) jaka surówka , pomidor, papryka, kukurydza itp. oliwa z olwiek, olej lniany

5. serek wiejski/tuńczyk, chleb razowy 4 kawałki, oliwa z olwiek, olej lniany jakieś warzywo.

6. przed senm serek wiejski.

Nie wiem chyba daje sokój z siłownią bo kurde 4 miechy ćwicze trening chyba dobry dieta też ok i żeby wszytko poszło w fat i nic w miecho. no kur........ jaki zemnie ciekawy przypadek.

Myśle nad jakimś nowym sportem. Bo do tego to się chyba nie nadaje




Zmieniony przez - ikar13 w dniu 2008-11-15 10:48:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1029 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20005
Nic dziwnego , że nie możesz patrzeć na kaszę jak jesz taki sam posiłek 3 razy dziennie. Musisz bardziej urozmaicić dietę. Na dłuższą metę to jest wyjątkowo męczące.
Poza tym nie za dużo oliwy i oleju?

Zmieniony przez - Szarek w dniu 2008-11-15 11:10:03

Pozbądź się strachu i niepewności.
Pomyśl, że najwyżej możesz umrzeć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2974
Oliwa z oliwek i olej lniany po 5 gram kazdego do posiłku czyli wychodzi na cały dzień 90 gram tłuszczu na cały dzień.

Co do urozmaicenia to nie wiem jakim produkt jeszcze moge dać o niski IG zamiast kaszy. Ryż brązowy jest straszny :P wieć nie :P nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Ja ocenie plan tylko bo na diecie sie kompletnie nie znam.
Wg mnie jesli masz problem z masa wywal wszystko co niepotrzebne.

Ja najlepiej uroslem po Bilu Starze.

Czyli glownie przysiady. Co trening.
Do tego raz, dwa razy w tygodniu MC.
No i cwiczenia uzupelniajace typu wyciskanie, wioslowanie, wyciskanie zolnierskie bo na dipsy i drazek jestes za slaby jak piszesz.
Reszta jest zbedna i niepotrzebnie zabiera energie.

No i wez sie wyluzuj troche.
Przybieranie na masie to dlugotrwaly proces.
Kiedys bylem chudy jak patyk. Teraz metabolizm mi zwolnil najwidoczniej bo latwo przybieram na masie.
Cierpliwosci.

A jeszcze jedno. Skoro jestes za slaby na dipsy i drazek moze w tym tkwi problem. Jestes poprostu slaby. Sila i masa ida w parze. Twoje wyniuki silowe w innych cwiczeniach tez nie sa rewelacyjne. Skup sie na zwiekszaniu sily w podstawowych cwiczeniach to i masa pojdzie.

Zmieniony przez - kilobb w dniu 2008-11-15 15:04:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2974
Myśle że posłucham twojej rady.
Tylko jest problem bo mam problem z kolanem ( 2 przeswietlenia i nic nie wykazało - lekrza mówił że wszytko okej ) ale jak robie dużym ciężarem to mi strzyka - nie czuje bólu wogole ale strzyka i nie wiem od czego. Jak poćwczie na rowerku 10 min to dopiero mi to ustępuje ale te 10 min to dosyc duzo kcal i straconej enegri wiec nie wiem.

Moge zostawić to ? >

1. Przysiady / MC ( czy robić z załorzeniami HST czy np. wiecej seri ( progresja by została ) jak mówisz że nogi i przysiady są ważne ? )

2. Klatka - dolny i górny skos.
3. Wiosłowanie
4. Coś na barki ale nie wiem - hantle siedząć są dobre ??

Co do siły jest słaby bardzo słaby. No ale z 4 HST i może cos sie poprawi.

Robie przerwe na 10 dni. Nie skończe tego HST ale musze pomyśleć nad dietą i zaczne od nowa.

mam pytanie kilobb - bo chce chodzić na basen - czy to dobry pomysł ?

Jedynie co mnie zastanawia - dla czego jeżeli jadłem 500 - 800 kcal wiecej niż potrzebuje wszystko praktycznie przez te 3,5 miecha poszło mi w fat a nic w mieśnie ?? Jaki bład popełniam ??

Czy może poprostu jestem takim bezndziejnym przypadkiem ?
Bo szukam już od 2 lat jakieś dobrego sposób na swoją osobe i nie moge znaleść. Dużo chodze, ćwicze, ucze się, wieć jem dużo ale i tak wszystko idzie fat - czemu ??? Ćwicze dobrze - zawsze jest zmęczony po treningu ( ale nie przetrenowany ). Jestem endomorfikiem - łapie fat w tępie ektremalnym ale nie łapie mięśni. Co jest nie tak ?





Zmieniony przez - ikar13 w dniu 2008-11-15 16:04:37

Zmieniony przez - ikar13 w dniu 2008-11-15 16:17:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Niestety co do diety to Ci nie pomoge bo jak mowilem wogole sie na tym nie znam i nie mialem nigdy diety osobiscie.
Wogole jako jeden z niewielu uwazam, ze problem wielu cwiczacych tkwi w treningu a nie diecie. Diecie rozumianej jako jedzenie z liczeniem wszystkiego bo to oczywiste , ze zeby byc wielkim trzeba duzo jesc.

Z basenem nie wiem. Ja bym osobiscie chodzil ale mi sie nie chce dlatego nie chodze. Wogole przestan na wszystko patrzec przez pryzmat kulturystyki. Na rowerze nie pojezdze bo kalorie, na basen nie bo kalorie. Musisz sie wyluzowac.

Ja ostatnio zmienilem swoje podejscie do treningu o 180 stopni. Nie zalezy mi juz na duzej masie. Im sie mniej tym przejmowalem tym ladniej zaczelo isc. Okroilem trening do minimum i mam najlepsze efekty od niepamietnych czasow. A kiedys wypruwalem z siebie flaki.

Kwestia podejscia.
Nie mowie, ze to ze masz diete jest zle. Poprostu jesli nie przynosi efektow moze powinienes cos zmienic? A co to tylko moge strzelac. Na dzien dobry zmniejszyl bym liczbe cwiczen.

Zmieniony przez - kilobb w dniu 2008-11-15 16:53:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2974
Napisz mi jeszcze bo pisałem wczesniej czy te ćwiczenia co napisałem są okej ?? Było by ich 4 ?

Przysiday/Mc

Klata - góra i dół

Wiosłowanie

I cos na barki ale nie wiem

Chyba zrobie jak mówisz :P nie będę sie przejmował ;]
Ide na basen ;] z 2 razy w tyg.

Co do diety zrobiłem posta w dziale odżywanie - może mi coś doradzą ;]

Czy mogę zwiekszyć liczbe serii ? ( robie Hst ;] tylko nie robie 15 bo nie widzie w tym sensu )

Czy np. dla 10 powtórzeń moge robić 3 serie na nogi i na klate i wiosłowanie i po 4 serie w 5 powtórzeniach i negatywach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Moj najlepszy plan to:

przysiad/MC
dipsy
drazek

Z tym, ze teraz nie mam warunków to ograniczylem sie do dipsow i drazka.
Jak robilem tradycyjne vanilla HST czyli to co podales niestety kiepskie mialem przyrosty. Na mnie lawka i wioslowanie nie dzialaja niestety.
Sluchaj rob jak chcesz oby bylo dobrze. Ja nie wiem co Ci poradzic.
Co do liczby serii tez rob zeby bylo dobrze. Mi tam wystarczaja 2 serie i rosnie.
Ale jak mowilem mi juz nie zalezy na byciu wielkim wiec sie nie przejmuje ze malo cwiczen, serii i bez diety.
Jestes dopiero po pierwszym HST wiec eksperymentuj. Zrob tak, zrob tak i obserwuj. Wiekszosc po przeladowanym HST sie zraza i nie chce nawet myslec o kilku cwiczeniach bo sie boja, ze skoro po tylu nie uroslo to po 3 napewno nie urosnie. Niestety miesnie i psychika dzialaja inaczej. Wcale im wiecej tym lepiej tu nie rządzi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan ćwiczeń w domu

Następny temat

Nagroda za aktywność dla Szepke

WHEY premium