SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poszukujemy ochotników do badań wpływu diet niskoww na rozwój masy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25677

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Heja,

stosuje takze diete optymalna. Mam 27 lat, trenuje na silowni dla rekreacji, 2-3 tagodniowo. Zadnych sterow nie biore, tylko magnez.

Od momentu stosowania diety stwierdzilem, ze tkanka tluszczowa sie zredukowala, na brzuchu i wokol pasu. Nigdy nie bylem gruby wiec to mala zmiana ale b. przyjemna. Pozatym nie stwierdzilem straty miesni, choc przed tym straszyli mnie koledzy, mam ich zreszta raczej amatorsko. ;) Pozatym
wydaje mi sie ze na tej diecie wzrasta testosteron, to tylko subiektywne odczucie, ;)

Po dlugich poszukiwaniach znalazlem w prasie angielskiej dlaczego nie traci sie miesni nie jedzac weglow (jem ok. 30-70g).

Otoz zjedzenie weglow czyli glukozy powoduje wydzielanie insuliny. Insulina
jest hormonem, ktory blokuje spalanie tkanki tluszczowej, dlatego aby nadmiar glukozy (ktora w praczasach byla zadkim turbo-pozywieniem) zamienic na tkanke tluszczowa na gorsze czasy.

Wiec jedzac "optymalnie" malo weglow nie bedzie sie insulina wydzielala, a poziom jej antagonisty hormonalnego glukagonu (nie mylic z glikogenem!) wzrosnie - a ten ow hormon
chroni miesnie przed zuzyciem tzn. spaleniem na glukoze i energie
(proces glukoneogenezy).

Wiec wcinam tluszcz, jem duzo jaj, unikam chleba (zyto bardzo pobudza
negatywnie jelita, lepiej wegle z warzyw jesc) i trace tluszcz
umiarkowanie trenujac. Jak widze kolegow
meczacych sie na silownii wcinajacych ryz i nudle plus jakis proszek proteinowy a opona ani rusz to mi ich az zal ;)

Remi

ps: sorry za jezyk i gramatyke, skonczylem polski na 7mej klasie w postawowce...







gdy twoja wiara umiera - stajesz sie czlowiekiem bez pana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Otoz zjedzenie weglow czyli glukozy powoduje wydzielanie insuliny.Insulina
jest hormonem, ktory blokuje spalanie tkanki tluszczowej

MNIEJ WIECEJ OK

dlatego aby nadmiar glukozy (ktora w praczasach byla zadkim turbo-pozywieniem) zamienic na tkanke tluszczowa na gorsze czasy.

OWSZEM ALE TYLKO (W PRZYPADKU DOSTARCZANIA WYSTARCZAJACEJ ILOSCI BAILAK I EFA) DLA BAARRDDZZO DUU0UZZZZYCH ILOSCI WW I TO PRZEZ KILKA DNI
PRZY W MIARE POPRAWNEJ DIECIE NIE ZACHODZI (MINIMALNIE ZACHODZI) ZJAWISKO KONWERSJI WW > TLUSZCZ WLASNY

Wiec jedzac "optymalnie" malo weglow nie bedzie sie insulina wydzielala

BLAD, NAWET NIEWIELKA ILOSC BIALKA POWODUJE WYRZUT INSULINY
ZRESZTA INSULINA JEST JENDYM ZE SPOSOBU TWORZENIA WLASNEGO TLUSZCZU
MAGAZYNOWANIE MOZE ZACHODZIC NAWET BEZ UDZIALU INSULINY

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
************************************************
mniej bledow, koniec z marnowaniem $-prywatna pomoc-prosze o maila
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4476 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48160
przelecialem dosc oglednie caly post i nie moge znalezc ani jednego wpisu osoby testujacej diete w ktorym pisze o swoich efektach, a minely juz ponad 3 miesiace, jesli cos przeoczylem prosilbym o podanie strony na ktorej piszecie o rezultatach.. prosilybm tez zeby ktos napisal jak ma sie tych kilka pnizszych punktow w praktyce i ktore z nich mozna ew. obialic na wlasnym przykladzie:
- brak hustawek poziomu energii w ciagu dnia
- dobre pompowanie miesni w trakcie treningu (kwasniewski twierdzi, ze tluszcz moze byc metabolizowany w glikogen)
- zdecydowanie mniejsza retencje wody nawet przy uzyciu silnych androgenow i jej zupelny brak przy lagodniejszych srodkach
- poprawe wygladu skory, poznokci i wlosow
- zdecydowane zwezenie talii - glownie pierwszy tydzien jest szokiem, zmiana doslownie rzuca sie w oczy, nawet kesli zawodnik podczas zmiany systemu zywienia jest w bardzo dobrej formie. Podejrzewam, ze z wnetrznosci zostaje usunietych wiele smieci. Mala objetosc posilkow pozwalala talii zwezac sie stopniowe coraz bardziej
- bardzo dobra wydolnosc organizmu na kazdym treningu, swietna koncentracje podczas kazdej serii
- zmiane przyzwyczajen dietetycznych oraz zanik odczuwania "pokus". Slodycze, owoce, pizza, ciasta itp itd - praktycznie zapomina sie o ich istnieniu.
- niesamowity przyrost sily - przy zastosowaniu saa co prawda, ale przy identycznym zestawieniu srodkow na weglowodanach pomarzyc mozna tylko o podobnych wynikach silowych.
- regeneracje wszelkich wczesniejszych dolegliwosci i uszkodzen - caly aparat ruchowy zostaje bardzo szybko usprawniony
- zadnych problemow z ukladem trawiennym - zatwardzenia, rozwolnienia, zgagi, gazy - nic z tych rzeczy, wydalanie najczesciej raz na 2dni, przewaznie raz na 3dni jesli dieta jest dobrze zbilansowana."

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
- brak hustawek poziomu energii w ciagu dnia

POTWIERDZAM (WSZYSTKEI POTWIERDZNIA Z ETAPU GDY SCICLE PRZESTRZEGLAME DIETY <100G WW DZIENNIE)

- dobre pompowanie miesni w trakcie treningu (kwasniewski twierdzi, ze tluszcz moze byc metabolizowany w glikogen)

NIE POTWIERDZAM NIE MIALEM NIGDY POMPY
TLUSZCZ MOZE BYC METABOLIZOWNY W GLIKOGEN ALE W STRASZNIE NIEKORZYSTNEJ PROPORCJI - NIE BAZOWALBY NA TYM

- zdecydowanie mniejsza retencje wody nawet przy uzyciu silnych androgenow i jej zupelny brak przy lagodniejszych srodkach

NIGDY NIE STOSOWALEM ANDROGENOW - NIE WIEM, ALE BEZ NICH WODA SIE NIE GROMADZI (EFEKT LATWY DO WYLTUMACZENIA)

- poprawe wygladu skory, poznokci i wlosow

OWSZEM

- zdecydowane zwezenie talii - glownie pierwszy tydzien jest szokiem, zmiana doslownie rzuca sie w oczy, nawet kesli zawodnik podczas zmiany systemu zywienia jest w bardzo dobrej formie. Podejrzewam, ze z wnetrznosci zostaje usunietych wiele smieci. Mala objetosc posilkow pozwalala talii zwezac sie stopniowe coraz bardziej

ROWIEZ UTRATA WODY POMAGA

- bardzo dobra wydolnosc organizmu na kazdym treningu, swietna koncentracje podczas kazdej serii

POTWIERDZAM (PATRZ PUNKT PIERWSZY)

- zmiane przyzwyczajen dietetycznych oraz zanik odczuwania "pokus". Slodycze, owoce, pizza, ciasta itp itd - praktycznie zapomina sie o ich istnieniu.

HMM KWESTAI SCISLOSCI DIETY JESLI JEST SCISLA TO OWSZEM

- niesamowity przyrost sily - przy zastosowaniu saa co prawda, ale przy identycznym zestawieniu srodkow na weglowodanach pomarzyc mozna tylko o podobnych wynikach silowych.

TWIERDZE ZE WW POMAGAJ W UZYSKANIU PRZYROSOTW MIESNIOWYCH , NALEZY TYLKO BALANSOWAC ZDROWIE/MASA

- regeneracje wszelkich wczesniejszych dolegliwosci i uszkodzen - caly aparat ruchowy zostaje bardzo szybko usprawniony

NO WSZELKIEGO ZLEGO TO ZA DUZO POWIEDZIANE, ALE JA SOBIE CHWALE TEN TYP DIETY
OBECNIE NA 100G DZIENNIE PLUS DODATKOWE 50 G W DNI TRENINGOWE PLUS LADOWANIE W SOBOTE WIECZOR I TU JEST PROBLEM BO ZJADAM SMIECI ABY SIE PSYCHIKA NASYCILA I W TYM WIDZE PROBLEM, ZE NIE MA IDEALNYCH WYNIKOW (JAK DLA MNIE OCZYWISCIE)

- zadnych problemow z ukladem trawiennym - zatwardzenia, rozwolnienia, zgagi, gazy - nic z tych rzeczy, wydalanie najczesciej raz na 2dni, przewaznie raz na 3dni jesli dieta jest dobrze zbilansowana."

ZADNYCH PROBLEMOW OUT RAZ DZIENNIE ZAWSZE

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
************************************************
mniej bledow, koniec z marnowaniem $-prywatna pomoc-prosze o maila
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4476 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48160
dzieki Biniu, dalbym soga gdybym mogl

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie musisz lubie pomagac

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
************************************************
mniej bledow, koniec z marnowaniem $-prywatna pomoc-prosze o maila
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
Ok, oczekiwaliscie kogos kto moze wpisac efekty- to jestem
Juz kiedys pisalem, na tluszczu jade od 11 roku zycia. Trenuje tak od 14 (tyle ze pierwszy rok - poltora to byla taka dziwna obwodowka pod sztuki walki... heh po prostu po treningu m-t szlo zie zaj.ebac i nie za bardzo masa szla... zresza ile masy moze nalapac 14-15 latek)
Ostrzej za mase wzialem sie we od pazdziernika zeszlego roku. Trening mialem w miare regularny, choc zdarzylo sie pare dluzszych przerw (tak po 3 tygodnie- spowodowane problemami z oczami- bakteryjne zapalenie spojowek, jakis syf siedzial w szkole, kilka osob to mialo i niestety na mnie tez trafilo). Tak od marca trening bez przerw wiekszych niz 4 dni .
Na wakacjach pokupilem odzywek (kreatyna, glutamina, aminokwasy- na nich jade caly czas od czerwca)... kreatyne bralem od 11 czerwca do 2 sierpnia. Niestety nie wazylem sie w tym czasie. Ogolne wrazenia- nie zalala mnie woda (niektorych na kretce zzalewa bardziej niz po saa) i nie mialem jakiegos mega-skoku osiagow, ale zauwazylem szybszy wzrost (inni na pakerni tez). Nie mialem zadnych spadkow po kreatynie- wielkosc zostala, czyli chyba duzo wody nie weszlo we mnie. Podczas tej kretki dorzucilem na 3 tygodnie glutamine- poszla sila (wycisk 90x6 bez problemu, wczesniej potrafilo sie zachwiac). W wakacje robilem 3 rzeczy: pakowalem, spalem po 10h i gralem w CS... tak ze warunki byly niezle.

Jezeli chodzi o wage to napisze kiedy ile:

wrzesien 2002- 63 kg
czerwiec 2003- 71 kg
wrzesien 2003- 75 kg
wczoraj sie wazylem- 76 kg
wzrost nie zmienil sie ani o cm, ta sama numeracja buta, wiec chyba juz nie rosne w gore...

Tak ze od konca wakacji poszlo kilo w gore. Z odzywek to po treningu i przed snem aminki (niestety na wiecej nie ma $$)

Co do sily- obecnie sztanga na lawce prostej max. 120 kg, trening 6x100kg

Trening w moim wykonaniu to... heh to raczej nie jest klasyczna masowka... generalnie robie po 6-7 serii kazdego cwiczenia po 6-9 powtorzen. Zaczynam od najwiekszych obciazen i schodze w dol (tak ze po kazdej serii czuje sie jak po tej pierwszej). Wiem ze "podrecznikowo" nie jest to masowka, ale... jak robilem przez 2 miesiace owa "podrecznikowa" ktora rozpisal mi trener, to po wyjsciu z pakerni czulem sie jak przed wejsciem... robilem wszystkiego 3 serie po 8 powtorzen... niewiele mi to dalo, wiec stwierdzilem ze ******le rady instruktora i zaczalem eksperymentowac... i doszedlem do czegos takiego. Jak widac po wadze daje to efekty, wiec nie mam zamiaru na razie niczego zmieniac.
Generalnie uwazam ze trening byl udany, jezeli na drugi dzien "czuje" miesien ktory cwiczylem. Trudno opisac to "czucie", bo zakwasow nie mam wogole i nigdy nie mialem.
W wakacje rozklad mialem taki:
3 dni treningu dzien przerwy, podczas tych 3 dni:
1.klatka, barki, biceps
2.nogi
3.plecy, triceps, lydka, przedramiona
brzuch w miare mozliwosci zawsze...

Hmm to by bylo na tyle.. z checia odpowiem na pytania

Aha, i przymierzam sie do zrobienia fotek, przypuszczam ze przed koncem roku je wrzuce wiec stay tuned . Jak juz beda to dam tu info...

BETONY:
#1 "W moim wieku duzo osob bierze koksy i nie metki tylko Omadreny vinstrole i inne. Kolega np. w wieku 15 lat juz bral ruska metke i nic mu do dzis nie jest....a juz mial chyba 3 cykle po 100tabl. Ale ja wole uwazac."
#2 "
Mam 15 lat i ćwicze już od roku i chce kupić sobie jakiś koks tylko nie ktory wybrac. Czy meta jest dobra?"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4476 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48160
"na tluszczu jade od 11 roku zycia".. moglbys chociaz ramowo napisac dietke na ktorej jedziesz 6 lat

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
Z tego co pamiętam preferujesz diete kwaśniewkiego, więc napisz ile spożywasz białka, węgli i tłuszczy dziennie.
I dobrze gdybyś napisał swój wiek bo piszesz ze trenujesz od wieku 14 lat, ale nie wiadomo ile masz teraz

Pozdrawiam, Dezir - doradca w działach sportowych, głównie w "Fitness"
-----------------------------------------------
"Knowledge not shared is knowledge lost"

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
lol a profil to od czego jest chyba ze ci sprawia trudnosc policzenie 2003-1986 a tak w razie czego to w grudniu koncze 17...

A co do diety to dosc szczegolowo licze tylko wegle (srednio zjadam 70gr. dziennie +- 10) bialka do 120 gr. chociaz zwykle kapke mniej... jak zjem za duzo bialka robi mi sie cos na ksztalt skazy bialkowej (szorstkie czerwone plamy na nadgarstkach) wiec staram sie nie przesadzac... tluszczu nie licze, ale na pewno bedzie tak ze 3 razy wiecej niz bialka...

przykladowy dzionek:

Sniadanie:
kubek "zupki" zlozonej z 3 zoltek jaj + mleko + smietana (nie wiem ile czego dokladnie- starsza to przyzadza)

gruba kromka "chleba otrebowego" (heh na kilowy bochenek jest 100gr otrebow) na to masla ile wlezie (czasem do pol kostki)

ok. 50 gr. jakiegos miesa (salami, kielbasa, kabanos, w zaleznosci co aqrat znajde w lodowce)

40 gr platkow kukurydzianych na mleku

Obiad:
2 kulki z mielonej wieprzowiny (razem 200gr.) w sosie smietanowym
100 gr frytek na smalcu
wywar z kosci (dzis zupka ogorkowa: wywar + przecier z ogorkow, praktycznie kazda zupa tak wyglada: wywar + "cuś")

Kolacja:
zwykle tak z 130gr jakiegos miesa (jw. salami, kielbasa, kabanos- co jest pod reka)

I tak czasami dojadam miedzy posilkami, kawalek miesa jakiegos, troche maslanki i tego typu w malych ilosciach...

no i przed spaniem aminokwasy + zestaw witaminek (z grupy B, wit.C, A, E, cynk, selen, magnez i cos tam jeszcze...)


BETONY:
#1 "W moim wieku duzo osob bierze koksy i nie metki tylko Omadreny vinstrole i inne. Kolega np. w wieku 15 lat juz bral ruska metke i nic mu do dzis nie jest....a juz mial chyba 3 cykle po 100tabl. Ale ja wole uwazac."
#2 "
Mam 15 lat i ćwicze już od roku i chce kupić sobie jakiś koks tylko nie ktory wybrac. Czy meta jest dobra?"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomozcie mi sie umiesnic ;)

Następny temat

Samoopalacz - Jak i Który ?

WHEY premium