SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pompki vs. Przysiady

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24373

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
drazekm
Ty się nie specjalizujesz ale dajesz radę i WL i WW .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
A ja myślałem że ja się pomyliłem bo tez policzyłem 79 :)
Oglądam film w przyspieszeniu i wyciszony ale zrobiłem w końcówce głośniej i wrażenie bylo do jakich katuszy zdolny jest człowiek jak chce coś w życiu osiągnąć, mało tu takich jak Ty, podziwiam.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2019-10-04 18:49:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Zobaczymy co z tego wyjdzie za miesiąc na zawodach
Ja co prawda sobie zaliczyłem ale jak są uwagi do mojego wykonania to zmienie wynik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2001 Napisanych postów 2999 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78076
Drazekm, podpytuje tych którzy z wytrzymałością mi się kojarzą. W siłowej wersji wiem co w trawie piszczy. Jawor znowuż mi pasuje jako bardziej wszechstronny.

A pytam bo chodzi mi po glowie, może nie konkurs bo w tym dziale źle się kojarzy. Bardziej challenge gdzie można by było się sprawiedliwie zmierzyć.
Zarys mam taki, dwa ćwiczenia, gdzie ciężar CC jest punktem wyjściowym. Wyniki mierzone w pkt.
Przykład:
W wersji na raz kilogram ponad CC to 1 pkt
W wersji na maks jedno powtórzenie z CC to 1pkt
Np
Fanss
Wl 150 x 1 wynik 50pkt
Wycwiel wl 85*50 wynik 50pkt

Regulamin pod ćwiczenie wstawi każdy ze swojej dyscypliny np jak przysiad mc czy wl na raz z TS a na max powtórzeń wycwiel z wlw coś zastosuje i tak dalej.
Wyciskanie leżąc wydaje się najprostszym do znalezienia odpowiedniego współczynnika jak nie jeden do jednego to np kg to 0.5pkt a powtórzenie to 1pkt (no bo po pierwszych odpowiedziach widać że 1 do 1 raczej nie zadziała)
Nie mam za to pomysłu co można przeciwstawić przysiadowi czy MC bo tu na 1rm można trochę założyć a nie każdy może je robić.
A dwa a nawet 3 ćwiczenia po to żeby fachura w swojej dziedzinie nie pozamiatał w jeden dzień.
Jakiś boost dla dziewczyn, nie wiem np zdjęcie w bikini na koniec filmu to 10pkt dodatkowych i jedziemy

Co myślicie, jak to rozbudować, żeby walka była zaciekła i sprawiedliwa a zwycięzca mógł nosić tytuł ffifarafy sfd (bez certyfikatu)
Tylko nagrody nie wiem ogarnąć. Chyba że po 10pln wpisowego zrobimy, albo o honor


Zmieniony przez - fanss w dniu 2019-10-04 19:07:29
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
O i to nabiera sensu .
A dlaczego w przysiadach i martwym ciągu nie zostać przy CC tak jak przy wyciskaniu ( bo Tsu złoiła by nam dupy ).
Fanss myślę że trzeba z tym ruszyc nagrody olać bardziej podoba mi sie ten tytuł" fifarafa sfd "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2001 Napisanych postów 2999 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78076
Można zostać, bardziej chodziło mi o to, że nie każdy może je robić, vide problemy z kręgosłupem etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Ale mągą być trzy tytuły do wygarnięcia w wyciskaniu ,przysiadach i martwym ciągu ale koniecznie certyfikowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Na certyfikaty można się zrzucić jestem za .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Wycwiel już jakiś czas myślę żeby zaproponować Ci sprawdzian bez obawy o barki,nie ucierpią jak przy rozpiętkach
możesz to potraktować jako przygotowanie w pompkach przed zawodami, ja już kiedyś spróbowałem i nie podniosłem na końcu Ty po czasach z pompek 5/5 myślę że spoko musiałby Ci kroś zapętlić utwór w powtarzanie.
Oczywiście nie musisz liczyć pompek ew. dopiero po filmie liczy się tylko ile razy wytrzymasz zrobić utwór
na słowa piosenki down opuszczasz się na dół na up podnosisz do góry





Zmieniony przez - drazekm w dniu 2019-10-04 19:27:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Powiem Ci tak tez to próbowałem ale bardziej mnie męczy wyłapywanie tego down i up niż samo wykonywanie.
Ja przy długich próbach sie całkiem" wyłączam" ( odpływam w inne miejsce nie wiem jak to wytłumaczyc jak byś się zapytał w tym czasie jak sie nazywam też miał bym problem ) i najlepiej mi się reaguje na prostą komendę musiał bym mieć kogoś kto taką by wydawał w odpowiednim czasie bo pewnie chodzi Ci o ilość cykli ( powtórzeń utworu ). Ale ciekawy pomysł . Ja tym czasem w ramach przygotowań do startu robie też 10/10.
Dzisiaj było 34 powt. w czasie 11 min. 20 sek. jeszcze lepiej tarza niż 5/5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie czerwiec Krata Na Lato 2019 - zdjęcia do głosowania

Następny temat

DT Opiate - redukcja

WHEY premium