SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący potrzebuje porady

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4148

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4262
Witam wszystkich forumowiczów

Jestem początkowym "kulturystą", na siłownię chodzę 2 razy w tygodniu. Moim głownym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej i schudnięcie około 5kg. Na tę chwilę ważę 82 kg przy 180 cm wzrostu. Przez 30 min wykonuje ćwiczenia siłowe a przez 30 min aeroby. Od początku marca biorę Olimp Thermo Speed Extreme oraz TREC L-karnityna + Green Tea SoftGel a od połowy kwietnia także Fat Trnsporter z Treka.

Od wakacji, od początku lipca planuje nieśmiało zacząć brać jakąś kreatynę z Treca (jeszcze nie wiem jaką :P ) oraz HMB Revolution z Treca. Myślicie, że śmiało można połączyć substancje termogeniczne typu Thermo Speed, L-Karnityna z krwatyną i HMB?

Bardzo proszę o porady dla świeżaka :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4262
Mam takie pytanie - od jakieś czasu jestem na redukcji, od 1 grudnia chcę zacząć wchodzić na masę stopniowo zwiększając podaż kalorii.

I tutaj dochodzimy do sedna moje pytania - jakie można zastosować metody na jak największą intensyfikację spalania tkanki tłuszczowej? Za wyjątkiem stosowania suplementów gdyż na to nie mam aktualnie środków finansowych.

Podejrzewam, że po dłuższym czasie mój metabolizm jest spowolniony i efekty na tym etapie są bardzo powolne. Nie robiłem także za bardzo cheat dayów żeby jakoś przyśpieszyć pracę tarczycy i nakręcić ten metabolizm.

Moja waga wyglądała następująco (przy wzroście 180cm):
3.07 - 70,9 kg
5.08 - 72,8 kg
2.09 - 70 kg
2.10 - 65 kg
2.11 - 64,1 kg

Od października pomimo deficytu kalorycznego spadek wagi bardzo mały

Wrzucę jeszcze linka do mojego konta na potreningu.pl gdzie prowadzę dziennik żywieniowy i można zobaczyć mój sposób odżywania się - http://potreningu.pl/profil/bronti#/date/2013-11-08



Zmieniony przez - Bronti w dniu 2013-11-08 21:32:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MrPapaj T. Lech
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3172 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18690
Możesz śmiało połączyć z kreatyną ale zaleciłbym Ci cm3.2 treningi w tygodniu to niestety za mało na początek proponuję minimum 3 treningi tygodniowo.
Napisz jeszcze jak możesz...jak wygląda Twoja dieta i trening bo to jest najważniejsze przy redukcji.Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4262
W wakacje jeśli czas na to pozwoli zacznę odwiedzać siłownię 3 razy w tygodniu. Na tę chwilę te 2 razy muszą mi wystarczyć

Co do diety to zmuszony jestem szczerze powiedzieć, że po prostu nie mam takowej Staram się jeść mniej, regularne posiłki, zero słodyczy. Żadnej ścisłej i wytoczonej diety nie prowadzę. Głównie z powodu braku czasu, środków finansowych i braku umiejętności gotowania

Co do ćwiczeń siłowych to postaram się je dokładnie rozpisać jutro.
Jeśli chodzi o kardio to - na początku 10min bieżni, potem 30min ćwiczenia siłowe, brzuszki na ławce rzymskiej, znowu bieżnia, orbitrec, rower stacjonarny. W wolnych chwilach staram się także biegać oraz jeździć na rowerze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4262
Trening siłowy wygląda następująco -

1. Ściąganie drążka wyciągu górnego za kark
2. Rozpiętki z hantlami na ławeczce skośnej
3. Prostowanie ramion na wyciągu
4. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemiennie) z rotacją (półobrotem)
5.Wznosy ramion bokiem
6. Wznosy ramion nad głowę

Każde ćwiczenie wykonywane w trzech seriach po 12 powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MrPapaj T. Lech
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3172 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18690
A gdzie są ćwiczenia na :czworogłowe,dwugłowe,łydki i brzuch.Na początek 3 obwody mogą być,ale docelowo staraj się robić 4-5.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4262
Jaki napój polecacie po treningu?

-Vitargo electro-energy, porcja jednorazowa 50g
-Max carb - porcja jednorazowa 50g
-IsoLite, porcja jednorazowa 30g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2948 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30940
Nie odpowiedziałeś jeszcze na pytanie Tomka związanego z Twoim treningiem.

Zależnie co rozumujesz jako po treningu. Jeżeli od razu po, to oczywiście Max Carb lub lepsza opcja Vitargo. A później możesz wypić białeczko Isolite.

Deca ryje kubeł, że aż miło
tak tak kochanie, to na otyłość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10610
jeżeli robisz redukcje to baiłko po treningu. weglowodany podbiją ci tylko insuline. Zacznij od diety bo bez niej sie rozczarujesz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIO M. Cieśliński
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1733 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9689
Po treningu przy redukcji moim zdaniem fajnym wyborem jest Isolite.
Trening bym robił 3 razy w tygodniu.Ogólnorozwojowy na wszystkie partie mięśniowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2948 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30940
Osobiście nie widzę przeszkód czy minusów brania Vitargo na redukcji po treningu (przykładem może posłużyć osoba Dawida Gelera).

Zdrowia

Deca ryje kubeł, że aż miło
tak tak kochanie, to na otyłość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 360 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1521
Z takim "plażowym" treningiem nic nie osiągniesz. Jeśli chodzi o kulturystykę to prócz treningu najważniejsza jest dieta, dopóki nie uświadomisz sobie jak jedzenie ma wielkie znaczenie dla wyników dopóty będziesz niezadowolony z efektów.

Siła cię wyzwoli...
Daniel Grabowski Mistrz Świata w Trójboju Siłowym IPF
Dziennik treningowy BODY-FACTORY: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1506

Dziennik treningowy na B-F: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1506 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawkowanie cm3 siłka + mt

Następny temat

prosze o porade w cwiczeniach

WHEY premium