SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący potrzebuje porady.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1229
Witam,

Mam 19 lat i parę pytań odnośnie siłowni. Mój staż na siłowni to miesiąc (wcześniej były ćwiczenia w domu: pompki, brzuszki, hantle). Od miesiąca uczęszczam na siłownie 3 razy w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek. Mój cel do 1 lipca 2010 roku to poprawa sprawności ale przede wszystkim umiejętność podciągania nachwytem min. 15 razy (aktualnie potrafię 3 :P).

Na siłowni wykonuje następujące ćwiczenia:
- rowerek 15 minut
- brzuszki na ławeczce 15x4
- ściąganie drążka na atlasie do karku (nie wiem jak to sie fachowo nazywa :P) 15x4
- mięśnie ud na przyrządzie 15x4
- mięśnie klatki na atlasie 15x4
- biceps (hantle) 15x4
- triceps (ściąganie oburącz linki wyciągu) 15x4
- rowerek 15 minut
Nie zażywam żadnych suplementów. Moje pytanie jest następujące. Czy dalej ćwiczyć z takim planem, czy dorzucić już więcej ćwiczeń na plecy (mój staż wynosi miesiąc)?

Aaaa bym zapomniał. Tabelka:

Wiek: 19
Waga: 83
Wzrost: 183
Cel do osiągnięcia: poprawa kondycji, podciąganie nachwytem min. 15 razy
Staż: 1 miesiąc
Aktywność fizyczna: od roku nie regularnie ćwiczenia w domu (pompki, hantle, brzuszki)


Pozdrawiam,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1017 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11740
ściąganie drążka na atlasie do karku tj. ściąganie linki wyciągu górnego do karku.

cwiczenie to inicjuje podciąganie sie więc staraj sie wykonywać to ćwiczenie w najpodobniejszy sposób jakim masz zamiar sie podciągać. mam tu na myśli chwyt.
jeżeli masz zamiar podciągać sie nachwytem to tak samo cwicz na wyciągu.
złap drążek od wyciągu nachwytem i ćwicz. 2 serie do karku i 2 do klatki

cwicz także biceps który jest najbardziej zaangażowanym mięśniem ramion w podciąganiu. najlepiej rób uginanie ramienia w podporze o kolano

i pamiętaj że nic tak Ci nie pomoże polepszyć wyniku w podciąganiu jak samo PODCIĄGANIE :)

więc zawsze po każdym treningu rób sobie 1 SERIE PODCIĄGANIA MAX.
na początek może rób podciąganie podchwytem wąskim aby wzmocnić plecy i bicepsy.

pozdrawiam i mam nadzieje że sprzydadzą Ci sie te informacje :)

Give me some SOG, Gimmie Gimmie some SOG :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1229
Wielkie dzięki za pomoc :) Jak myślicie, dorzucić do tego ćwiczenie kapturów z hantlami czy za dużo będzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1017 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11740
powinienes robic cwiczenia na kazda partie

Plecy
Klatka
Brzuch
Biceps
Barki
Przedramie
Nogi

chyba że ćwiczysz tylko i wyłącznie dla tego wyniku w podciąganiu to już Twoja sprawa..

Dobrym było by też dla Ciebie zrzucenie troche z wagi, a podciąganie na pewno coś lepiej by szło ;)

Give me some SOG, Gimmie Gimmie some SOG :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1229
Przepraszam, że odkopuje ale to mój temat a nie chce dla jednego pytania zakładać nowego ;)
Udalo się! Aktualnie podciągam się 13 razy. Zrzuciłem pare kg. Waże teraz 76 a wazyłem 86,5.
Mam jednak inny problem. Trenuje dalej i nie mogę przełamać tych 13 podciągnięć. Stagnacja... Jakieś pomysły jak to poprawić?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na znaczne wzmocnienie siły,

Następny temat

FBW - pomoc? ocena? poprawa?

WHEY premium