SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - jak ułożyć?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 285 dni Przeczytanych tematów 120
Mam nadzieję że nie będzie linczu.
Bardzo dawno temu grałem w piłkę i tyle sportu.
Od półtorej miesiąca staram się biegać i na ile mi wyobraźnia podpowiada ćwiczyć.
Bardzo chciałbym się trochę rozwinąć i proszę o jakiś plan treningowy gdyż nie wiem jak krok po kroku ułożyć ćwiczenia żeby miało to sens.
Jeżeli chodzi o czas to mam od poniedziałku do piątku prócz wtorku.
Mam sporą motywację.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie pozostaje więc nic innego, jak trzymać się założeń planu treningowego i w miarę możliwości progresować z obciążeniem. Oczywiście, najważniejsze będzie to, aby uczyć się prawidłowej techniki ćwiczeń wielostawowych/złożonych i na nich bazować. W sytuacji, gdy zwiększone obciążenie powoduje zaburzenia techniki ćwiczeń, warto zejść niżej i obciążeniem. Szczególnie po wykonaniu ostatniej serii. Tak aby w pamięci jako ostatnia została tak wykonana w prawidłowy sposób. Zapewne samemu ciężko jest to Tobie ocenić. Wart wrzucić filmy z ćwiczeń, lub skonsultować to z trenerem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Cześć. Planu za Ciebie nikt nie ułoży na pewno możemy Ci pomoc skorygować / poprawić ułożony przez Ciebie. A Ty żebyś miał pogląd jak to dobrze zrobić to wejdź sobie w temat podwieszony „ pierwszy rok treningów „ poczytaj, zapoznaj się z informacjami i na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. No i pamiętaj ze wraz z rozpoczęciem przygody z treningiem siłowym warto byłoby zadbać o dietę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699737
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33122 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Nikt nikogo nie wyręcza i jeśli chcesz darmo to sam sobie musisz ułożyć i wkleić tutaj a my ewentualnie coś podpowiemy a jeśli chcesz aby ktoś za ciebie się wysilił to trzeba płacić , masz tematy podwieszony w dziale odzywianie i tam poczytaj a o treningi to kolega wyżej już dał link więc poświęć 2-3 wieczory i już jakąś wiedzę złapiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 545 Napisanych postów 1471 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20869
Tak jak wyżej, linczu nie będzię, ale nie wsyzstko masz na forum i tak jak @monkey22 napisał, 2-3 dni i będziez miał lepszą plan, jak samemu sobie zrobisz, niż jakby ci ktoś miał to pisać odgórnie. Oczywiście przy założeniu, że bedziesz już wiedziałjak to zrobić.
1

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Jeśli chcesz mieć wszystko ogarnięte to nie zostaje Ci nic innego jak nawiązanie współpracy z trenerem personalnym, który ogarnie Ci trening dopasowany do Twoich możliwości i dietę odpowiednią do wybranego przez Ciebie celu.

A jeśli nie chcesz płacić za to wszystko to musisz poświęcić trochę czasu i poszperać na forum gdzie masz całą masę gotowych planów treningowych, a dodatkowo całą masę informacji o tym jak komponuje się dietę do wybranego celu treningowego. Dasz spokojnie radę jak się trochę postarasz.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 285 dni Przeczytanych tematów 120
dziękuję. poczytam i za kilka dni pokażę swoją propozycję:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Więcej czasu na pewno musisz poświęcić ułożeniu diety bo ta wymaga indywidualnego podejścia każdej osoby. Co innego lubimy jeść, inne problemy z układem pokarmowym możemy mieć, uczulenia, alergie, nietolerancje itd więc to przypuszczam zajmie Ci najwięcej czasu.

Natomiast biorąc pod uwagę wybór planu treningowego to masz podwieszony temat w dziale "Pierwszy rok treningów" i z niego spokojnie możesz korzystać bo masz tam plany treningowe rozpisane ma cały rok. Pod warunkiem, że nie masz żadnych przeciwwskazań do treningu siłowefo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Trening bierz gotowca jakiegoś sprawdzonego, co do diety to już gorzej, każdy ma jakieś swoje preferencje i trudniej coś dopasować


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2023-07-21 17:06:39

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Niestety, ale nikt tutaj nie układa planów treningowych, czy też diety. Mamy jednak wartościowe informacje na ten temat, które pozwolą Tobie nauczyć się tego i ułożyć samemu. My ewentualnie wprowadzimy poprawki.

Pierwszym krokiem powinno być dokładne wypełnienie formularza ankiety działu. Zapraszam do zapoznania się z nim i wklejeniem tutaj:

https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_ANKIETA_DZIAŁU-t473858.html

Poza tym, polecam zaznajomić się z treningiem full body workout:

https://www.sfd.pl/FBW__Full_Body_Workout-t1135959.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 285 dni Przeczytanych tematów 120
Jestem mocnym początkującym. Myślę że nauka jedzenia i diety bardzo by mi się przydała.
Wyliczyłem sobie wg wzoru że potrzebowałbym 2386 kcal.
Na początek wykluczę niezdrowe jedzenie typu fastfood i słodkie napoje i w międzyczasie będę pracował nad dietą.

Myślę że na początek trzy dni w tygodniu i takie ćwiczenia( chciałbym się zmieścić w 1h-1h20min dziennie):
1. 15 min biegu (obecnie daję radę w tym czasie lekko ponad 2km zrobić a chciałbym ponad 3).
2. Wyciskanie sztangi leżąc 4s po 10/12powt.
3. Wiosłowanie sztangą 4s 10/12
4. Uginanie ramion ze sztangą prostą 4s 10/12
5. Przysiady (jeszcze nie wiem jak z obciążeniem gdyż nie mam gdzie zawiesić sztangi, ale wiem że i bez wielkiego obciążenia będę miał ciężko).

Jeśli wszystko będzie ok to poćwiczę w ten sposób przez sierpień i zacznę wprowadzać zmiany.

Co Wy na to?


Zmieniony przez - thebill007 w dniu 2023-07-30 22:44:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szczupłe nadgarstki - porady

Następny temat

Trening Push Pull Legs - ocena

WHEY premium