SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROJEKT MASA 2 - 120**Team Panda**Pods str 22 i 28

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25695

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 812 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99632
Dzień Nietreningowy

Zrzut:

+Brokuły 650g

Jedzenie:6h
Post:18h

Suplementacja:
Mono 7g
Beta-alanina 4,5g
Vita-Min 2 kaps.
Wit.C 2 g

Darku jak będziesz to napisz z jakiej perspektywy mam Ci nagrać jutrzejsze ćwiczenia

Zmieniony przez - 120 w dniu 2013-02-19 18:02:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Dipsy z boku i z przodu. Z boku na głębokość- z przodu zobaczysz na ile symetrycznie pracujesz klatką i czy nie ma dysproporcji siłowych. Hantle w sumie tak samo, rozumiem, że cała łączona nie wejdzie, więc ewentualnie potem końcówkę samą z gilotyną.
Rozpiętki z przodu.

W dipsach nie bój się ciężaru, w hantlach też, ale skup się na to żeby maksymalnie głęboko było.

Co do diety- tego jogurtu nie musi tam być, to był tylko schemat, ale luz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 812 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99632
Dzień Treningowy

Trening:
1.Dipsy Klatkowe 8x8p
cc+ 2,5
cc+ 5
cc+ 7,5 Film
cc+ 10 Film
cc+ 10 Film
cc+ 15 +drop 5kgx5,5p Film
Cc x6p













2. A. Wycisk Hantli Płasko 4 x 10p
B. Gilotyna Lekki Skos 4 x 10p
A B
17 / 30
19 / 30 Film
22 / 30 Film
24 / 30







Tutaj nie wiedziałem ile serii dać, bo nie napisałeś Dałem tylko 4 ale wg. mnie wystarczyły.
Rozpiętki 4 x 15p
7kg
7kg Film
7kg
7kg




Zrzut:

+Brokuły 500g
Trochę zmian w produktach białkowych, bo po powrocie z treningu zobaczyłem, że ojciec wyjadł mi połowę mięsa

Jedzienie:6h
Post:18h

Suplementacja:
Mono 7g
Beta-alanina 4,5g
Vita-Min 2 kaps.
Chela-mag b6 przed trening.

Zmieniony przez - 120 w dniu 2013-02-20 16:26:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Dipsy- podbródek do dołu idzie następnym razem.
Łokcie idą na boki, ok, ale głębokość, głębokość, głębokość. Musisz nauczyć się ruchu. Schodzisz na sam dół i rozciagasz na dole najbardziej jak możesz. Dzisiaj robiłem dipsy, także możesz u mnie porównać głębokość na 35 kg- ma być tak nisko żebyś sutkami szorował o podłogę

W ogóle fajnie jakbyście odwiedzali dzienniki naszego teamu, bo macie wspólne ćwiczenia i tak wszyscy się czegoś uczymy, bo czasem może Ronie czy Antek dorzucą swoje 3 grosze.


Hantle- tu mam więcej uwag, chociaż to samo- głębokość, głębokość, głębokość
Wyciskasz je tak, jakbyś wyciskał sztangę. (Mówiłem już o głębokości?)
Ruch jest w osi góra-dół, a powinien od zewnątrz, do wewnątrz- wyciskanie hantlami to są prawie rozpiętki. (Sory za nieskromność, ale dzisiaj też wrzuciłem filmik z hantli, na którym widać jak hantle się schodzą do środka). Mate też sprawia wrażenie rozumienia tego ćwiczenia.
Porównaj ruch ręki na sztangielkach i na gilotynie- jest taki sam, a nie powinien być.

Z boku widać, że latają Ci łokcie i raz prowadzisz je szerzej, a raz węziej. Staraj się je prowadzić maksymalnie szeroko. Plus tak głębokość.
Co do gilotyny- trochę zmostkuj to, żeby bareczki schowały się pod klatkę. Jak w ogóle czujesz to ćwiczeni? Dobrze, źle? Czujesz piersiowe czy barki? Musisz pisać czy trening jest zayebisty, czy o kant dupy potłuc. Jak wchodzą barki, a nie klata, to zwęź nieco chwyt.

Za tydzień nagraj pierwsze serie, żeby porównać głębokość pierwszych i ost.



Rozpietki- trochę z tego wycisk robisz. Ugięcie w łokciu mniejsze, ale nie prosta łapa- naucz się też opuszczać głębiej, to naprawdę ma rozciągać mocno całą klatę.

Za tydzień proponowałbym skupić się mocno na technicze, głównie głębokości. Ciężary powtórzyłbym albo trzymał się w tych okolicach, bo zwiększenie zakresu ruchu działa tak jak zwiększenie kg na sztandze= będzie ciężej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 750 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19020
Pandarek a na filmiku gdzie płaska jest 19kg to, że ma lekko skręcone nadgarstki nie przeszkadza? I mówisz o głębokości, tzn. jeszcze głębiej?
ps. też robić wyciskanie hantli tak jak sztangą, bo antos gdzieś pisał, że łatwiej tak ogarnąć technikę, bo przy zwężaniu początkujący angażują mocno klatkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
chyba raczej barki...
dlatego mnie irytuję takie cytowanie kogoś z pamięci, bo wychodzą nieścisłości.
Gdy mamy ruch schodzący to angażujemy też aktony przymostkowe, natomiast gdy hantle idą po prostej linii tak jak przy wyciskaniu sztangi to angażujemy bardziej aktony boczne i jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo wkradania się barków do pracy, bo niestety ale początkujący mają nawyk wychodzenia barkiem w górę. Jeśli w zalecaniach Darek dał ruch schodzący to ja się do tego nie wtrącam. Jedno i drugie wykonanie ma swoje uzasadnienie

Zmieniony przez - Antos098 w dniu 2013-02-21 11:37:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 750 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19020
sory sory, zamyśliłem się dzięki że poprawiłeś, oczywiście, że miały być barki, bez sensu było by narzekanie na angażowanie klatki przy ćwiczeniu klatki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 812 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99632
Pandarek
Dipsy- podbródek do dołu idzie następnym razem.
Łokcie idą na boki, ok, ale głębokość, głębokość, głębokość. Musisz nauczyć się ruchu. Schodzisz na sam dół i rozciagasz na dole najbardziej jak możesz. Dzisiaj robiłem dipsy, także możesz u mnie porównać głębokość na 35 kg- ma być tak nisko żebyś sutkami szorował o podłogę


Podpatrzyłem, postaram się za tydzień poprawić. Jedyne co mogę napisać to, że w dobrze czułem całą klatkę przy tym cwiczeniu

Pandarek
W ogóle fajnie jakbyście odwiedzali dzienniki naszego teamu, bo macie wspólne ćwiczenia i tak wszyscy się czegoś uczymy, bo czasem może Ronie czy Antek dorzucą swoje 3 grosze.


Zaglądam, ale nie tak często jak powinienem. W przyszłym tyg. już powinno mi się wszystko z zajęciami na uczelni unormować to będę bardziej oczytany

Pandarek
Hantle- tu mam więcej uwag, chociaż to samo- głębokość, głębokość, głębokość
Wyciskasz je tak, jakbyś wyciskał sztangę. (Mówiłem już o głębokości?)
Ruch jest w osi góra-dół, a powinien od zewnątrz, do wewnątrz- wyciskanie hantlami to są prawie rozpiętki. (Sory za nieskromność, ale dzisiaj też wrzuciłem filmik z hantli, na którym widać jak hantle się schodzą do środka). Mate też sprawia wrażenie rozumienia tego ćwiczenia.
Porównaj ruch ręki na sztangielkach i na gilotynie- jest taki sam, a nie powinien być.

Z boku widać, że latają Ci łokcie i raz prowadzisz je szerzej, a raz węziej. Staraj się je prowadzić maksymalnie szeroko. Plus tak głębokość.


Ok, zrozumiałem i obejrzałem Twoje wykonanie, będę się poprawiał.

Pandarek
Co do gilotyny- trochę zmostkuj to, żeby bareczki schowały się pod klatkę. Jak w ogóle czujesz to ćwiczeni? Dobrze, źle? Czujesz piersiowe czy barki? Musisz pisać czy trening jest zayebisty, czy o kant dupy potłuc. Jak wchodzą barki, a nie klata, to zwęź nieco chwyt.


Przy tym chwycie czuje górę klatki lecz nie środek, ale bok. Barków nie czuję w ogóle, co do nie opisywania to przepraszam Dzisiaj już się to nie powtórzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Antos098
chyba raczej barki...
dlatego mnie irytuję takie cytowanie kogoś z pamięci, bo wychodzą nieścisłości.
Gdy mamy ruch schodzący to angażujemy też aktony przymostkowe, natomiast gdy hantle idą po prostej linii tak jak przy wyciskaniu sztangi to angażujemy bardziej aktony boczne i jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo wkradania się barków do pracy, bo niestety ale początkujący mają nawyk wychodzenia barkiem w górę. Jeśli w zalecaniach Darek dał ruch schodzący to ja się do tego nie wtrącam. Jedno i drugie wykonanie ma swoje uzasadnienie

Zmieniony przez - Antos098 w dniu 2013-02-21 11:37:53


Ale to jest też, co pisałeś o wcześniej o dzień dobry- istnieje dużo wariantów, każdy targetujący inne mięśnie. W wyciskaniu hantlami można prowadzić łokcie inaczej pod kątem 45 stopni, z dociskiem lub bez itd. Śmiało możesz się włączać do dyskusji Rafał


Co do nadgarstków- no one's perfect Nie da rady skupić się na 3-4 rzeczach na raz, niech na razie pracuje nad głębokością.


Spoko Emil, następnym razem poczujesz mocniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 812 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99632
Dzień Treningowy

Trening: Plecy

1.High Pull Rampa 10 aka ,, Wańka Wstańka”
20 / 30 / 30 / 40









Tutaj wydaje mi się lekka porażka, ale robiłem to ćwiczenie pierwszy raz

2 Martwy Ciąg Rampa 6
80 / 90 / 100 / 120 / 140









Dobre czucie prostowników, w ostatniej serii zapas ok. 10 kg, jest jeszcze co dokładać.

3. Drążek podchwytem 6x6
2,5 / 2,5 / 5 / 5 / 5 / 7,5















Nie robiłem progresji co serie, starałem się podciągać samymi plecami stąd nie podciągałem się wyżej, bo czułem powyżej pewnego ruchu ręce. Jeżeli chodzi o czucie pleców, to najmocniej poczułem dół najszerszych. Dla porównania nagrałem podciąganie nachwytem i podchwytem bez ciężaru.

4. A. Wiosło Hantlą 4 x 12p
B. Wyciąg za kark 4 x 15p
A 20 / 25 / 30 / 35
B 25 / 25 / 30 / 40









Wiosło hantlą ok, za to wyciąg chyba skopany, choć czucie nie najgorsze w tych ćwiczeniach, jedynie ciężary babskie.

5 Rozpiętki Odwrotne 4 x 15p
7 / 7 / 8 / 8









Nagrałem 2 wersje, 2-ga wchodzi mi lepiej, ale oceń sam.

Zrzut:

+Brokuł 500 g, Papryka 200g, Pieczarki 200g
Wyszło trochę za dużo białka i wegli, tak więc obciąłem nieco tłuszcze.

Jedzienie:6h
Post:18h

Suplementacja:
Mono 12g
Beta-alanina 4,5g
Vita-Min 2 kaps.
Wit.C 2 g
Chela-Mag b6 1kaps. Przedtreningiem


Zmieniony przez - 120 w dniu 2013-02-21 17:04:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

///PROJEKT MASA 2 - SZTYWNY91///**Team Panda**

Następny temat

///PROJEKT MASA 2 - mate45//**Team Panda**

WHEY premium