SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PLECY w splicie wg Wodyna

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
1. progresja po 5 powt do ciężaru roboczego, potem jeszcze regresja na ok. 8 powt i 12powt
2.5x6 powt
3.4x12 powt
4.4x12 powt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 358 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16022
Wodyn, możesz mi przypomnieć jak wyglądał rozkład serii w podciąganiu przy powtórzeniach które idą mniej więcej tak: 1/2/3/4/5/6/... Gdzieś już o tym pisałeś tylko nie mogę znaleźć tego posta.
I czy myślisz że byłaby to odpowiednia metoda dla "średnio"zaawansowanego (mam na myśli chłopaczka który już dobrych parę lat trenuje sw ale jeśli chodzi o sporty siłowe, dopiero raczkuje)??

pozdrawiam i z góry dziękuje!

"Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe."
A.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3922
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 358 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16022
Dzięki NetJaro, tylko że mi jeszcze chodzi o przerwy między seriami w tym ćwiczeniu. Tzn wykonujemy 1 powt, jakiś czas przerwy i wykonujemy 2 powtórzenia, przerwa i 3 powt itd.... I jak długo mają trwać te przerwy??

"Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe."
A.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Klack

przerwy tylko takie by wykonac nastepna serie, czyli po 1 czy po 2 powt tylko symboliczne 30-60 sek, przerwy wydłuzasz przed ciezszymi seriami, oczywiscie bardziej takze "zbierasz moc" psychicznie


Ciupelek :

OK

ale nadal nie bierzesz pod uwage np faktu ze moglbys dac prostownikom odpoczac przed wiosłowaniem

jeslidublujesz cwiczenie to dubel powinien juz wchodzic na pompujace zakresy powtorzen

jesli ciagi sa z nogami to dalbym tam ograniczenie do ciezarow z przysiadu , jesli za lekko to robil prostymi nogami

wowczas dociagania jako pierwsze co 2 tygodnie

wiosło jedn polsztanga jako pierwsze co 2 tygodnie


pozniej znow cos A'la drazek - zestaw A i B

pozniejduble wiosła ale na pompe, czyli sztabngielki lub wyciag dolny

na pompe to nawet sztanga oburacz sie moze nada???

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
a czemu dać odpoczać ? wiesz jaka fajna pompa ? hehe:D
a 12 powt to nie pompujący zakres? :PP
a robie boxy, więc MC akurat ciężarowo zgrywa się z siadem:P
czyli w jednym tygodniu zrobić wiosło potem dociąg a w drugim dociąg potem wiosło? czy wywalić i zrobić pierwsze, potem drązek i wiosło dodatkowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
jakkolwiek

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
spoko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
WODYN ale co polecasz bardziej przy wiosle pol sztanga, pomijac faze negatywna czy nie? Probowalem robic jak jarot i w sumie bardzo fajnie sie tak cwiczy dynamiczne podciaganie daje wiecej przyjemnosci ale jak jest z przyrostami i do czego bardziej przydaje sie faza negatywna a do czego jej brak?

Zmieniony przez - soltys88 w dniu 2009-07-28 01:49:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
kurde, ale jak mam w ogole rozwazac faze negatywna w wiosłowaniu???

przeciez ona jest w zasadzie niewykonalna, moze tylko wychamujesz ciezar zeby tak głosno nie walił

w wiosle nie ma co fantazjowac o fazie negatywnej

MC mozec\sz opuszczac powpli
drazek - mozesz opuszczac powoli

ale wiosło ?
jesli opuscisz powoli znaczy tylko tyle ze zalozyles jakis dziecko-babski ciezarek


zaleta powolnego opuszczania to wieksza hipertrofia
ale zachowaj to dla innych cwiczen

a w rozwoju siły nie przydaje sie specjalnie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny Plecy barki x2

Następny temat

czy wszystko jest dobrane?

WHEY premium