SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mightiest self

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 125952

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie będę wdawał się w dyskusję, skoro zaczynasz szczekać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Antek, ale zawsze mówili mi, że takie przysiady to są połówki, a robi się pełny siad :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
droczę się Misiaczku czarno-biały
spokojnie, wejdzie na wyższy poziom wytrenowania to będzie lepiej słuchał ciała.

Pokrycie łydki dwójkami to nie jest pełny przysiad?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Rozumiem dyskusję o angażu mięśni, o tym, że połówki lepiej i skuteczniej zaatakują czwórki itp- ok.
Nie rozumiem za to czarowania semantyką i nazywania połówek pełnymi siadami.

Ja mówiłem od początku, że rest pause to jest oszukiwanie, jeśli chodzi o kontrolowanie przyrostu siły, do czego dochodzi skracanie zakresu ruchu. Zawodnik ważący 90 kg siada (rzekomo: w pełnym siadzie) 100 kg x 30 , a 130 kg w mc wciąga... 4 razy (nie, to nie jest przypadek, nie, to nie było przetrenowanie). Nie ma impulsu siłowego- December, ćwiczysz blisko 3 lata. Wciągniesz dwuwagę w mc? Nie sądzę. Przysiadziesz dwuwagę w siadzie tylnym, jakiejkolwiek formie? Nie sądzę. Wyciśniesz 150 % masy ciała w wl? Nie sądzę.

WIEM, że nie jesteś trójboistą, ale nie mnóżmy progresu siłowego x 10.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
a po czym poznajesz głębokość przysiadów?
oraz : który przysiad rozbuduje bardziej czwórki - ten wstawany niemalże w pionie czy ten w którym uciekasz mocno biodrem w tył i wydaje Ci się, że jest głęboki, kiedy w rzeczywistości tylko pole widzenia się obnizą bo siłą rzeczy głowa jest niżej - analogia do dzień-dobry.

Jak się trenuję regresją to nie ma to kompletnie przełożenia na wyniki maxymalne, o czym doskonale wiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Moja diagnoza:
Deload-Koniec ćwiczenia rest-pause (1 seria 5 minut)- pełne ruchy i progresja ciężaru mocna ze znaczącym zmniejszeniem zakresu powtórzeń-1-3 regresy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ok, tylko gdzie ja sobie dodaję do wyników siłowych? Filmiki są, jak jest, każdy widzi: w jaki sposób siadam, wiosłuję, robię MC czy WL. Siły wielkiej nie posiadam, szczególnie jak na swój staż, to fakt, ale progres tak czy siak został poczyniony. Maksy na 1 rep jakoś mnie zresztą nie bawią, jak już, to 6-10 powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co do ostatniego posta, to tym treningiem się z rest pause rozstałem i planowałem właśnie zrobić coś w ten deseń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Pandarek
Moja diagnoza:
Deload-Koniec ćwiczenia rest-pause (1 seria 5 minut)- pełne ruchy i progresja ciężaru mocna ze znaczącym zmniejszeniem zakresu powtórzeń-1-3 regresy


postój ze sztangą na barkach to powiesz mi czy to jest rest-pause, wbrew pozorom to bardziej męczy ciało niż samo wykonywanie przysiadów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
To ja jestem jakiś innych, bo wtedy łapie świeżość i mogę cisnąć dalej .
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Raz ciach i po bólu - Pan Be

Następny temat

Typ Budowy

WHEY premium