SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 422647

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
BTW: dlaczego Si2uiel jeszcze nie jest pogrubiony ?

Pozdrawiam

Kilop

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 127 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4469
Swietny artykul dobrze to napisales masz soga.

Rolling On The Floor Laughing - ROTFL

:o

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


sog
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ode mnie też. Kawał dobrej roboty.

B jak 21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
to moze ja sie wylamie przynajmniej czesciowo z tych czolobitnosci... chodzi mi o kilka sformulowan. po pierwsze nazywanie przytoczonego treningu treningiem silowym jest troche przesadzone(tutaj sie troche czepiam bo chodzi tylko o nomenklature). druga watpliwosc jest innego typu:
co miajes na mysli mowiac:,,Dodając trening kardio do swojego tygodniowego programu stymulujemy metabolizm co jest konieczne gdy ograniczany racje żywieniowe''. nie za bardzo rozumiem,jak jem mniej to chyba organizm poradzi sobie z dawka zywnosci? chodzi ci moze o to ze rownoczesnie zmniejszamy ilosc kalorii w diecie a rownoczesnie zwiekszamy zapotrzebowanie na nie organizmu? wyjasnij. jesli dobrze zrozumialem to radzilbym ostroznie. najpierw zwiekszamy obciazenie areobowe a potem zmniejszamy racje zywnosciowe, wtedy organizm bez stresu schudnie.
co do wyjasniniania co to jest trening areobowy. uwazam ze trzeba zwrocic uwage na dwie rzeczy: ciaglosc treningu przez 30-45 min. i wartosc tentna. tentno 60% wartosci maksymalnej to 220-wiek uderzen/min. pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Taki trening jak wspomnialem we wstepie sluzy temu by zawodnik dysponujacy dobrze umiesnionym torsem lecz pokrytym pewna warstwa tkanki tluszczowej po jego zastosowaniu uzyskal na brzuchu piekna drabinke. Istotnie nie zrozumiales mojego sformulowania. Najgorsza rzecza kiedy jestemsy na diecie ktora moze sie na przydarzyc to spowolnienei tempa metabolizmu przez nasz organizm. Po pewnym czasie moze sie zdarzyc ze jemy bardzo malo a delej nie mozemy schudnac gdyz organizm przyzwyczail sie by rozgospodarowywac te minimalne dawki na caly dzien. W skrajnym przypadku siega wtedy do miesni a nie do tkanki zapsowej jako do zrodla energi. Temu m.in. sluza treningi aerobowe ktopre stymuluja metabolizm do pracy i utrzymuja jego tempo na wysokim poziomie. Sprostowania nie musiales robic (sle dziekuje) gdyz to co napisales mozna nazwac definicja treningu aerobowego: ćwiczenia, podczas których przede wszystkim zachodzą reakcje spalania substancji energetycznych z udziałem tlenu. Intensywność niska do średniej. PRzekraczajac 85% maksymalnego tetna (orientacyjnie) wchodzimy z stan wysilku anaerobowego czyli ćwiczenia, podczas których źródłem energii są przede wszystkim: glikogen i fosforan kreatyny. Mam nadzieje ze o taka odpowiedz Ci chodzilo.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja mam takie jeszcze jedno male pytanie, bo chyba robie cos zle podczas treningu gdyz jak juz skoncze caly trening to bardziej od miesni brzucha bola mnie miescnie ud i pachwiny a dodam ze cwiczenie robie zwisajac pod ukosem w seriach jak wczesniej juz podawalem i czasem treudno mi skonczyc cwiczenie wlasnie z powodu bulu w pachwinach niz z powodu niemoznosci daleszego "dzialania" miesnie brzucha. Czy to moze normlane na poczatku ?

Nie lam sie bo wszystko moze byc ukryte wlasnie w tej jednej szansie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Po czesci sam sobie juz odpowiedziales. To natura;lne, zwisajac pod ukosem mmiesnie ud przejmuja czesc napiecia z brzuch i cwiczac w ten sposob nigdy nie uzyskasz dobrych efektow. Dlatego m.in. dla poczatkujacych nie poleca sie cwiczen na ukosnych lawkach (w treningu brzucha). Cwicz lezac na ziemi,wznosy nog, sklony do allaha. Wszystko doskonale cwiczenia i zbudujesz dzieki nim naprawde niezla mase wiec nie przejmuj sie za na poczatek cwiczenia na laweczce nie sa dla Ciebie.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hm ja mam ten sam problem. jak mam cwiczyc inaczej ? bo jak cwicze np na dywanie to nogi mnie "przewazaja" i jest latwiej, a moze tylko mi sie zdaje ? a jak bym dalej robil jak robie na tej lawce skosnej to nie bede mial drabinki ? myslalem ze dzieki niej jest ciezej a co za tym idzie miesnie beda bardziej widoczne ?

Be inspired, be free.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Oczywiscie ze jest ciezej. Dlatego wlasnie czesc odciazenia przechodzi na nogi i staje sie ono nieefektywne. PODSTAWA cwiczen miesni brzuch jest dokladnosc wykonania. Nigdy nie bedac na silowni mozna po pewnym czasie dopracoewac sie drabinki bardzo podstawowymi cwiczeniami. Potrzebna jest silna wola i samozaparcie. Jesli czujesz nogi zrezygnuj i wybierz inne cwiczenia wykonuj je za to bardzo dokladnie maksymalnie napinajac w kluczowym momencie.

A great flame follows a little spark
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka

Następny temat

Wybuchowy triceps-nowe ćwiczenie!!!

WHEY premium