SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 422312

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Noooo jakiś ciekawy post o brzuszkach. Nawet dobre ;)
Yo!

XXL
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli te "pol brzuszki" czyli twoje brzuszki sa bardziej eefektywne od zwyklych calych brzuszkow i lepiuej te robic ?

Be inspired, be free.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Dokladnie tak !

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to teraz troche sie zmartwiłem... Ja ćwicze brzuch od dwoch miesiecy(codziennie). Wykonuje "tradycyjne brzuszki". Zaczynałem raczej od małych ilosci. Teraz robie 500(10X50). Nie odczuwam objawow przetrenowania, ale w artykule na temat miesni brzucha(http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.htm) przeczytałem ze: "Okresy regeneracyjne dla mięśni brzucha kształtują się następująco:

- po treningu o intensywności niskiej-2 dni,
- po treningu o intensywności średniej-3 dni,
- po treningu o intensywności wysokiej-4 dni"

I mam teraz lekki dylemat? 10X50 to raczej intensywnosc wysoka(moze nie dla wszystkich:) ale dla mnie napewno). Do tej pory mysłałem ze te 24 godziny wystarcza mi na regeneracje... Czuje sie dobrze, ale czy taki trening nie jest szkodliwy?? Acha, na domiar złego dowiaduje sie ze zwykłe brzuszki sa niezbyt efektywne, czyli musze sie przerzucic na spiecia... albo bede robił to i to? Nie wiem juz teraz czy powiekszac ilosc serii? Czy moze pozostac przy obecnej ilosci "tradycyjnych b" a oprocz tego dodac spiecia? Jestem absolutnym beginnerem. Prosze o pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Polecam zrezygnowac z brzuszkow a dlaczego to mozesz przeczytac w moich poprzednich wypowiedziach i art. glownym. Sa nieefektywne i tyle. Stosuj spiecia z ciezarem,"sklony do allaha",wznosy nog itd. cwiczen na brzuch ktore daja efekty jest naprawde sporo. Co do cwiczenia ich kazdego dnia, to sprawa wyglada nastepujaco. Cwiczac je codziennie ciezko bedzie Ci poprawic mase miesni brzucha. Efektem bedzie jedynie poprawa rzezby miesni brzucha i spowodowanie ze nie beda one obrastac w tluszcz. Jesli jednak cwiczysz dopiero 2 miesiace, taka metoda jest nie dla Ciebie. Powiniennes sie skupic na rozbudowie tej czesci ciala a dopiero w nastepnej kolejnosci zajmowac sie poprawa rzazby&wytrzymalosci. Dlatego cwicz brzuch 2-3 razy w tygodniu stosujac zasady takie jak przy innych partiach miesniowych (przerwy miedzy seriami i ich ilosc). Jesli chcesz dorobic sie dobrze umiesnionego torsu dobieraj takie obciazenie by pozwalalo Ci na okolo 12 powtorzen w serii. To co opisalem w art. jest juz dla tych ktorych miesnie brzucha prezentuja sie juz dobrze jednak ze wzgledu na spore ilosci tluszczu sa niewidoczne. Pamietaj jednak, najpierw masa, pozniej rzezba ! Cwiczenie brzucha codziennie juz od poczatku takze przynosic bedzie pewne efekty i utrzymywac bedzie pewien staly poziom tkanki tluszczowej jednak przyrosty miesnia beda wolne.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brzuszki zawsze staram sie wykonywac tak aby optymalnie meczyc miesnie i czuje charakterystyczne pieczenie po treningu, ale skoro mowisz spiecia to przerzuce sie na nie. Mimo wszystko zauwazyłem efekty po tych 2 miesiacach jadac na tradycyjnych brzuszkach, ale to pewnie tylko dzieki temu ze raczej jestem szczupły(176cm przy 60kg). Zrobie tez chyba wieksze przerwy na regeneracje. Ale mam jeszcze mam kilka pytan na temat codziennych cwiczen brzucha:
1. Czy cwiczac w ten sposob spalam miesnie i przez to przyrost miesnia jest mniejszy?
2. Czy jest to szkodliwe dla organizmu?
3. Czy miesnie uzyskane przy treningu codziennym, gdzie jak piszesz jest mały przyrost, beda wytrzymalsze, twardsze ogolnie lepsze? Mam na mysli to czy trenujac w ten sposob np. poł roku w efekcie brzuch bedzie lepiej wygladał niz uzyskany w krotszym czasie, ale metodami najpierw "masa, pozniej rzezba"? Bo wydaje mi sie ze non-stop trenujac rzezbe uzyska sie ten przyrost wolniej, ale jednoczesnie brzuch bedzie naprawde za***isty.

Chyba jednak zastosuje Twoje rady, musze jeszcze o tym dokładnie poczytac. W tej chwili stoje na rozdrożu. SOG(czy jak mu tam) dla Ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Si2uiel mam pytanie jak bedzie gogosc naparzac wszystko spiecia itp itd to mu beda miesnie rosly razem z tluszeczem przeciesz jak beda za****bisci duze to kiedys ten tluszcz chyba nie bedzie juz przeszkadzał.
Jak ogładałem konkur ms.olimpia to roni coleman miał bebech jak h*j a jak na prezył miesnie brzucha to automatycznie mu znikl wszystki tłuszcz jak chcesz moge ci wrzucic ten filmik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 110 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 593
I znowu SOG dla Ciebie :)! Si2uiel... mam do Ciebie tylko jedno pytanko... skoro twierdzisz że lepiej jest zastąpić brzuszki spięciami to jak ćwiczyć mięśnie skośne? Kiedy będę podnosił głowe w bok i nie odrywał krzyża od ziemi to wystarczy i będzie lepsze od zwykłysz brzuszków robionych "na krzyż"??? Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Jason :
Ad1. Nie spalasz moze miesnia ale dajesz mu zbyt malo czasu na regeneracjie + odbudowe uszkodzonych wlokien miesniowych tak by mogly rosnac. Istotnie przyrost miesnia jest dzieki temu mniejszy.
Ad2.Nie, nie jest to szkodliwe, nie rozumiem czemu mialoby byc ?
Ad3. Powiem tak, dla osob ktore maja problemy z odkladaniem sie tluszczu istotnie, wbrew temu co niektorzy mowia, jestem zwolennikiem cwiczenia miesni brzucha kazdego dnia juz od pierwszych swoich dni. Uwazam ze wtedy jest to uzasadnione gdyz jesli "zapuscimy" brzuch, ciezko pozniej bedzie nam z nim dojsc do ladnej rzezby. Przy Twojej szczuplej budowie jednak rob brzuch tak jak napisalem. Jakosc miesnia zalezy jedynie od stopnia jego odluszczenia, wiec jesli cwiczyl bedziesz "masowo" i zbudujesz silne, ladne miesnie, beda sie znakomicie prezentowaly gdy zmienisz trening na bardziej ukierunkowany na rzezbe ! Zrob jak uwazasz, eksperymentuj, jesli brzuszki tradycyjne przyniosly jak piszesz efekty, na efekty robienia spiec i innych cwiczen o ktorych wspomnialem naprawde nie trzeba bedzie dlugo czekac przy malym (jak piszesz) obtluszczeniu. Zycze powodzenia.
Berez: Zgoda ale uzyskanie takich miesni brzucha metodami "naturalnbymi" jest moim zdaniem ciezko mozliwe i wymaga wielu,wielu lat cwiczen. Wiele tez zalezy od genetyki i polozenia miesnia. Dlatego wlasnie moim zdaniem prawidlowe cwiczenia tej partii powinny laczyc ze soba elemanty zarowno silowe jak i wytrzymalosciowe.
dede666 : Miesnie skosne zaangazujesz dokonujac skretow tulowia podczaspodnoszenia gornej czesci. Efekty z cala pewnoscia beda lepsze, moge to zagwarantowac. Dbaj o dobra technike i nie licz powtorzen a staraj sie bardziej napinac miesnie w kluczowym momencie ruchu.
Pozdrawiam wszystkich

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za wszytko Si2uiel. Zmodyfikuje swoj trening według Twoich uwag.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka

Następny temat

Wybuchowy triceps-nowe ćwiczenie!!!

WHEY premium