SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 422407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Estepe dzieki, SOG to skrot od Suma Oddanych Głosów. W ten sposob nagradza się kogos za wartosciowe wypowiedzi lub fachowa pomoc. Wielej na ten temat polecam przeczytac regulamin. Przy okazji dowiesz sie o ogolnych zasadach forum, nie tylko SOG'ach. Czad wiecej znajdziesz w moim poscie na temat odzywiania, link umieszczam : https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=29058 
Pozdrawiam

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4964
si2uiel możesz napisać w jaki sposób ćwiczysz ty sam brzuch?
Ile wykonujesz ćwiczeń na treningu i jakie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
bardzo chetnie, moje cwiczenia jednak ksztaltuja sie bardzo roznie w zaleznosci od okresu i celow ktore sobie stawiam. Sprecyzuj wiec pytanie.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4964
Np ile serii robisz po ile powtórzeń. Chodzi mi oto byś napisał swój przykładowy trening. Chociaż jeden.
Bo ja np wczoraj:
8x30 spięć brzuszki
na maszynie skręty 8x10 w lewo i w prawo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Bardzo prosze, oto trening ktor mnie osobiscie pomaga rozbudowac miesnie brzucha :
- Spiecia z 20 kg obciazeniem : 4 * 15
- Skłony do "Allaha" : 4 * 12
- Unoszenie nog w zwisie ze skretem (angazuje przy okazji w najwiekszym stopniu miensie skosne brzucha) 4 * 15-20

Odpoczywam 1,5 minuty miedzy seriami i okolo 2 miedzy cwiczeniami (powinno byc teoretycznie wiekszej ale zaobserwowalem ze lepiej na mnie dzialaja wlasnie takie przerwy)

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Si2uiel poprosił bym o poradę czy dobrze robię?
Ja 5 dni w tygodniu ćwiczę brzuch
Każdego wykonuje ćwiczenia
3 razy po 50 pow. przy łórzku
3 do 4 razy po 50 pow. lężąc na podłodze podnosząc ugięte nogi w kolanach
3 razy po 50 powt lężąc na podłodze podnosząc nogi wyprostowane
Oczywiście po między serimi robię przerwę 30 sekund

Z góry serdeczne dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
1. Jak dlugo cwiczysz?
2.Co chcesz takim treningiem osiagnac?
3.Nie cwiczysz w ogole miesni skosnych, to blad. Wrzuc cos w tym temacie.
Czekam na odpoowiedzi by moc ocenic

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Si2uiel ćwiczę około 4 misięcy
Co chce osiągnąć nie wiem tak mi doradził kolega
Ponieważ jestem szczupły, powiedział że złapie masy a natępnie popracuje się nad rzeźbą
MIęsnie skośne jak mam je ćwiczyć skoro nie mam ławeczki skośnej i ćwiczę w domu.
W jaki sposób mam ćwiczyć,aby coś osiągnąc?

Dzięki z góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Jesli jestes szczuply i masz nie duzy staz proponuje zmodyfikowac trening. Cwicz 3 razy w tygodniu,przerwy dluzsze - okolo 2 minut. Na kazdej "sesji" wykonuj 4 cwiczenia w 3-4 seriach.W kazdej seri rob maksymalnie 20 powtorze ale ma Cie to jednoczesnie meczyc (przy cwiczeniach w domu konieczne bedzie uzycie do tego celu obciazenia). Przynajmniej jedno cwiczenie powinno angazowac miesnie skosne - nie ma to nic wspolnego ze skośną ławeczka (procz nazwy).Mięśnie skośne są to długie wiązki włókien mięśniowych biegnące z każdej strony tułowia od środka klatki piersiowej w dół do kości biodrowej. Otaczają one jamę brzuszną. Jednym końcem przyczepiają się do dolnego, ósmego żebra, a drugim do przyczepu z boku miednicy. Główną funkcją mięśni skośnych jest poruszanie ciała na boki, ale również pomagają ciału w skrętach wokół osi tułowia. Ćwiczenia mięśni skośnych składają się ze skrętów. Wiele z nich wpływa również na rozwój mięśni międzyżebrowych. By z cwicze na miesnie proste zrobic cwicznia na skosne nalezy podczas trwania ruchu skrecac tulow na boki napinajac miesnie.

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Ci SI2UIEL wielkie masz odemnie SOGA
Mam do ciebie jeszcze jedną prośbę jak byś mógł mi podać jescze kilka ćwiczeń na mięśnie brzucha i opisać je ( jak dla laika) to był bym ci bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie Klimunio
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka

Następny temat

Wybuchowy triceps-nowe ćwiczenie!!!

WHEY premium