SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwi mnie mój wzrost prosze o pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 57 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1790
Nie wiem czy dobry dział.. Ale martwi mnie mój wzrost. A mianowicie mam już prawie 14 lat - dosłownie zostało mi 4 miesiące do ich ukończenia. Mój aktualny wzrost wynosi 156 cm. Czy jest jakiś sposób na obliczenie swojego wzrostu w przyszłości? W przypadku moich rodziców: tato - coś między 176-180 cm - nie wiem. mama - 164 cm. Czy jest jeszcze szansa bym dobił do 180 cm jak będę dorosły ?? Z góry dzięki za pomoc pozdro.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Dieta i tryb życia będzie miał znaczenie nie tylko dla wzrostu ale ogólnie pojętego zdrowia. Bo tak jak wyżej zostało napisane to odpowiednie ilości składników budulcowych kości na pewno są istotne, a poza tym po prostu prowadź zdrowy tryb życia. Odżywiaj się zdrowo, bądź aktywny fizycznie, wysypiaj się. Czyli wszystko to co sprawi, że człowiek jest po prostu zdrowy, a cała reszta to już zależy od genów, a tak jak widzisz w genach można dostać na prawdę wiele i taka niespodzianka zawsze się przytrafi.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Szansa jest, wzoru nie ma na obliczenie. Poza tym co z tego jak na to wpływu nie masz. Jedynie mzoesz dbać o to by nie zaburzyc tego wzrostu oppoprzez odpowiednią krzywiznę kręgosłupa, nie garbienie się nie przesiadywanie przed komputerem itp.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
witaj.
faktycznie jak na ten wiek jestes dosc niski, jednak nie ma co sie zalamywac, gdyz masz jeszcze sporo czasu na to, aby urosnac. Czy bedzie to 180cm? niekoniecznie, jednak na spokojnie te 170-175 cm mysle, ze bedziesz mial sa plusmy i minusy bycia osoba niska, plusem bez watpienia jest to, ze jak zalezy CI na ksztaltownaiu sylwetki, to szybciej bedzie widac ewentualne rezultaty najlepsi kulturysci maja wlasnie wzrost w granicach 175 cm, tak wiec nie ma co sie lamac i trzeba pogodzic sie czasem z natura
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 175 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1511
Ja do 16 roku życia miałem około +/- 160cm, mając 17-18/19 lat urosłem 15-20 cm : )


Zmieniony przez - watper w dniu 2020-06-23 22:30:30
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136813
14 lat nie jest końcem etapu wzrostu, spokojnie urośniesz i w szkole średniej.

Chyba na biologii to powinno być, my przynajmniej mieliśmy.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33143 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
Nikt ci nie powie ile urośniesz jeszcze , równie dobrze możesz załapać się na wzrost po tacie a możesz dobić do mamy granicy , czas pokaże . To tylko wzrost więc nie ma się czym przejmować .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 57 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1790
No mam nadzieje ze się uda. Dodam również że może pójdę po modelu wzrostu po tacie miał podobny wzrost w moim wieku i wybiło go najbardziej w 8 klasie. Mam nadzieję że się uda bo nie mam łatwo wśród kolegów a również wysmiewany miałem nawet myśli samobójcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
Danny Padilla – najniższy zawodnik PRO 158cm
nie daj sie stłamsić , wzrost to nie wszystko !

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Wszystko ustalone w genach i pewnie urośniesz powyżej tych 170cm, ale przypuszczam, że nie będziesz większy od swojego taty.
Ja mam kolegę co tata ma 180 cm, a jego mama koło 160cm, a on ma 188cm wydawało by się dziwne, ale później się okazało, że miał bardzo wysokiego dziadka, który miał ponad 190cm więc pewnie wzrost odziedziczył po nim.
Więc to, że teraz jesteś niski nie znaczy, że jeszcze nie urośniesz więc na spokojnie, młody jesteś jeszcze okres wzrostu będzie u Ciebie trwał jeszcze kilka lat.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
ja co ciekawe pra dziadka mialem wysokiego i w sumie po nim odziedziczylem wzrost i mam 193 cm
brat 184 okolo, tata 178, mama z 172, wiec oboje z bratem dosc wysocy jestesmy jak na wzrost rodzicow czy dziadkow, wiec cos tam w genach odziedziczyliśmy po 2 pokoleniach w tyl wiec nigdy nie mow nigdy... okaze sie jak bedziesz mial z 19-20 lat ile natura da CI urosnac

dodatkowo podrzucam art odnosnie wzorstu a mozliwosci treningowych
https://www.sfd.pl/art/Trening/Wzrost_człowieka,_a_siła_i_budowanie_mięśni_-a4019.html 
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 57 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1790
a trzeba przestrzegać jakieś dodatkowe zasady aby po prostu lepiej wpłynąć na wzrost?(cos typu wiecej spac itd)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Po redukcji

Następny temat

Ulożenie planu ławka + hantle

WHEY premium