SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Marikka/DT - podsumowanie s. 11

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7685
Witam! W końcu, po kilku latach (!) czytania SFD postanowiłam zasięgnąć porad mądrzejszych ode mnie i zamienić trochę tłuszczu w mięśnie ;)

Wiek : 23
Waga : 63
Wzrost : 163
Obwód w biuście(1) : 91 cm
Obwód pod biustem : 77 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 72,5 cm
Obwód na wysokości pępka : 90 cm
Obwód bioder (3): 95 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 55 cm
Obwód łydki : 35 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : uda, pośladki (widzę po spodniach)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) 4 razy w tygodniu chodzę na różne aerobiki, które są prowadzone na mojej siłowni, czasem jeszcze dodatkowo biegam na bieżni około 50 minut
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane na mleku, kanapki
Co lubisz jeść na obiad : szpinak ze wszystkim, zupy, sałatki
Co jako przekąskę : nie jadam
Co jako deser : nie jadam
Ograniczenia żywieniowe : uczulenie na mięso czerwone, baranina, wieprzowina, cielęcina, wołowina, uczulenie na nabiał, szczególnie mleko i jajka (jem, ale jak się przebiałczę to muszę przestać na jakiś czas i potem jem znowu, pije czasem mleko 0,5% bo mam po nim mniejsze rewelacje niż po pełnotłustym), z tego powodu moja dieta to głównie węgle i węgle niestety kocham.
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : Calkowicie zdrowa, biorę antykoncepcję, często spada mi magnez i miewam skurcze, pękające naczynka (na przykład na udach po wysiłku) ale oprócz takich bzdur to nic mi nie jest. No i uczulenie objawia mi się też skórnie (zaczerwienienia), co widać na zdjęciach.
Preferowane formy aktywności fizycznej: wszystkie w sumie oprócz roweru ;) Teraz chodzę na siłownię, podoba mnie się. Lubię biegać.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Żadne. Tylko witaminy, jak mi czegoś brakuje.
Stosowane wcześniej diety : Białkowa, własna. Odchudzałam się, głodówki też były, ale teraz jem normalnie od kilku lat, nie przejmuję się wagą w sumie, jem co lubię.

W sumie to ja nie chcę schudnąć. A przynajmniej mi nie zależy. Zależy mi natomiast na redukcji tłuszczu, ponieważ wyglądam na więcej niż w rzeczywistości ważę i moje mięśnie, które niegdyś były widoczne, bo dużo więcej ćwiczyłam, teraz gdzieś zaginęły pod zwałami.
Mam jakiś dziwny męski typ budowy (jestem podobna do ojca, z sylwetki też... i mówię całkiem serio), szerokie ramiona, dużą "górę", nigdy nie miałam płaskiego brzucha, nawet gdy jako nastolatka ważyłam ok 50 kilogramów, za to najszybciej widać u mnie zmiany po nogach, nawet teraz gdy zepnę uda,zarysowują mi się mięśnie.

Zarejestrowałam się na potreningu i otrzymałam plan treningowy, na siłowni pan trener rzekł, że mamy wszystkie maszyny i mi pomoże, więc ruszam z treningiem siłowym.

Mój plan:

Co do jedzenia... to tutaj właśnie będę potrzebowała pomocy, bo choć jestem ekspertem w liczeniu kalorii z produktów light, to niestety Wasze diety mnie zabiły, bo nawet nie wiedziałam, ze połowa tych produktów istnieje :D W kuchni jestem beznadziejna, nie znam się na mięsie, bo jem tylko kurczaka, ryb nie umiem jeść, bo z domu nie wyniosłam tej praktyki, idąc do sklepu tylko po etykietach rozpoznaję co przede mną leży, nie mówiąc już o tym, żeby wybrac "ładny kawałek". Tak samo z czerwonym mięsem, po prostu się nie znam. Dobrze, że chociaż rozróżniam warzywa ;) Tak więc jeżeli mogłabym prosić o pomoc w kwestii ryb i czerwonego mięsa, to byłabym wdzięczna. Tymczasem wstawię mój standardowy jadłospis. (zaznaczam, że to nie jest jadłospis zgodny z ideą Ladies SFD, tylko pokazuję czym się żywię, żebyście miały wgląd w moją sytuację. A nowy jadłospis - od jutra popoludnia, jak pójdę po zakupy ;))

Jeżeli chodzi o nawyki, to na całe szczęście jem około 4-5 posiłków dziennie, zależy od dnia, czy mam wolne w pracy itp. i nie podjadam. W ogóle nie lubię słodyczy, nienawidzę czekolady, nie cierpię ciast. Jednak muszę dziennie zjeść pieczywo, bo mam jakieś dziwne uzależnienie od tego smaku ;) Raz próbowałam wytrzymać na Dukanie, ale dosłownie po trzech dniach rzuciłam się na chleb i makaron (jem pełnoziarniste, tyle dobrze) więc odpuściłam sobie takie głupoty. Jakoś tak doszłam do wniosku, że lepiej jeść ten makaron i czuć sie dobrze, niż wpychać w siebie niewiadomo jakie ilosci innego jedzenia, żeby tylko stłumić ten głód węglowy.

No i nie wiem co więcej mogę napisać. Czekam na porady i pociski ;)













Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 188925
progresuj w powtórzeniach jak zrobiłaś tylko 4 a masz zakres 10 to lepiej poczekac troche na tym samym cięzarze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7685
Zdjęcia.
Powiem szczerze, ze myślałam, ze mam większy brzuch z boku patrząc i mniejsze boki z tyłu patrząc -_-'




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10778
Mogę tylko zapytać w jaki sposób objawia się Twoje uczulenie na mięso? Jesteś w stanie jeść tylko kurczaka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2581
Mleko 0.5% wymień na 3.2% lub 2%, odtłuszczone produkty nie są najlepszym wyborem. Masz stanowczo za mało tłuszczu, kobiety powinny jeść przynajmniej 1g/kgmc to znaczy u Ciebie 60g to minimum. Resztę doradzą Ci bardziej obeznane w tym temacie osoby. z
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7685
Boli mnie żołądek, mam problemy jelitowe, tak jakby coś mi w środku łaziło. Czasem mam taki "kamień" w brzuchu. No i skórnie, zaostrza mi się wysypka na ramionach. Tak samo mam po nabiale. Tylko to wtedy, gdy jem codziennie, jak się przebiałczę. Na co dzień teoretycznie jak nie będę jadła do każdego posiłku, nie powinno być problemu. Jako dzieciak byłam na diecie zupełnie bezmlecznej i prawie bezmięsnej, tylko kura, więc teraz te objawy pojawiają mi się jak przeginam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89719
nie chce byc brutalna, ale dosc widac nadmiar ww. naucz sie ryby jesc zatem

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7685
Mleko 0,5% piję, gdyż tak naprawdę w ogóle nie powinnam go pić. Więc zapewne przestanę.

wrong, wiem, ze widać ten nadmiar, ale szczerze przyznałam, że węgle rządzą moim światem. Zakup ryby w sklepie innej niż makrela i tuńczyk będzie dla mnie nie lada wyzwaniem ;)

Zmieniony przez - marikka w dniu 2012-07-14 23:10:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89719
no ale bedziesz krecic sie w kolko, widac, ze masz problemy z regulacja cukru we krwi, insulina, bo tluszcz jest zgromadzony wokol brzucha, na boczkach. Twoim problemem jest przede wszystkich 34g tluszczu, badzmy powazni ja tez lubie pieczywo i to duzo, ale to nie znaczy, ze trzeba je jesc. sa warzywa straczkowe bogate w bialko (?)

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7685
Ale ja się nie upieram, że węgle w takich ilościach są dobre ;) Wrzuciłam jadłospis i obiecuję poprawę! Po to tu właściwie jestem. Jutro poprawię jedzenie i węgle zmniejszą się o połowę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89719
zaczekaj na szefowe, ale od razu wiadomo,ze rozmawiamy o zamianie pieczywa na razowiec i straczkowe

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11162 Napisanych postów 51730 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Matko Bosko Redukcyjno. Takich dietek tutaj jeszcze nie było Magdalena ma rację, węgle polecą w dół i to do konca życia, jeśli chcesz być szczupła, a przede wszystkim zdrowa. Ilość tłuszczu mnie zabiła...

W pierwszej kolejności daj mi porządne zdjęcia całej sylwetki w pozycji neutralnej, bo nie jesteś fitnesską na scenie, żeby się w pozy i napinki bawić. I normalnej wielkości, bo oczu mi szkoda.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spotkanie MASSS na szczycie :]

Następny temat

By cieszyć się jedzeniem w zgodzie z sobą - wykład. z dzialu odchudzanie

WHEY premium