SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mam 13 lat i dużo pytań ;)

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 244 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1721
Na początku bym prosił o mądre opdowiedzi; nie wiesz, nie pisz! Mam tyle pytań że nawet nie pamiętam wszystkich więc w miare będe dopisywał. Prosze mnie nie odsyłać do linków. Dzięki 1.Ile powtórzeń wykonujecie na mase (chodzi mi o schemat czyli np. 10-10-8-6 itp.) 2. (do tych co zaczynali jak byli szczupli) Ile mieliście w barkach cm na początku a ile macie obecnie (pisać staż) bo ja jestem wąziutki nie będe pisał ile bo wstyd i dla mnie zdaje sie nieosiągalne mieć nawet 120cm ;/
3. Jak wiadomo dojrzewam ale mam już 180cm ale mam wąską talie i czasem bolą mnie np. żebra czy to oznacza że rosne?
4.Wszędzie pisze że trzeba mieć diete, jest ktoś kto nie ma diety,
(wiadomo że je sie jakieś konkretne posiłki na mase) nie bierze suplementów nie stosuje cyklów a ma efekty (ile tyjecie rocznie)?
5. Czytałem że co jakiś czas powinno sie zmieniać plan treningowy,
ilu z was jedzie np. od roku na tym samym planie?
6. Przy masturbacji ubywa testosteronu, aminokwasów itd. czyli powinienem sie ograniczyć skoro celem jest "masa" ??
7. Opłaca sie kupić kreatyne na jeden raz (tzn aż mi sie nie skończy) np. przypuśćmy na miesiąc a potem niczym nie podtrzymywać itd.
Narazie tyle. Wszystkim którzy mi pomogą z góry dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 186
Kiedy ja zaczynałem z siłownią to miałem 13 lat :), tylko wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Nigdy nic nie brałem, ćwiczyć w takim wieku trzeba z rozwaga, a mianowicie ja oszczędzałem plecy, wszystkie ćwiczenia, które obciążają kręgosłup i nadal to robię. Moja dieta wygląda tak, że jem wszystko co jest w domu kilka posiłków dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3579 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28289
masz 13 lat zajmij si na razie innym sportem, tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3512
12,10,8,8 Plan zmieniasz co 6-9 Tyg. Niektórzy nie maja Diety co powoduje miejsze efekty. Ja w miesiąc przytyłem 10Kg (ale po przerwie więc pamiec genetyczna odegrała swoja kluczową role)w Zasie masturbacji nie Ubywa Testosteronu az tak wiele (sladowe ilosci) Ale przy momentach uniesienia wzrasta Ci takze ale potem znów wraca do normy. Największe stęzenie Testosteronu jest Odrazu po przebudzeniu.

Zmieniony przez - SoXxX w dniu 2008-03-08 15:04:29

Nie zaznajesz szczęscia ? Ćwicz by być wielkim i odbierać je innym ! For OmiX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3512
A tak wogole ja te wszystkie pytania bym zastąpił jednym "Mam 13 lat czy moge cwiczyć?" Tak Piłka nożna i Basem


Pozdrawiam

Nie zaznajesz szczęscia ? Ćwicz by być wielkim i odbierać je innym ! For OmiX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1629 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 99432
odpowiedzi znajdziesz w wyszukiwarce tak jak hulk lepiej pograj w noge
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 456 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3012
ja bym polecal sporty walki zzapasy,judo,bjj idz ! a podziekujesz mi kiedys :}
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 186 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1893
Jeśli chcesz przytyć to bez diety i uzupełnien typu Gainer Białko naprawde nic zadowalającego nie osiagniesz, tak że dieta przedewszystkim zwłaszcza ze jesteś chudy.

Kreatyna w twoim wieku stanowczo nie. Jesteś przedwszystkim za młody i mało doswiadczony.

a jeśli chcesz robić trening na mase to tak jak rozpisałes jest dobrze 10,10,8,6 :)

JeStEm GoToWy Zap*****LaĆ cIęŻaRaMi KtÓrE nIe ZnAjĄ LiToŚcI...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3154 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 40358
hehe co tutaj sie dzieje 13 latkom juz kaza brac gainery i miec dobra diete ... heheh mlody na diety to jeszcze za wszesnie jescze bedziesz mial na to czas poprostu jedz duzo spij i rosnij ... a kapucyna mozesz walic codziennie nie martw sie

Zmieniony przez - smyryyyy w dniu 2008-03-08 18:01:25

....... IT'S.......
... MY...
....... LIFE .......

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1363 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13270
Weź sobie narazie rób pompki brzuszki i przysiady bez ciężaru.

Instruktor kulturystyki i fitness oraz trener osobisty

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 64 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 644
jak już tak bardzo zależy ci na tym sporcie to potraktuj to rekreacyjnie, nic na żywioł... odpuść sobie na razie robienie masy (a już tym bardziej nie bierz sie czasem za koks)... jeszcze się rozwijasz, a zbyt duży ciężar mógłby to nieco zakłócić, najlepiej zostaw wolne ciężary i poćwicz na maszynach. Naucz się ćwiczyć (technika itd.) to będzie dobra inwestycja na przyszłość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
1.Ile powtórzeń wykonujecie na mase (chodzi mi o schemat czyli np. 10-10-8-6 itp.) - sprawa indywidualna
2. (do tych co zaczynali jak byli szczupli) Ile mieliście w barkach cm na początku a ile macie obecnie (pisać staż) bo ja jestem wąziutki nie będe pisał ile bo wstyd i dla mnie zdaje sie nieosiągalne mieć nawet 120cm ;/- składa sie na to dużo rzeczy np regeneracja dieta itp
3. Jak wiadomo dojrzewam ale mam już 180cm ale mam wąską talie i czasem bolą mnie np. żebra czy to oznacza że rosne?- byłeś z tym u lekarza ???
4.Wszędzie pisze że trzeba mieć diete, jest ktoś kto nie ma diety,
(wiadomo że je sie jakieś konkretne posiłki na mase) nie bierze suplementów nie stosuje cyklów a ma efekty (ile tyjecie rocznie)?
jak nie masz diety to nic ci sie nie stanie ale nie będziesz miał takich przyrostów jak byś chciał .
5. Czytałem że co jakiś czas powinno sie zmieniać plan treningowy,
ilu z was jedzie np. od roku na tym samym planie? jeśli stary plan ci nic nie daje zmieniasz go na nowy jak np 2 miechy ten plan będzie przynosił efekty to nim jedz jak nie to zmien
7. Opłaca sie kupić kreatyne na jeden raz (tzn aż mi sie nie skończy) np. przypuśćmy na miesiąc a potem niczym nie podtrzymywać itd.- wg mnie sie nie opłaca teraz
Narazie tyle. Wszystkim którzy mi pomogą z góry dzięki
a i tu mam kluczowe słowa do powiedzenia :
jesteś za młody do ćwiczenia więc nie przesadzaj poczekaj jeszcze ze 3 -4 lata aż będziesz starszy wtedy dopiero zacznij
teraz basen ,bieganie ,sporty ,sztuki ,walki - itp to ci da dobre podstawy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pianka 5cm ? trafny wybor ?

Następny temat

Denis Sergovskiy

WHEY premium