SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkursowy temat : Prehistoria kulturystyki : kult siły i piękna w cywilizacjach

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 17712

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Solarosa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12132 Napisanych postów 30542 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131011
Wizard89 - aha. Też nie wiem co insynuował solaros.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Taka tylko ciekawość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10028 Napisanych postów 30371 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728697
Myślalem ,że dziś rano uda mnie się wszystko policzyć i skomentować -ale nie było czasu.


Zanim o wynikach -trochę o wnioskach z tego konkursu:

-myślę ,że warto znów coś takiego zrobić-pewnie liczba uczestników też będzie powyżej 6 osób-bo już wiadomo-co się z czym je :)

-pewnie jeszcze w lutym ruszymy z podobnym konkursem

- forma opracowania pracy konkursowej -warto tu także wyciągnąć wnioski:

- warto pamiętać też o zasadach percepcji

czytelnicy łapią z tekstu po pierwszym czytaniu max 50 % info.
Ten procent radykalnie spada,gdy tekst jest mocno jednolity,zbity,gęsty

Jedna ciekawa ilustracja ,zdjęcie trafnie dobrana i zgodna z naszą wypowiedzią to więcej niż 10 tys słów napisanych dodatkowo.


Co do samego ujęcia tematu przez konkursowiczów- ogólnie trochę jestem rozczarowany-spodziewałem się głębszego wejścia w temat i to nie szlakiem sportowym ale ogólno kulturowym (architektura,sztuka,psychologia,polityka,historia,mitologiaa ,religia antropologia itp).

Choćby taki prosty przykład : dlaczego drzwi w zamkach królewskich do sali tronowej przeważnie były bardzo duże?

To zachowało się właściwe do dziś -przekaz podprogowy-by pokazać potęgę,siłę wielkość gospodarza,urzędnika,właściciela itp

Inne elementy -ogromne klamki,wysokie ławki,stoły trony,berła łoża,odzież itp

Nie mówiąc już o budowlach megalitycznych-dlaczego były tak ogromne?



Kwestia "plagiatu" Natalijki:

Wg definicji to nie jest plagiat tylko opracowanie z wybranymi i skopiowanymi informacjami- nie jest to praca do końca polegjąca na własnych przemyśleniach ale odpowiednio dobrać teksty ,to jest także praca twórcza
Sam pomysł z bogatymi ilustracjami,tematami pobocznymi ogolie zrobiło duże wrażenie na forumowiczach,nie zniechęciło też podanie źródeł-bo pewnie wiekszość tam nie zajrzała.


Podliczyłem głosy-przypominam,że głosowanie miało tylko wskazać jedna pracę-drugi i trzecie miejsce było już nieistotne dla wyniku.

Natalijka 9 głosów
Magor 4 głosy
Wizard89 1 głos


Zzgodnie z zasadami nagradzania ze względu na ilość uczestników-w tym konkursie wypada jedna nagroda

Otrzymuje ją Natalijka.

Jutro dokładnie opiszę w temacie nagród.






-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masti

Zanim o wynikach -trochę o wnioskach z tego konkursu:
-myślę ,że warto znów coś takiego zrobić
-pewnie jeszcze w lutym ruszymy z podobnym konkursem
-


Czyli dla pakerów kolejny miesiąc wakacje
Ps w poprzednich konkursach trzech uczestników zostało uznane za tragiczną frekwencję, dziś ta sama ilość napawa Ciebie optymizmem, hm....



Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2016-02-04 00:03:56
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Fajnie by było, gdyby następnym razem było więcej czasu dla oceniających, przynajmniej kilka dni obejmujących cały weekend - żeby ci bardziej zapracowani, co w dni wolne dopiero siadają do komputera, też mogli na spokojnie poczytać i zagłosować...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Już ostrzę sobie pióro. Będzie rewanż. Brutalny rewanż - będziecie czytać płakać i śmiać się na zmianę A obrazki będą wygrzebane z tajnych archiwów KGB. Nie mówiąc o filmie krótkometrażowym, promocyjnej animacji oraz prezentacji z dramatyczną muzyką w tle. Choćby to był temat: "Tryumfujący pochód ziemniaka przez średniowieczną Europę."
Gratuluję Zwyciężczyni.
2

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10028 Napisanych postów 30371 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728697
Uczestników cienko ale napawa mnie optymizmem dyskusja i chęć rewanżu Magora. i pewnie innych obserwatórów.


Czasu będzie wiecej bo temat podam w lutym a finał będzie pod koniec marca i będzie tydzień na oceny.


Dla najznamienitczych pakerów była Ustawka + 35 - kto nie był nich nadal żałuje,bo to było wydarzenie historyczne na poziomie Epic,już krążą legendy na forum :)


Poza tym nadal trwa Projekt 150 kg w 3 miesiące -jak widać toku nie ma-jest 4 uczestników.

Ale są plany zebrać ekipę na 10 kwiecień na zawody w wyciskaniu u Grzegorza Peksy-legendy strongmanów

W planie jeszcze był konkurs typu biceps triceps ale jeszcze się zastanawiam,by się za bardzo nie rozdrobnić ,bo znów wystarują 2-3 osoby a to cienka zabawa.


Ruszymy też z koeljną kratą na lato
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10028 Napisanych postów 30371 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728697
Info o nagrodach i sposobie realizacji w tym temacie


https://www.sfd.pl/Nagrodzeni_w_dziale_+35-t833432-s101.html#post8 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
Nie ukrywam , że wynik mnie... cieszy ;)
jak równie podejście Magora - licze na Ciebie kolejny razem!
Filmik o przejściu ziemniaka może być nadzwyczaj ciekawy.

Konkurs był super ciekawy, wiele sie dowiedziała tworząc prace oraz czytając prace Magora i Wizarda.
Czekam na kolejne akcje gdzie mozna rozwinąć skrzydła.
Dziekuje
może zgłosze się do 150kg w 3mc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ustawka treningowa dla + 35,Poznań 24 styczeń,godz 12:00

Następny temat

Nasze opinie o produktach Hi Tec Nutrition

WHEY premium