SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kazik71- przemiana 2012

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 36143

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak przejdziesz na FBW to zobaczysz jak ruszysz z przemiana :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Dokładnie widać różnicę! Jedziesz dalej Kazik ;)

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 52 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2384
Dzięki za motywujące opinie!
Dzisiaj miałem mały problem z .... śniegiem Mało co nie zrezygnowałem z wyjazdu na siłownię, dwa razy odśnieżałem cały podjazd spod garażu bo jak skończyłem raz to musiałem znowu od początku zaczynać.
Jakoś dotarłem i swoje ACT w całości zrobiłem, 3 obwody po 15 powtórzeń w jednym ćwiczeniu, powoli przymierzam się do wykonania 4 obwodów.
Dietkę staram się trzymać, alleluja i do przodu!






EDIT: Dzisiaj TŁUSTY CZWARTEK !!! Po ile pączków w planie?

Zmieniony przez - Kazik71 w dniu 2012-02-16 07:06:42

STARY CZŁOWIEK I MOŻE!
mój dziennik: http://www.sfd.pl/Kazik71_przemiana_2012-t829314.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 52 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2384
Dzień wolny, regeneracja.
Tłusty czwartek - jednego zaliczyłem co by powodzenie w tym roku mieć. Na więcej sobie nie pozwolę

Dzisiejsza miska, trochę normalniejsza niż wczoraj:




PoTreningu
Jak komponować posiłki?

Każdy posiłek powinien dostarczać porcji warzyw, białka w postaci mięsa lub jaj oraz tłuszczu w postaci oliwy, orzechów, masła. Ograniczeniu drastycznemu powinny ulec jednak węglowodany: najlepiej je spożywać tylko przez 2 godziny po wysiłku fizycznym i nie więcej niż 100 g na dobę, czyli tyle ile jest w woreczku ryżu zalanego szklanką jogurtu naturalnego albo - w ¾ kg ziemniaków. W pozostałych porach dnia węglowodany powinny pochodzić jedynie z warzyw niskoskrobiowych.

Nie musisz liczyć kalorii, bo poprzez staranny dobór produktów żywnościowych twoje łaknienie wyraźnie się zmniejszy. Staraj się jednak nigdy nie przejadać, warto byś od stołu odchodził „najedzony na 80%”.


To z artykułu o gubieniu tłuszczu w okolicach brzucha, czy to jawne herezje są? Czy też reklama diety LC?
Sam zastanawiałem się już nad J/NJ i może kiedyś spróbuję? Wygoda i ponoć duża skuteczność!



Zmieniony przez - Kazik71 w dniu 2012-02-16 20:42:57

Zmieniony przez - Kazik71 w dniu 2012-02-16 20:44:23

STARY CZŁOWIEK I MOŻE!
mój dziennik: http://www.sfd.pl/Kazik71_przemiana_2012-t829314.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10027 Napisanych postów 30368 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728682
byl w przemianach grubass ,przerabial diete j/nj i jakos zniknal z rywalizacji....bylem ciekaw jak mu pojdzie ale...chyba juz nie wznowi przemiany...
ja sam jestem bardzo sceptyczny do tej diety-okreslam ja jako skrajnie pierwotna.
mysle ,ze dla ludzi,sportowcow nie jest jednak dobrym rozwiazaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
No właśnie jak czytałem o przemianach to był grubass a teraz znikł.
Czyżby zagłodził się na śmierć?

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 52 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2384
Po weekendowej "regeneracji" wczoraj zabrałem się ostro do pracy, jednak cały czas zastanawiam się co mam zmienić w moim planie. Jakoś tak podświadomie czuję, że coś jest nie tak. Tyram strasznie na tych ACT i dietkę trzymam ale jedynym odczuwalnym efektem jest zmęczenie, bóle ścięgien, bóle stawów (nie jest to na tyle dokuczliwe by po lekarzach latać ale mimo wszystko..) za jakiś czas nastąpi zniechęcenie i brak motywacji. Czy nie byłoby tutaj na miejscu zmiana w ACT z 3 obwodów na 4 przy zmniejszeniu ciężarów lub zmniejszeniu ilości ćwiczeń z 12 do powiedzmy 8? Teraz robię nadal w takim systemie (redukcja):

-aeroby na rozgrzewkę 5 do 10 minut w zależności na czym robię i czy czuję się rozgrzany,
-przysiady 15 powtórzeń po 40kg
-zginanie nóg na maszynie siedząc 15x45kg
-wyciskanie hantli leżąc na prostej ławeczce 15x(12,5x2)kg
-martwy ciąg 15x45kg
-wiosłowanie w opadzie nachwytem 15x25kg
-arnoldki 15x(10x2)kg
-unoszenie ramion z hantlami bokiem, stojąc 15x(6x2)kg
-unoszenie ramion z sztanga 15x25kg
-wyciskanie francuskie hantlem 15x7kg na każdą rękę
-łydki na suwnicy 15x75kg
-uginanie w nadgarstkach podchwytem 15x25kg
-unoszenie kolan do klatki w zwisie lub spięcia brzucha na skośnej ławce ile da radę
-aeroby 15 do 30 minut zależy na czym robię
Takie 3 obwody z przerwą 2 minutową pomiędzy obwodami. Pomiędzy ćwiczeniami przerwa jedynie na przejście pomiędzy stacjami.

Dietka około 2600kcal (ciężko mi tyle zrobić, przeważnie jest mniej) w tym około 160g białka, 100g tłuszczu i węgli(do wykonania zapotrzebowania)około 240g? Się staram tak trzymać ale to ciężko utrzymać dziennie!

Zmieniony przez - Kazik71 w dniu 2012-02-21 08:33:35

STARY CZŁOWIEK I MOŻE!
mój dziennik: http://www.sfd.pl/Kazik71_przemiana_2012-t829314.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 52 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2384
Ciekawe czy post może pomóc? Dzisiaj zdążyłem popiołem głowę posypać, przedtem zrobiłem swoje. Znaczy zrobiłem pełne ACT na wysokich obrotach, przed 10 minut szybkiego marszu, po 30 minut szybkiego marszu. Miałem niesamowity power dzisiaj i gdyby nie ten popiół to bym pewnie nadal tam chodził
W trakcie isostar lemon, po treningu jovi - waniliowy jogurt do picia, a w domku filet z tilapi z ryżem brązowym i surówką z kapusty pekińskiej, mniam.
Tak się zastanawiam po przeczytaniu arta o błędach w trakcie wiosłowania, czy w przypadku ACT też wskazane są większe ciężary? Czy tutaj jednak można sobie pozwolić na trochę mniejsze?

STARY CZŁOWIEK I MOŻE!
mój dziennik: http://www.sfd.pl/Kazik71_przemiana_2012-t829314.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przy ACT ciezary mniejsze dalekie od max. a nawet od 50% max. Wg mnie zle masz te obciazenia. ACT to trening majacy rowniez role adaptacyjna do dalszych treningow a z tego co piszesz to Cie wyekploatowal. Ile juz go robisz? 8 tyg. i koniec Zregenerowac sie dobrze i przejsc na FBW najlepiej i wowczas stopniowo wieksze ciezary albo przerzucic sie na crossfit - zalezy jaki masz teraz cel.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 52 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2384
Teraz jest szósty tydzień ACT i mam zamiar dociągnąć do tych 8 tygodni, od przyszłego tygodnia wprowadzę 4 obwód ale to na razie są plany a okaże się co będzie. Po tych 8 tygodniach planuję FBW jeszcze nie wiem w jakiej formie, na zastanowienie mam jeszcze 2,5 tygodnia. Niesamowicie kręci mnie crossfit ale też tak samo się go boję z paru względów, na dzień dzisiejszy o zrobieniu x podciągnięć nachwytem mogę zapomnieć to samo z pompkami, chociaż jak popatrzeć na filmiki to mało kto podciągnięcia robi siłowo?




I tak przez pół godziny

Co do kondycji potrzebnej przy wykonywaniu takiego crossfitu, czy to na pewno dla 40 latka będzie bezpieczne?

Jeszcze dopytam o te moje ACT, czyli wnioskuję, że mówiąc o złych ciężarach uważasz, że są za duże?

Zmieniony przez - Kazik71 w dniu 2012-02-23 10:28:39

STARY CZŁOWIEK I MOŻE!
mój dziennik: http://www.sfd.pl/Kazik71_przemiana_2012-t829314.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZABAWA W TRENING ,czyli cd.Dziwnego Dziennika

Następny temat

trening 45 latka + suplement, dieta i trening na zmniejszenie obwodu brzucha :)

WHEY premium