SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak trenować na basenie ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37
Witam,

Chciałbym ćwiczyć na basenie aby przepłynąć ok 500m bez zatrzymywania się czy chwytania lin, problem w tym, że minęło sporo czasu (1, 2 lata) jak nie ruszałem się prawie w ogóle i po 6 basenach długości 25m czuje, że zwrócę śniadanko.
Chciałbym zapytać jak rozpocząć praktykę z pływaniem, żeby nie obciążyć się za mocno ale też żeby nie za słabo. Jak często ? jak długo ? jakim stylem ? żeby było optymalnie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1403
Masować, a co do diety to takiej spisanej i wyliczonej na razie nie mam. Po prostu jem zdrowo + wysokobiałkowe rzeczy.


EDIT : Oj sory pomyliłem wątki myślałem, że jestem w swoim :DD


Zmieniony przez - Dizze w dniu 2013-12-15 22:18:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Ile pływałeś? Jak u Cieibie z techniką ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37
pływałem jak byłem mały rodzice mnie zapisywali na jakieś lekcje grupowe indywidualne itp. więc np. kraulem idzie dobrze jeżeli chodzi o technikę, może gorzej z żabką którą pływam baz zanurzania głowy (dużo osób zanurza) i rękoma ruszam jednocześnie z nogami (niektórzy na zmianę), fakt, że długo na basenie nie pływałem w sumie bardzo długo :) no ale dlatego pytam, żeby efekt uczęszczania nie był odwrotny do zamierzonego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
jak masz glowe w gorze ciagle to nie zabka tylko pseudozabka, na ile przed plywaniem jesz sniadanie i z czego sie ono sklada?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1403
jak masz glowe w gorze ciagle to nie zabka tylko pseudozabka

Albo żabka ratownicza :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3294 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19444
Proponuję pływać intensywnie, coś w rodzaju jakbyś robił trening interwałowy - daną długość przepłyń z maksymalnymi swoimi możliwościami, a potem zwalniasz i nabierasz sił, i tak w kółko, aby Ci się tętno stabilizowało. Pływanie to też sprawa kondycji, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyś raz na jakiś czas poszedł pobiegać do parku albo na bieżnię na siłownie

Projekt Masa 2014, czyli KUREK nie zniknie!
http://www.sfd.pl/KUREK_nie_zniknie__masa_zimą_2013_[DT]-t994269.html

[ART] Dlaczego białko to nie magiczny proszek i czemu z kreatyną warto poczekać?
http://www.sfd.pl/[ART]_Dlaczego_białko_to_nie_magiczny_proszek_i_czemu_z_kreatyną_warto_poczekać_-t1004088.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 295 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1942
W żabce zanurzaj głowę, robi to dobrze na płuca bo regulujesz oddech. Co ci można więcej doradzić... sprawa kondycji, im częściej będziesz chodził pływać tym szybciej nabierzesz upragnionej formy. (W sumie to musiałeś sie baaardzo zasiedzieć, bo ja nie pływałem 2-3 lata a w piatek wyskoczyłem na basen i 20 długości bez odpoczynku :) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37
dzięki za odpowiedzi w ogóle :)
BPL-G
na ile przed plywaniem jesz sniadanie i z czego sie ono sklada?

Zawsze unikam jedzenia na 2 h przed pływaniem, bo zawsze jak jestem na basenie czuje sie nie dobrze i wiem, że kilka następnych basenów i zwyczajnie zwymiotuje. Przeważnie jem płatki śniadaniowe, to dobrze, czy źle ?
tomekkurek
sprawa kondycji, im częściej będziesz chodził pływać tym szybciej nabierzesz upragnionej formy.

Czyli nie ma jakiś ograniczeń liczby dni w tygodniu kiedy pływam w stosunku do faktu, że dopiero zaczynam ?(oczywiście na logikę, bez przesady, ale im częściej w tygodniu tym lepiej ? organizm nie potrzebuje jakieś regeneracji dwu dniowej albo coś takiego ?)
KUREKski
Proponuję pływać intensywnie, coś w rodzaju jakbyś robił trening interwałowy - daną długość przepłyń z maksymalnymi swoimi możliwościami, a potem zwalniasz i nabierasz sił, i tak w kółko, aby Ci się tętno stabilizowało.

To w jednym dniu ile być na basenie żeby w ten sposób pływać ?

Zmieniony przez - wioselko92 w dniu 2013-12-15 13:54:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
platki sniadaniowe slaby pomysl daj np. owsiane moga byc w postaci omleta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37
Szczerze to nie wiedziałem, że będzie taki problem z tymi płatkami. Czytałem inne posty i spektrum różniących się między sobą zaleceń jest co najmniej duże. Jedni polecają z wodą bo nie ma laktozy, inni wręcz przeciwnie z mlekiem 0-2% w zależności od tolerancji na w/w składnik, jedni polecają błyskawiczne bo są "błyskawiczne" inni mówią, że nie polecają bo mają wysoki IG i są najbardziej przetworzone, inni zalecają górskie, inni zwykłe. Osoby, taka jak ja, która widzi pierwszy raz zalecenie przejścia na płatki owsiane z tak dużym wachlarzem opcji lekko się zgubiła. Czy mogą kupić płatki owsiane zwykłe, przygotować je tak jak stoi na opakowaniu, pomieszać z mlekiem np. 0.5% i koniec ?

Zmieniony przez - wioselko92 w dniu 2013-12-15 19:45:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1601
jak już ktoś wczesnie wspomniał interwały ja cwicze 2 razy w tygodniu po 1h i jestem 1 w moim miescie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moje plecy .

Następny temat

MasówkaProblem

WHEY premium