SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z tym BMI i jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne w moim przypadku?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1097

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 224
Cześć, na wstępie chciałem się zapytać o pewną rzecz, jak to jest z tymi kaloriami aby przybrać na wadze? Otóż, mam 184cm wzrostu, 19 lat i dość szybką przemianę materii + mam szczupłą sylwetkę. Obecnie waże 65kg (wcześniej 59kg kilka msc temu)
Ile tak muszę dziennie utrzymywać kcal aby skutecznie i systematycznie przybierać na wadze? Jedne kalkulatory podają że 2900kcal inne że 3500 a i niektóre z 3700, jak to jest w moim przypadku, dałby ktoś radę doswiadczony podpowiedzieć ile czego mi potrzeba? Dodam jeszcze że sysatematycznie ćwicze sobie z aplikacją Ćwiczenia w domu i robię wyzwania calego ciała i dolnej partii + jedne z sektorów ciała np. Plecy, ramiona itd. Dlatego nie grozi mi raczej zalenie tłuszczem, ale podbudować się trzeba aby nie było widać np. żeber i mojego lekkiego problemu z kurzą klatką piersiową :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Wskaźnik BMI nie jest wartościowy w kwestii wyglądu sylwetki i zdrowia. Bierze on pod uwagę zbyt mało danych. Polecam sugerować się poziomem tkanki tłuszczowej i wyglądem sylwetki.

Wracając jeszcze do zapotrzebowania kalorycznego, to jak najbardziej może ono wyjść inne w zależności od wyliczeń wzorem, czy kalkulatorami. Możesz ewentualnie wyciągnąć z nich średnią. Jak obwody nie będą szły w górę, to dodasz 200 kalorii.

Sugeruję również wprowadzić solidny trening siłowy, a nie ćwiczenia w domu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9061 Napisanych postów 82756 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699878
Nie korzystaj z kalkulatora
zapotrzebowanie kaloryczne wylicz wg wzoru j/n
https://www.sfd.pl/-t276436.html 

Jeżeli Twoim celem jest masa to dodajesz do otrzymanego wyniki ok 300 kcal

https://www.sfd.pl/-t1135440.html - Źródła białka w diecie.

https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.

https://www.sfd.pl/-t1135388.html  - Źródła węglowodanów w diecie.

W rozkładzie makroskładników na początek przyjmujesz białko 2 g , tłuszcze 1-1,5 g na kg masy i reszta kalorii z węglowodanów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9061 Napisanych postów 82756 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699878
Pozatym pamiętaj,że należy ćwiczyć całe ciało, a nie tylko wybrane partie mięśniowe. Oczywiście warto ukierunkować trening pod swoje priorytety i niedoskonałości, zachowując przy tym równowagę w rozwoju sylwetki. Zbyt częste trenowanie tylko wybranych partii mięśniowych, może doprowadzić do dysproporcji sylwetki.
W przypadku, gdy nie wiemy, które ćwiczenia są dla nas odpowiednie, warto skorzystać z pomocy trenera na siłowni, który ułoży indywidualny program treningowy. Dzięki temu nie tylko oszczędzimy swój czas, ale także nie popełnimy błędów, wykonując dane ćwiczenia i nie narazimy się na kontuzje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 224
Wiem o tym, staram się zawsze aby były ćwiczenia na całe ciało albo chociaż żeby o nie zahaczało, co do wzoru to jest on dosyć skomplikowany haha, ale jutro spróbuje na spokojnie wyliczyć :)
Mam tylko jedno pytanie czy jest możliwe abym zakrył ten lekko widoczny defekt kurzej klatki piersiowej przy właśnie tym przebraniu na masie (planuje dobić do 75kg) i jednoczesnym systematycznym ćwiczeniu ciała oraz klatki piersiowej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9061 Napisanych postów 82756 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699878
Wstaw foto sylwetki , zobaczymy jak to wyglada .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 224
Aktualnie wygląda to tak:

https://iv.pl/image/GtkVIdd 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Ile obecnie kalorii spożywasz, jaki podział BTW, czy po prostu masz zamiar zabrać się za to wsyztsko od zera.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 224
Obecnie dziennie moja minimala liczba kalorii to 2800kcal chociaż staram się zazwyczaj trzymać powyżej 3100
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 224
Na podziałach się totalne nie znam, pomocna dla mnie jest aplikacja Fitatu która mi wszystko wizualizuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9061 Napisanych postów 82756 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699878
„ Wiem o tym, staram się zawsze aby były ćwiczenia na całe ciało albo chociaż żeby o nie zahaczało, co do wzoru to jest on dosyć skomplikowany haha, ale jutro spróbuje na spokojnie wyliczyć :)
Mam tylko jedno pytanie czy jest możliwe abym zakrył ten lekko widoczny defekt kurzej klatki piersiowej przy właśnie tym przebraniu na masie (planuje dobić do 75kg) i jednoczesnym systematycznym ćwiczeniu ciała oraz klatki piersiowej?„
——————
Trenuj porządnie a sylwetka będzie się kształtowała tak jak należy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33170 Napisanych postów 23255 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278259
Wskaźnik BMI nie jest wiarygodny ponieważ podaję stosunek wagi do wzrostu i np dwóch osobników tego samego wzrostu o tej samej wadze ale jeden kulturysta mocno umięśniony a drugi bardzo otyły z samym tłuszczem będą mieli dokładnie taki sam wynik BMI . Liczy się kompozycja i skład ciała.Odnośnie kalorii dostałeś już w odpowiedzi wyżej



Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2020-09-09 06:53:27

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2020-09-09 06:54:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na redukcję do oceny

Następny temat

Zbyt szybki spadek masy ciała + prośba o rady odnośnie utraty tkanki tłuszczowej

WHEY premium