SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z tym olejem lnianym???

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 95 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1875
No wlasnie...moj trener poradzil mi abym pila go 3xdziennie po 1 lyzeczce przy dietce na utrate tkanki tluszczowej.podobno stabilizuje on poziom insuliny i czlowiek nie ma ochoty na slodycze.I swieta racja!w ciagu 1,5 miesiaca zjadlam jednego batona!(co w moim przypadku jest wrecz cudem).natomiast dzisiaj w archiwum wyczytalam ze olej lniany pije sie przy robieniu masy...i troszeczke sie zdziwilam...jakie wlasciwosci ma on tak naprawde???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Tłuszcze w naszej diecie są istotnym elementem utrzymania prawidłowego zdrowia. Bardzo ważne jest jednak to, ile i jakie tłuszcze spożywamy. Ilość tłuszczów w diecie uzależniona jest od rodzaju diety, jaki wybierzemy. W diecie low carb, w której bazujemy na tłuszczach, węglowodany stanowią od 30 do 150g w ciągu dnia. Białko standardowo 2 g/kg masy ciała a reszta wyliczeń kcal pochodzi z tłuszczów. Mogą być to więc spore ilości. W sytuacji diety zbilansowanej ilość białka zakładamy na podobnym poziomie. Tłuszcze 1 g/kg masy ciała a reszta kcal z węglowodanów. Zakładając więc, że ważymy 100 kg, dostarczyć należy 100 g tłuszczów w ciągu dnia.

Wiedząc jakie ilości stosować, skupić należy się na proporcjach kwasów tłuszczowych. Standardowo zaleca się podział 50:30:20, gdzie 50 to jednonienasycone kwasy tłuszczowe, 30 nasycone kwasy tłuszczowe i 20 wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Z kolei stosunek omega 3 do omega 6 warto trzymać w proporcji 1:1-1:4, gdzie 4 to omega 6.

Olej lniany jest źródeł wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, a dokładnie kwas ALA. Olej ten jak najbardziej można spożywać. Jednak raczej nie więcej niż 15-20 ml dziennie, aby zachować proporcje w stosunku do innych kwasów. Warto zwrócić uwagę na to, aby olej ten był budwigowy, wysokolinolenowy. Stosować go należy tylko na zimno a przechowywać w lodówce. Raczej nie dłużej niż miesiąc po otwarciu. Warto, aby miał ciemną butelkę.

Więcej informacji na temat oleju lnianego znajdziemy tutaj: http://potreningu.pl/articles/3299/piec-zaskakujacych-faktow-na-temat-oleju-lnianego

Dostarczając kwasy tłuszczowe ALA w dalszym ciągu będzie nam brakowało tych ważniejszych, czyli EPA i DHA. Warto w takiej sytuacji wprowadzić suplementację: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Omega_3-opis34957.html

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2483 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25845
ja tez pilem olej lniany ale robiac mase.Slyszalem ze mozna go pic w trakcie odchudzania , wiekszym problemem dla mnie jest moment przejscia przez gardloPs Ty sie odchudzasz???????


...POZDRAWIAM...

....POZDRAWIAM....Q z kRk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 95 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1875
Jestem w trakcie kuracji z therma pro.Chce sie ladniutko wyrzezbic.Chcesz to mozemy teraz pogadac na jakims czacie.Juz sciagnelam gadugadu.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2483 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25845
ok jakie masz GG?


....POZDRAWIAM...

....POZDRAWIAM....Q z kRk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Olej lniany jest bogaty w tłuszcze NKKT -niezbedne dla naszego organizmu. Celem picia go podczas diety jest własnie zapewnienie tych niezbednych kwasów tł. oraz zawartych w nim witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Czesto przy diecie redukcyjne-na utrate wagi brakuje w naszym dziennym jadłospisie produktów z zawartością tłuszczu i to sie moze źle odbić na naszym zdrowiu.

Te 3 łyzeczki oleju maja właśnie zapewnić niezbedna ilość dobrych tł do funkcjonowania org.

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2483 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25845
ale chodzi o lyzeczki { do herbaty } czy lyzki { do zupy]??



....POZDRAWIAM....

....POZDRAWIAM....Q z kRk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Faceci cwicząc na masę stosują olej lniany gdyż zawarte w nim kwasy tłuszczowe (niekoniecznie wyłącznie nienasycone) biorą udział w produkcji testosteronu co podobno zwieksza jego ilość.
W przypadku odchudzających się kobiet trudno liczyć na zwiększoną produkcję test. natomiast przydatne mogą być własnie NNKT. Dlaczego akurat olej lniany - nie wiem. Oliwa z oliwek jest znacznie tańsza i kto wie czy nie zdrowsza. Wypadałoby zapytać trenera.

Moderator Odżywianie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
:)to znowu ja:) chyba wiem o co może chodzić z tym olejem.
Olej lniany ma wysoką tzw. liczbe jodową(patrz encyklopedia w onet.pl), okreslającą ilośc jodu w substancji. Jod, bierze z kolei udział w produkcji hormonu tarczycy, tyroksyny, a tyroksyna pobudza procesy utleniania we wszystkich tkankach, wzmaga wchłanianie glukozy z przewodu pokarmowego i jej zużycie przez komórki, pobudza rozpad tłuszczów do kwasów tłuszczowych i glicerolu. Hormon ten jest bardzo ważny dla rozwoju fizycznego i psychicznego młodych organizmów.Byc może Twój trener chce osiągnąc taki efekt jak przy lekkiej nadczynności tarczycy tzn przyspieszenie czynności serca, utrata wagi co jest wynikiem wzrostu przemiany materii o 40 - 80%(ale to już przy nadczynności tarczycy jako chorobie).
pozdrowionka


smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Panowie i panie. Nie znam się na liczbie jonów itp., ale wiem na pewno, że do zbliżających się Mistrzostw Polski w kulturystyce część zawodników z czołówki przygotowywuje się robiąc rzeźbę właśnie na oleju lnianym.
W skrócie wyglada to tak: dużo białka i oleju lnianego i ok. 50-100g węglowodanów dziennie. Szczegóły będę znał niedługo, gdyż przyszły (mam nadzieję) mistrz Polski obiecał zdradzić mi wszystkie tajniki tej najnowszej diety kulturystów. A efekty są imponujące. Rzeźba idzie niesamowicie a waga nie spada.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Sonbaty chylę czoła, ale isnieje pewna róznica między spożywaniem 3 łyżek oleju dziennie a tłustej diecie, w kórej nie ma wogóle węglowodanów, które zostały zastąpione tłuszczem.

Moderator Odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Niestety, ale czołowi kulturyści nawet będąc na tłuszczowej diecie jednak potrzebują trochę węglowodanów. Jeśli znasz się na rzeczy to wiesz dlaczego.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jogurt ?

Następny temat

ALKOHOL... A KULTURYSTYKA

WHEY premium