SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na redukcję do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 196
Witam!
Parę osób na forum odświeżyło mi głowę co powinienem zrobić, więc przygotowałem plan dla siebie na redukcję, proszę o ocenę.
Kilka informacji o mnie
Wiek :27
Płeć : mężczyzna
Wiek : 27
Waga : 77
Wzrost : 181
Obwód klatki : 94
Obwód ramienia : 48
Obwód talii : 85
Obwód uda : 55
Obwód łydki : 39
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 20%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : narazie żadnych
Odżywianie : dostosuję sie do wszystkiego
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : żadnych
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia/aeroby/interwały
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kiedyś clenbutrexin jako spalacz teraz nic
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : dawno temu redukcyjna

Do śniadania zamierzam codziennie łykać zestaw witamin plus omega 3-6-9, 2 dni w tyg mięso zastąpi ryba (tuńczyk,łosoś), ryż czy kasza również będą zmieniane na ziemniaki czy makaron.
Zapotrzebowanie wyliczone na 2830~
Cel 2450 (B:156,T:78, W:281)
W dni nietreningowe odżywka białkowe która jest uwzględniona ok. godziny 19:30 może być przerzucona do śniadanie, chyba, że nie ma takiej potrzeby (proszę o opinię)
Trening 3x/t FBW po którym będą aeroby stopniowo 1tyg 20min zwiększane o 5minut w każdym tygodniu.
Plus 1 dzień wolny od treningu aeroby
Co myślicie o zażywaniu kreatyny/bcaa, jeśli mam mało mięśni i w sumie mało do stracenia?
Mam nadzieję , że uwzględniłem wszystko co chciałem napisać, proszę o opinie, z góry dzięki!








Zmieniony przez - Erion00 w dniu 2020-09-08 18:45:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Zacznij od 2600kcal, nie schodź za nisko na starcie
Nie dodawaj co tydzień aerobów tylko wtedy kiedy nie widać progresu/pojawia się zastój
bcaa przed i/lub w trakcie treningu 1g na 10kg masy ciała (bcaa, a nie produktu, bo produkty w masie mają jeszcze inne dodatki np. smakowe)
kreatyna nie zaszkodzi, jest to tani produkt, który nie spowoduje, że zbiedniejemy, a może pomóc, choć możesz sobie zacząć najpierw bez, a dorzucić za kilka tygodni, nie zrobi to większej róznicy, ale wtedy po tych kilku tygodniahc jak już będzie "ciężej" lepiej odczujesz jej działanie
śniadanie - brak źródła białka
reszta ok, jak bedziesz mieszał produkty to będzie dobrze, dodałbym tylko więcej warzyw do posiłków chociaż te 200g na posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 196
DJ_DoDo
Zacznij od 2600kcal, nie schodź za nisko na starcie
Nie dodawaj co tydzień aerobów tylko wtedy kiedy nie widać progresu/pojawia się zastój
bcaa przed i/lub w trakcie treningu 1g na 10kg masy ciała (bcaa, a nie produktu, bo produkty w masie mają jeszcze inne dodatki np. smakowe)
kreatyna nie zaszkodzi, jest to tani produkt, który nie spowoduje, że zbiedniejemy, a może pomóc, choć możesz sobie zacząć najpierw bez, a dorzucić za kilka tygodni, nie zrobi to większej róznicy, ale wtedy po tych kilku tygodniahc jak już będzie "ciężej" lepiej odczujesz jej działanie
śniadanie - brak źródła białka
reszta ok, jak bedziesz mieszał produkty to będzie dobrze, dodałbym tylko więcej warzyw do posiłków chociaż te 200g na posiłek

Super dzięki za info, wstawiłem poprawkę , tak jak wyżej w dzień nie treningowy 30g odzywki bialkowej wleci do sniadania czyli łącznie w dni nietreningowe 40g odzywki na sniadanie plus więcej warzyw do 200g i drugi posiłek również dochodzi papryka, proszę o opinie czy to wystarczy
,wstawiam zdj do wglądu







Zmieniony przez - Erion00 w dniu 2020-09-09 18:38:43

Zmieniony przez - Erion00 w dniu 2020-09-09 19:02:13

Zmieniony przez - Erion00 w dniu 2020-09-09 19:30:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
białko po treningu pijesz o 20, a o 20:45 posiłek, wcześniej tego nie wychwyciłem, więc od początku:
mówiąc, że w śniadnaiu brak źródła białka nie chodziło mi o dodanie 10g żeby tylko było "źródło" białka, ale jakaś sensowna jego ilość
tego białka po treningu nie musisz pić od razu, w ogóle go nie musisz pić, przerzuć to białko do innego posiłku np. śniadania, ale przerób trochę te posiłki w taki sposób, żebyś w kolacji po treningu dostarczył pełnowartościowy posiłek z białkiem, tłuszczem i węglowodanami

P.S.
uprzedzę pytanie - nie, nie musisz bać się jedzenia na noc, szczególnie po treningu


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2020-09-10 08:15:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76039 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754897
W diecie masz odżywkę białkową. Myślę, że warto wiedzieć po co i jak należy ją stosować. Po Twoich pytaniach wywnioskować można, że nie do końca zdajesz sobie z tego sprawę. Odżywkę białkową stosujemy zgodnie z brakami białka w diecie, a nie cyklicznie, żeby stałe wprowadzać ja w plan. Jeżeli nie możesz zjeść źródła białka w posiłku, np. mięsa, ryb, jajek, czy nabiału, to uzupelłiasz braki odżywką. Nie ma znaczenia kiedy to zrobisz.

https://potreningu.pl/articles/4848/odzywka-bialkowa--instrukcja-obslugi

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 196
Dzięki panowie za tak obszerne wypowiedzi ;) zmieniłem według zaleceń , mam nadzieję , że teraz wszystko gra.
Jeszcze jedno pytanie, jeżeli np wrzucam w miejsce ryżu, np kaszę gryczaną , wtedy spadają ww i wchodzi wiecej białka to czy muszę odejmować białko i dodawać ww w innym posilku czy takie zmiany 5-7~g nie zrobią różnicy ? Również np zamiana kurczaka na łososia czy np wołowinę. Jak to wygląda?
pozdrawiam!









Zmieniony przez - Erion00 w dniu 2020-09-11 18:54:34

Zmieniony przez - Erion00 w dniu 2020-09-11 19:11:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76039 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754897
Przecież od tego właśnie masz dziennik żywieniowy potreningu.pl. Wprowadzasz kaszę gryczaną i wszystko masz wyliczone. Wiesz ile pozostaje Tobie składników odżywczych do spożycia w ciągu danego dnia. Nie musisz więc szczególnie się nad tym zastanawiać. Poza tym, ważna jest ilość kalorii i składników odżywczych w perspektywie xx dni, np. tygodnia, a nie jedynego dnia, czy nawet jednego posiłku. Jeżeli dziś zjesz o 200 kalorii zbyt dużo, to jutro, czy pojutrze zjesz o 200 kalorii mniej. Nie ma sensu przejmować się szczegółami.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 196
Dzięki pięknie chłopaki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 111 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3848
jak zrobić taki obrazek z posiłkami ? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza dieta odchudzająca

Następny temat

Jak to jest z tym BMI i jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne w moim przypadku?

WHEY premium