SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Intermitten fasting - co zrobić, żeby post przynosił efekty?

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 188552

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 4345 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31239
wlicz na "oko" inaczej tego nie obliczysz :3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Przyjmij sobie stała wartośc obiadów w szkole i wliczaj je w bilans zawsze tak samo.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 321 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12211
Ok Przyjmę że obiad to ok 700 kalorii. Czy będzie ok jak poza obiadem będę dostarczał ok 120g białka, 150 węglowodanów? tłuszcze postaram się obciąć do minimum.

"Jakąkolwiek obierzecie sobie karierę, postawcie sobie w niej cel wzniosły.
Miejcie kult wielkich ludzi i wielkich rzeczy."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 100
Witam. Mam parę pytań co do diety IF. Jestem na niej już prawie 2 miesiące. Początkowa waga 75 (przy wzroście 175 cm, endomorf), obecnie ok 65 kg. Gdy zaczynałem dietę miałem tak na oko 27% bf'a, a teraz myślę, że jest 20%. Podejrzewam więc, że robię coś nie tak, gdyż przy takiej wadze spodziewałem się znacznie mniejszego procenta tkanki tłuszczowej. Co do diety, staram się jeść po 16 i zjeść wyliczone kalorie (do 1800) w ciągu godziny. Jem obiadki domowe, więc nie jest to najgorsze źródło kalorii z możliwych, są witaminy, makroskładniki, itp. W dodatku od 2 tygodni moje ćwiczenia ograniczały się do treningu na brzuch, pompek i podciągania się, bo miałem nogę w szynie. Teraz założono mi gips i zabroniono stawania na nodze przez 2- 3 tygodnie, więc muszę odpuścić sobie trening. Skoro więc nie ćwiczę, to powinienem zrobić przerwę w tej diecie? Obawiam się, że bez pracy mięśni to głównie one spalą się na tej redukcji, ale z drugiej strony jak zrobię ok. 3 tygodniową przerwę to co dalej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Nie musisz robić przerwy od IF, gdy nie masz treningów.
Czy dobrze zrozumiałem, że jesz całe swoje zapotrzebowanie w ciągu 1 godziny?

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 100
Tak. I też chce się dopytać czy to nie jest zbyt szkodliwe dla organizmu. W niektórych artykułach o IF czytałem żeby zaczynać od 8-godzinnego okienka żywieniowego, później 4 godziny, a że desperacko chciałem zrzucić zbędne kilogramy i tłuszcz (wiele razy podchodziłem do różnych diet, jednak bez pożądanych efektów) to pomyślałem, że sobie zminimalizuje okno żywieniowe na maxa. Teraz jednak dochodzę do wniosku, że takie rozpychanie żołądka jest niebezpieczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Tu nie chodzi tylko o rozpychanie żołądka. Skoro przez 2 miechy jadłeś tylko przez 1 godzinę w ciągu doby, to nie zdziwiłbym się, gdyby poleciało Ci bardzo dużo mięśni i gdyby metabolizm zwolnił Ci dość solidnie. Jak czytałeś, żeby zacząć od 8 godzinnego okna, to tak powinieneś zacząć, a nie eksperymentować na własnym organizmie.

Nie chudnie się od okna żywieniowego, tylko od deficytu kalorycznego. Wydłuż okno przede wszystkim do co najmniej 6 godzin, a najlepiej do 8.
Nawet nie wiem, czy nie lepiej by było gdybyś na jakiś czas w ogóle zrezygnował z IF, po tym, co zrobiłeś.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 100
Ok, dzięki wielkie za wskazówki. Przejdę do 8 godzinnego okna. I tak w sumie jestem zadowolony, bo przez te 2 miesiące pozbyłem się złych nawyków żywieniowych (kolorowe napoje, słodycze, fast-foody, itp.), co jest jednym z trudniejszych elementów wszelkich diet :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 111
Sprawdź co jest w tym posiłku i postaraj się podliczyć na oko. Btw. ja na IF nie patrzę na makro, tylko na kalorie i spadło mi 9kg więc raczej nic ci się nie stanie jak nawet tego nie wliczysz.

Zmieniony przez - Indera w dniu 2014-03-10 16:50:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Policz to na oko. Jednak polecam zwracać uwagę nie tylko na kcal.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Intermitten fasting czyli przerywany post – z czym to się je?

Następny temat

Intermittent fasting: korzyści i kontrowersje

WHEY premium