SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość nabiału w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1193

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
Witam.
Mam dziennie jakiś rodzaj mięsa do zjedzenia, ale czy mogę nabijać tym serkiem białko? Moj cel to około 250g białka więc taki serek to tania opcja
37g białka na kubek. Spokojnie wciągnę 3 w ciągu dnia, reszta mieso


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Zgadzam się z wypowiedziami moich poprzedników. Poziom tkanki tłuszczowej jest bliski wartości 20 procent. W takiej sytuacji jak najbardziej warto redukować nisko, po to, aby późnej budować lepszej jakości mięśnie. Jakbyś zaczął z obecnego poziomu, to za trzy miesiące byś skończył z otłuszczeniem organizmu, co byłoby źle dla sylwetki, a przede wszystkim zdrowia. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Jak dobrze trawisz nabiał to nie widzę przeciwwskazań aby był stałą w Twojej diecie. Sam regularnie używam serków wiejskich czy skyrów w swoim jadłospisie. Są bardzo wygodne, bo nie trzeba nic przygotowywać tylko otwierasz i wcinasz, czy to na słodko zjesz ze słodzikiem/aromatem/cynamonem/owocami/sosami czy z jakimś warzywem typu pomidor wejdzie aż miło ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
nie mam problemu z trawieniem nabialu. z rana 5 jajek, odzywka, potem kurczak i reszta z serkow. pasuja mi bardzo bo otwierasz i jesz, jak napisales. kiedys 3 wciagnalem. 110 g bialka w 10 minut. extra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
Z jednej strony niby nie powinno być nic złego skoro nie masz problemów ze strony ukłądu pokarmowego ale jednak będziesz jadł codziennie 900g takiego serka a do tego w ciągu dnia pewnie wpadną inne źródła nabiału więc żeby po jakimś czasie się nie pojawiły problemy . Kolejna sprawa to taka ze źrodła makroskładników pasuje urozmaicać i żebyś nie bazował tylko na piersi i serku , inna sprawa to czy potzreba ci az taka ilość białka w diecie bo 250 g to bardzo duzo , chyba że twoja waga to 100+ a ty jesteś na redukcji i masz większą podaż akurat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
zawsze powinnismy nasza diete starac sie urozmaicic.
oczywiscie jezlei bedziemy patrzyli tylko i wylaczenie matematycznie na nasze makro, liczy to tutaj okaze sie, ze moozemy nawet uzupelnic diete np. tavbliczka czekolady, jako element tluszczy i weglowodanow. Jednak liczy sie tez funkcjonalnosc, wartosc odzywcza, profil aminokwasow itd. gdzies powinienes znalezc w tym wszystkim zloty srodek i balans. 100g bialka z nabialu, przy 250 g calkowitej podazy moze byc jeszcze do przyjecia, jak Twoj organizm nie bedzie sie buntowal.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Moje zdanie jest takie że jeżeli dobrze się po nim czujesz, nie masz żadnych nietolerancji pokarmowych, dobre trawisz laktoze to nie ma żadnego problemu żebyś nawet te trzy takie pudełeczka zjadał ;) Reszte uzupełnić z mięsa ryb czy wheya i będzie też ok ;)
Wiadomo tutaj najgorszą opcją by było całe 250g białka władować z takich serków ;p hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
Tak właśnie robię, whey po treningu, 3 kubki serka w ciągu dnia, 500g kurczaka bądź indyka bądź czerwonego jak na promocji i 5 jajek. Myślę że tym zaspokojam zapotrzebowanie na białko
Ogólnie celem jest redukcja przy treningu fbw. Wydaje mi się że trochę za dużo fatu mam, ale też mięśni nie ma mało więc tak trochę się miotam z wybraniem celu...

Ps. Pomoże ktoś obrać cel na podstawie zdjęcia sylwetki?


Zmieniony przez - Lamatron w dniu 2022-03-28 10:09:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Jak najbardziej z tymi źródłami białka jest ok. Więc nie masz czym się przejmować ;)
wstaw zdjęcie to zobaczymy co tam Ci trzeba, to znaczy może nie co Ci trzeba a co naszym zdaniem by bylo najlepsze dla Ciebie żeby teraz zrobić. Bo niestety ale przy pewnym poziomie bf nie ma co budować dalej mięsa bo jedyne co się dobuduje to fat a nie mięso ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
Okej, leci zdjęcie sylwetki.
Kiedys byłem bardzo otyły (120kg) więc sa rozstępy i wisi brzuch oraz boczki.
Co możecie mi doradzić?
Chce zachować mięśnie a palić fet.
W domu ławeczka i hantle.





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Moje zdanie jest takie że ja bym spróbował to wyciąć jeszcze ile się da, przypiłować się i dociąć na maksa swoich możliwości :)
Moim zdaniem ale podkreślam że to tylko moje zdanie, przy takim poziomie bf nie będziesz optymalnie budował masy mięśniowej, zacznij sobie nawet od swojego zera kalorycznego, dodaj cardio na start i obserwuj co się dzieje jak waga będzie stała to najzwyczajniej pogłębiaj deficyt ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
Też tak myślaem. Na Twoje oko (i innych jeśli tu zaglądają) ile bf mogę mieć? Nogi nie wydają się grube, ręce też ale najwięcej fetu mam na dole brzucha i cyckach. Szczególnie na klacie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kaloryczność wody owsianej

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

WHEY premium