SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile serii na klate?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 75392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 166 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1964
Mam pytanie, mianowicie, ile zazwyczaj robicie serii na klatkę? Trzymacie się rady, by nie przekraczać 12 serii czy może robicie po 4 ćwiczenia po 4 serie? Czasami ktoś nie chce zrezygnować z jakiegoś ćwiczenia, np. skosu w dół itp. Proszę o odpowiedzi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Witaj


Tak naprawdę nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż ilośc serii jakiej będziemy potrzebować zależy od bardzo wielu czynników, między innymi:

-naszego stażu

-to jakiego % ciężaru maksymalnego będziemy używać

-to z jaką częstotliwością będziemy trenować mięśnie

-to jakie ciężary podnosimy


Początkujący na dobrą sprawę może wykonywać 12-15 serii w skali całego tygodnia, najlepiej rozbite na trzy sesje (przykładem jest FBW, 3 razy w tygodniu, jedno ćwiczenie na partie) i to wystarczy w zupełności a tyczy się całego ciała, nie tylko klatki piersiowej.

Bardziej zaawansowany potrzebuje już bardziej wszechstronnego podejscia i tam warto zrobić 2-3 ćwiczenia jednego dnia. Jednak wtedy najlepiej sprawdzi się split z każdą partią dwa razy w tygodniu, np. push/pull czy góra ciała/dół ciała. Ile wyjdzie serii ? 16-20 I nie ma sensu przekraczać tej liczby. Podobnie jest kiedy ćwiczymy klatkę co 5-7 dni, wówczas te 12-15 serii to minimum.

Warto dodać, że nie powinniśmy tak naprawdę wliczać w to serii rozgrzewkowych (chociażby w rampie) gdzie tak naprawdę ich może być 10 a nie sfatygują mięśni bardziej niż 1 ciężka seria z maksymalnym ciężarem. Dlatego jak widać seria serii nie równa.


Pozdrawiam

1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 4796 Wiek 5 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35077
Serie zaleza od celu jaki chcesz osiagnac. do 6 siła. 6-12 masa. Powyzej 12 duzo to rzezba
Tez z odpowiednim ciezarem :)
2

Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice

Pozdro Gainer Team Bez Maka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 210 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2876
maciekslu1, chyba CI sie pomylily powtorzenia z seriami :P
to az tyle ulubionych cwiczen masz? to serie zmniejsz
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 262 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3586
Ale pytanie jest ile my robimy, nie ile trzeba :)
Ja mam dokładnie 12, nie przekraczam tej magicznej liczby. 5 serii na plaskiej, 4 na skos i 3 serie rozpiętki tez na płaskiej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2026 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18838
ja 10-12 serii, powtorzenia w zakresie 8-12.
co do treningu to nie mam stałego schematu, cały czas sie cos zmienia.

Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 166 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1964
Jeszcze zapytam, co sądzicie o dolnym skosie? Robi go ktoś? Lub, czy robił ktoś trening zaczerpnięty od Czawaja? Czyli :
-wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę wąskim chwytem (30 stopni) 4x10
-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej w górę (nawet nieco powyżej 30 stopni) z łączeniem ich w górnej fazie 4x10/12
-rozpiętki na ławce płaskiej 3x12

Chodzi mi tutaj o dwa wyciskania na skosie dodatnim, myślałem że można by je oddzielić wyciskaniem sztangielkami na płasko z supinacją. Tylko wtedy - serii robi się 14. Co o tym myśli ktoś kumaty?

Zmieniony przez - eMepleme w dniu 2009-12-12 19:44:04
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9685
Ja robię dolny skos, podcina on klatkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 4796 Wiek 5 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35077
No racja. Powtorzenia mi sie z seriami porypaly.
A co do tego ile serii to moim zdaniem tak abys nie czul sie zmeczony. Jakas regeneracja musi byc. Wiesz zobaczysz jak wchozdzi. Ja robie plaska, hatelki do gory, i do dołu w pon a w pt co innego w ogole. + jeszcze 2 cwiczenia rozciagajace. Ze sztanga 4 serie ostatnia 4 powtorzenia ciezkim ciezatem zeby na silw poszlo. Reszta po 3 serie do 10 powtorzen.
Jak bedzie wchodzic to znaczy ze dobrze. Moim zdaniem dobry plan chociaz dodalbym jeszcze jakies wyciskanie.

Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice

Pozdro Gainer Team Bez Maka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2874 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10811
3 serie na minusie - 15, 12, 10.
3 serie na płaskiej - 15, 12, 10.
3 serie na skosie - 15, 12, 10.
Do tego między seriami hantle :)

Training today to meet the challenges of tomorrow.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
dipsy x5 max. powtórzeń
skos w górę x5 12 powtórzeń
1

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 255 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1729
wyciskanie na skośnej 3x10,8,6
wypychanki na skośnej 3x12,10,8
rozpietki na skośnej 3x12
brama 3 x 15
1

"LIFE IS TO SHORT TO BE SMALL"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowa Siłownia - jaki sprzęt kupić (Lipomastia)

Następny temat

Pytanie

WHEY premium