SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile razy w tygodniu mogę ćwiczyć triceps ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13084

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1627
Witam.. Od roku czasu chodzę na siłownię. Zawsze ćwiczyłem 2xbiceps/tyg i 1xtriceps/tyg ... Czy mogę też ćwiczyć dwa razy w tyg ? Mój plan..
Poniedziałek:
Plecy+Biceps
Wtorek:
Klatka+Triceps
Środa:
Nogi
Czwartek:
Barki:Biceps
+ brzuch w DT
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963

Częstotliwość trenowania danej partii w dużej mierze zależy od naszego doświadczenia na siłowni. Przy czym sama częstotliwość trenowania partii jest ściśle związana z objętością poszczególnych treningów.
Nie ma problemu z dużymi partiami treningowymi najczęściej są personalnie trenowane dwa, trzy razy w tygodniu w zależności od systemu treningowego jaki przyjmiemy.
Ostrożnie należy jednak podchodzić do małych partii jak ramiona. W naszym przypadku triceps jest bardzo małą partią, nie znaczy, że słabą czy mało wytrzymałą na trening, ale żeby osiągać w niej satysfakcjonujące przyrosty trzeba ich trening zaplanować świadomie.

W przypadku bicepsów i tricepsów trzeba wziąć pod uwagę, że te mięśnie intensywnie pracują również przy treningu innych partii.
Gdy mamy trening 4 dniowy i chcemy większy nacisk położyć na triceps wówczas musimy ostrożnie dobrać ilość ćwiczeń na mięsień trójgłowy.

Poza tym, że zafundujemy mu bezpośredni trening to dodatkowo pracuje on we wszelakich wyciskania klatkowych, barkowych czy pompkach na poręczach i trzeba to wziąć pod uwagę przy planowaniu treningu. Triceps jeśli będzie przemęczony to nie dość, że nie urośnie to jeszcze może zatrzymać progres w wyciskaniu klatkowym czy w treningu barków.

Polecamy również: 5 najlepszych ćwiczeń na tricepsy



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-04-10 08:17:22

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 268
Małe partie miesni takie jak m.in.: biceps, triceps - cwicz 1 w tygodniu po 2-3 serie (masa wskoczy do gory).

Zmieniony przez - CenaR #22 w dniu 2013-07-11 12:19:07

Siłownia to mój drugi dom...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1627
Hm.. Zawsze ćwiczyłem biceps mało-średnio intensywnie dlatego 2 razy w tygodniu . Triceps raz ale na maxa ... nie wiem czy tego nie zmienić zobaczyć jak będzie wchodziło . Biceps zmieniłem z 1 razu na 2 i myślę ze się opłacało : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 268
I plan zmieniaj co 2-3 miesiace. Pamietaj nie CAŁYCZAS na takich samych przyżadasz cwiczyc na dana partie miesni np. triceps. Zrób sobie plan treningu "A" i plan treningu "B" i zmieniaj co 2-3 miesiace. Miesnie nie lubia monotonosci. I lipy tam nie rob na silce trening na maxa Pozdro

Zmieniony przez - CenaR #22 w dniu 2013-07-11 12:37:08

Siłownia to mój drugi dom...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1627
Zmieniam zmieniam... :) to jest mój plan B który działa na razie od tyg... Chciałem właśnie nie katować trica i ćwiczyć go jeszcze w piątek razem z przedramieniem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Ankieta w dziale albo kasacja plus pełen plan treningowy .

Wypowiadacie a nawet nie wiecie do czego ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 169
ja tez cwicze raz w tyg i z 40cm zrobiło sie 58cm pozdro

jarek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
A na daty patrzył?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 169
w jeden rok

jarek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
bobsin
w jeden rok
hehehehehe Roniemu raczej chodziło o datę ostatniej odpowiedzi. a nie w ile Ci co poszło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Swoja droga 18cm w rok to niezly przyrost. Skora musiala popekac.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW

Następny temat

Zakres ruchu w stawie barkowym.

WHEY premium