SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IHS TEST 6 Anabolic Dream DR caps wg Viki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39514

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Lipton jak już Tsu wspomniała - rodzicielstwo wymaga poświęceń Pewnie po nowym roku pomyślę o jakiejś lekkiej redukcji.

Panteon przyzwyczaiłam się juz do koktajli, bo dla mnie to najłatwiejszy sposób na zwiększenie ilości warzyw w diecie, szczególnie zielonych i tych nielubianych

Tsu u nas tez tak było, ja akurat orzechy lubię Ostatnio zjada juz z orzechami.

Paatik kwestia zdjęcia

Kabo dzięki Akurat eko/bio było pod ręką to kupiłam, ale nie zwracam na to jakieś szczególnej uwagi.



19.12 środa
Dzień 9 - AD w proszku

Rano 1 porcja AD.
Samopoczucie już lepsze, osłabienie przeszło, został ból gardła i katar. Ciężko mi się dziś rano wstawało.

Wycieczka biegowa

Dziś znowu dłuższe bieganie, zwiększam powoli ilość kilometrów. Dziś mi wyszło 22km i co najciekawsze - wcale tego nie czuje Do 16km zero zmęczenia, ani w nogach ani w głowie, w nogach to nawet moc była i czułam, że mogę przyspieszyć. Momentami biegłam bardzo ostroznie, bo sporo lodu na ścieżkach. Głowa w porównaniu do tego co było tydzień temu współpracowała bez zarzutu. W sumie czułam, że mogę tak biec bez końca, do domu miałam jeszcze ze 2km, ale wróciłam marszem, nie ma co szaleć, następnym razem będzie więcej Jedna przerwa na początku bo telefon dzwonił, na szczęscie krótka. Druga po 1,5h biegu, żeby napić się izotonika i to bardziej dla zasady niz z potrzeby, co również jest nowością. Do tej pory zwykle po 11km już czułam, że musze się napić. Naprawdę dobry dzień miałam
Nogi też współpracowały, choć tempo ślimacze....

I tu ciekawostka.
Po przebiegnięciu 0,5km włączyłam endo. Aplikacja powinna pokzac trasę o te 0,5km krótszą. Co ciekawe, po 3km zarówno Suunto jak i endo dały znać, że już 3km zrobione Ewidentnie kilometry na endo były krótsze i ostatecznie wyszło ich az o 2 więcej Co za tym idzie, tempo na endo było szybsze. I tu kolejna dziwna rzecz - wskazania z endo są znacznie bliższe moim odczuciom i tym, co mi pokazywał Polar. Mam jakieś takie odczucia, że Suunto pokazuje znacznie wolniejsze tempo, bo naprawdę dziwne, żeby po roku czasu był az taki regres. Zeszłej zimy 6:20 biegałam bez wysiłku, teraz 6:20 kosztuje mnie dużo wysiłku i mocno podbija tetno... Albo to Polar oszukiwał i wcale rok temu nie było 6:20
Następnym razem pożycze od męża Polara i porównam wskazania.
Teraz to mi jeszcze tętno i tempo do niczego niepotrzebne, ale po nowym roku wprowadzam do planu WB2, w którym obowiązuja już konkretne zasady i tu by się przydał dość dokładny pomiar

Pomiar tętna z pasa i jak widać, pas też potrafi świrować, ciekawe czemu...











...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Zmęczenie po wczorajszym treningu wyszło dopiero wieczorem

Wspominałam niedawno o modzie wśród biegaczy na zaklejanie ust plasterem w czasie biegu.
Dziś przeglądałam rano fb i jestem zaskoczona skalą tego zjawiska. Okazuje się, że każdy trener wprowadził już swoim podopiecznym nakaz biegania z plasterem. Mam wrażenie, że nie ma już osób biegających "normalnie".
Co ciekawe, w swojej książce Skarżyński nakazuje oddychać ustami i podkreśla to na każdym kroku.
Muszę się z ciekawości zagłębić w temat i przede wszystkim poszukać jakiś konkretnych badań, czy rzeczywiście to jest taki cudowny sposób na poprawę wydolności

Tak tłumaczy konieczność oddychania nosem Skarżyński:
https://www.przegladsportowy.pl/czas-na-bieganie/okiem-mistrza-oddychanie-podczas-biegu/xpq7bzv.amp


Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-12-20 11:45:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Viki - a korzystałaś z linka, który Ci podesłałem odnośnie metody Butejko?

Ja przez nos mogę oddychać jedynie w dzień . W nocy on mi się zatyka.
Kilka lat temu przy truchcie mogłem oddychać przez nos (gdy metoda Butejko została pokazana przez MaGora).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 826 Napisanych postów 4538 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262219
Maski antysmogowe wyszły z mody ? Bo jakość powietrza w okresie zimowym jest idealna do sprawdzenia swojej wydolności.
Okres zimowy to czas regeneracji organizmu i przygotowanie go do następnego sezonu, a nie katowanie go, jak to się robi z w sezonie.

Ja biegasz teraz półmaratony, to w przyszłym roku zapewne zaliczysz maraton ?


Zmieniony przez - LiptonS w dniu 2018-12-20 12:57:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
No to ja bym miał przeyebane jakbym biegał pod okiem trenera, bo z moim przerostem małżowin i skrzywioną przegrodą ciężko się oddycha tylko przez nos a czasami to wręcz niemożliwe . Całe szczęście w lutym mnie pokroją i mam nadzieję wydolność oddechowa nosowa mi się poprawi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Viki tak z ciekawości którzy trenerzy? Może Tomasz Lewandowski trener Marcina Lewandowskiego i Angeliki Cichockiej? Czy może Zbigniew Król trener Adama Kszczota? Gary Lough, trener Mo Faraha? Czy może trener Błażeja Brzeźińskiego pan Ryszard Marczak? Opisz co i jak

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Viki, masz tu linka GPS Accuracy
Wszystko czarno na białym

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Panie Janie, tak oglądałam filmik, ale poza jedynym badaniem nie ma tam żadnych konkretów. Mi chodzi o to, czy ktoś gdzieś juz udowodnił, że biegacze w ten sposób zwiększyli wydolność.
Po prostu jestem ciekawa, dlaczego jeszcze rok temu nikt o plastrach nie słyszał (mam tu na myśli głównie biegaczy OCR). Galloway w książce też nic nie wspomina (oprócz głębokiego oddechu i używania przepony), Skarżyński wręcz zaleca oddychanie ustami... przecież jakby to był taki świetny środek, to powinien juz dawno być stosowany przez czołówkę i małpowany przez amatorów

Lipton maski były mode w zeszłym roku Poważnie - większość wpisów na fb czołowych zwodników dotyczyła biegania w masce. A teraz plastry.
Co do regenracji - od tego jest roztrenowanie trwające 2-6 tygodni. A zima to bardzo ważny okres w przygotowaniu do kolejnego sezonu. Pracuje się nad wieloma parametrami, np. wytrzymałość czy psychika. I od tego są długie wycieczki biegowe, biegane bardzo spokojnie. Zadne katowanie. Maratonu ulicznego nie planuje, może kiedyś jakiś górski, ale na pewno nie w przyszłym roku. Raczej biegi 10-15km i pewnie jakiś 20km+ też wpadnie. Na wiosnę to będzie praca nad szybkością

Kabo pewnie musiałbys zmienić trenera

Adam chodziło mi o wąskie grono trenerów i czołowych zawodników biegów z przeszkodami. Wszyscy trenerzy OCR, których znam nakazują bieg z plastrem. Chyba połowa ludzi z mojej drużyny biega z plastrem. Jakby nagle odkryli magiczny sposób na poprawę swoich wyników. A mnie tylko zastanawia, dlaczego tak nagle i dlaczego teraz? Ktoś zrobił jakieś przełomowe badania? Nikt na to nie wpadł wcześniej?

Szajba dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Viki - oddychanie nosem znane jest od kilku lat. Potrzeba było trochę czasu aby liczba naśladowców się zwiększyła i stała się bardziej widoczna.
Kto chce niech próbuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Viki


...

Adam chodziło mi o wąskie grono trenerów i czołowych zawodników biegów z przeszkodami. Wszyscy trenerzy OCR, których znam nakazują bieg z plastrem. Chyba połowa ludzi z mojej drużyny biega z plastrem. Jakby nagle odkryli magiczny sposób na poprawę swoich wyników. A mnie tylko zastanawia, dlaczego tak nagle i dlaczego teraz? Ktoś zrobił jakieś przełomowe badania? Nikt na to nie wpadł wcześniej?




Tak myślałem

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IHS TEST 6 Anabolic Dream DR caps wg Szczypior.trenuje

Następny temat

IHS TEST 6 Anabolic Dream DR caps wg Jezoo

WHEY premium