SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FWB do oceny, proszę o pomoc :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 671

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
Witam,
zaczalem cwiczyc i wprowadzilem diete od kilku dni. 2800-3000kcal na mase (173cm, 17 lat, 59kg)

Prosze o ocene planu treningowego FBW, czy ilosc cwiczen jest odpowiednia etc? W temacie ktorym sie sugeruje na forum widnieje informacja - 4 cwiczenia - wzrosty mam co trening z czego jestem bardzo zadowolony, lecz kazdy kto tu daje do oceny plan ma 6-7 cwiczen co mnie niepokoi...... (z planu ktory wzialem z forum i tak dodalem cwiczenie z wyciskaniem hantelek)

Przysiad ze sztangą 4x8
Wiosłowanie 4x8
Wyciskanie na klate 4x8
Wyciskanie hantelek siedzac na barki 4x8
Martwy ciag 4x8

do każdego ćwiczenia ok. +2 serie treningowe


Bardzo dziekuje za jakakolwiek pomoc i inne przydatne rady!



Zmieniony przez - sopel1526 w dniu 2023-08-07 13:58:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Biorąc pod uwagę, że zaczynasz swoją przygodę z treningiem siłowym to nie ma przeciwwskazań żebyś zaczął swoją przygodę od 4 ćwiczeń w swoim planie, ale to jest taki bardzo minimalistyczny plan treningowy

Ten plan, który zaproponowałeś jest w porządku jednak ja bym ten martwy ciąg dał jako drugie ćwiczenie w planie bo potrzeba jest tutaj dobrej stabilizacji centralnej.

Przy czym jesteś bardzo młody i tutaj nadrzędną rzeczą jest technika wykonania ćwiczeń. Masz w planie bardzo dobre ćwiczenia, ale jednocześnie bardzo trudne technicznie więc kwestia odpowiedniej techniki jest tutaj najważniejsza bo jeśli nie jesteś w stanie wykonać ich poprawnie to jedyne czego się nabawisz to kontuzji.

Jak przytrzymasz dietę z nadwyżką kaloryczną i progresję ciężarową to ta masa mięśniowa powinna się powoli zwiększać, a jak zrobisz kilka tygodni na takim planie treningowym to później można wprowadzić drugi zestaw treningowy i nieco plan rozbudować.
Pamiętaj, że teraz zaczynasz jak nie opanujesz techniki ćwiczeń to nie dość, że możesz doznać kontuzji to ta błędna technika będzie trudna później do naprawy.

Polecamy również: Plan treningowy dla początkujących



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-08-07 14:19:32

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
rion10

Biorąc pod uwagę, że zaczynasz swoją przygodę z treningiem siłowym to nie ma przeciwwskazań żebyś zaczął swoją przygodę od 4 ćwiczeń w swoim planie, ale to jest taki bardzo minimalistyczny plan treningowy

Ten plan, który zaproponowałeś jest w porządku jednak ja bym ten martwy ciąg dał jako drugie ćwiczenie w planie bo potrzeba jest tutaj dobrej stabilizacji centralnej.

Przy czym jesteś bardzo młody i tutaj nadrzędną rzeczą jest technika wykonania ćwiczeń. Masz w planie bardzo dobre ćwiczenia, ale jednocześnie bardzo trudne technicznie więc kwestia odpowiedniej techniki jest tutaj najważniejsza bo jeśli nie jesteś w stanie wykonać ich poprawnie to jedyne czego się nabawisz to kontuzji.

Jak przytrzymasz dietę z nadwyżką kaloryczną i progresję ciężarową to ta masa mięśniowa powinna się powoli zwiększać, a jak zrobisz kilka tygodni na takim planie treningowym to później można wprowadzić drugi zestaw treningowy i nieco plan rozbudować.
Pamiętaj, że teraz zaczynasz jak nie opanujesz techniki ćwiczeń to nie dość, że możesz doznać kontuzji to ta błędna technika będzie trudna później do naprawy.

Polecamy również: Plan treningowy dla początkujących




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-08-07 14:19:32


Dziekuje. Jesli chodzi o ilosc cwiczen - chodzilo mi bardziej o to czy jest wskazane, mozna i czy bedzie lepiej zwiekszyc ta ilosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Tak jak kolega wyżej już opisał natomiast tuta możesz trochę zglębić wiedzę odnośnie planów https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12072 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
Dziekuje. Jesli chodzi o ilosc cwiczen - chodzilo mi bardziej o to czy jest wskazane, mozna i czy bedzie lepiej zwiekszyc ta ilosc

na poczatek wystarczy, oragnizm powinien i tak dobrze reagować na podstawowe ruchy. Skup sie na tym, aby dobrze nauczyc sie podstawowej etchniki, co bedzie mialo znaczacy wplyw na to, jak rozwija sie sylwetka. W miare stazu i doswiadczenia zmienisz sobie wteyd plan na inna forme np PUSH PULL, czy dorzucisz cwiczen/objetosci, aby nieco mocniej poruszyc miesnie
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 72
Może od nieco innej strony, ale w jaki sposób wyliczyłeś sobie podaż kaloryczna na tej masie?
Wiadomo że każdy jest inny, ale sam przy moich wymiarach (181cm i 77kg) oscyluję na masie koło 2700 ;)

Wydaje mi się zatem na pierwszy rzut oka trochę duża ta masa, a nie chcesz pewnie żeby Cię szybko ulało tłuszczem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
Christopher_91
Może od nieco innej strony, ale w jaki sposób wyliczyłeś sobie podaż kaloryczna na tej masie?
Wiadomo że każdy jest inny, ale sam przy moich wymiarach (181cm i 77kg) oscyluję na masie koło 2700 ;)

Wydaje mi się zatem na pierwszy rzut oka trochę duża ta masa, a nie chcesz pewnie żeby Cię szybko ulało tłuszczem.


Jeśli chodzi o kalorie właśnie było tu zaawahanie, kazdy inaczej pisal na forach. Aczkolwiek zapotrzebowanie z minimalną aktywnością fizyczną: jakieś 1950, do tego doliczam trening 3x tyg ok. (700-800kcal x 3)?[na fitatu jak wszystko wpisywalem pisalo wiecej wiec tyle licze](tyle /7=ok. 300kcal + dziennie spacer ok. 100 kcal + inne aktywnosci, wypady + dodatkowe ok. 500kcal

Wpisane mam 2800 kcal, lecz raczej słabo przybieram na masie i odkąd robie 3 treningi w tyg a nie 2 to zawyżam do tych ~~3

Od 26 lipca na diecie (lecz dosyć wahania kcal i dopiero było rozeznanie) od 4 sierpnia się waże.
4: 58,4kg (w tym dniu zjedzone 2700kcal)
5: 58,4kg (2950kcal)
5: 58,4kg (2970kcal)
6: 58,4kg (2970kcal)
7: 58,6kg (3100kcal)
8: 58,5/58,6kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
monkey22
Tak jak kolega wyżej już opisał natomiast tuta możesz trochę zglębić wiedzę odnośnie planów https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 


Tym sie keiruje lecz jest sporo wątpliwości dot. 1 kroku (ze sa tam tylko 4 cwiczenia)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
TomQ-MAG
Dziekuje. Jesli chodzi o ilosc cwiczen - chodzilo mi bardziej o to czy jest wskazane, mozna i czy bedzie lepiej zwiekszyc ta ilosc

na poczatek wystarczy, oragnizm powinien i tak dobrze reagować na podstawowe ruchy. Skup sie na tym, aby dobrze nauczyc sie podstawowej etchniki, co bedzie mialo znaczacy wplyw na to, jak rozwija sie sylwetka. W miare stazu i doswiadczenia zmienisz sobie wteyd plan na inna forme np PUSH PULL, czy dorzucisz cwiczen/objetosci, aby nieco mocniej poruszyc miesnie




Dzieki za poomoc, po prostu sporo osob tam pisalo ze za malo cwiczen itd co mnie zaniepokoilo - rowniez sporo osob ktore daje swoj plan do oceny ma wiecej cwiczen i na kazda partie chociazby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 442 Napisanych postów 913 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10984
Ja bym na początku wywalił wyciskanie hantelek i zamienił na coś na tył barku, bo przód chodzi Ci teraz i tak przy wyciskaniu na klatke. Wybierz sobie jakies ćwiczenie i rób tył barku od razu a nie po latach dopiero męczyć zaniedbany tył jak większość, Tak bym zrobił teraz a nie męczył się jak ja dzis żeby go nadrobic :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 268 dni Na forum 268 dni Przeczytanych tematów 1277
Dziekuje za pomoc. Wydaje mi sie, ze rozsadnie bedzie usunac hantelki na barki, poczekac na II etap cwiczen za ok. miesiąc/półtora i wtedy dodam uginanie ze sztangą, wyciskanei wąskim chwytem i military press usuwając wiosłowanie. Bede trzymal sie blizej tych 2800 kcal obserwujac organizm, bardzo chcialbym przytyc, ale jednoczesnie po co mam sie glupio zalewac tluszczem.... Chętnie przyjme inne rady. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 442 Napisanych postów 913 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10984
Tam jest jakiś błąd w tym trzecim etapie bo jak usuniesz wiosłowanie to nie będziesz miał nic na plecy poza martwym a aż 3 ćwiczenia gdzie tyrana jest klatka/przód barku/tric


Zmieniony przez - Kury w dniu 2023-08-10 07:25:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - czy plan jest dobrze ułożony?

Następny temat

Ocena planu treningowego fbw

WHEY premium